דף הבית » טריקים וטיפים

הוספת גוגל אנליטיקס ללא עריכת ערכות עיצוב

16 בדצמבר 2009 | מאת רמי | 8 תגובות | תגיות: , ,

גוגל אנליטיקס מספקת לבעלי אתרים תוכנת סטטיסטיקות רבות ערך ללא תשלום, המאפשרת לעקוב אחר הרגלי השימוש באתר. השירות מצריך הוספת קטע קוד קצר לכל עמוד באתר, אותו מומלץ להזין לקובץ footer.php.

גוגל אנליטיקס

גוגל אנליטיקס

שינוי קבצים של ערכת העיצוב לא מומלצת על פי רוב למשתמש "הרגיל". צורה חלופית להזנת הקוד היא שימוש ב-Action מסוג wp_footer אשר יוגדר בקובץ functions.php באופן הבא:

function google_analytics() {
?>
// Paste your Google Analytics code here
<?php
}
add_action('wp_footer', 'google_analytics');

תחילה אנו מגדירים פונקציה אשר מחזירה את הקוד של גוגל אנליטיקס (יש להזין את הקוד במקום שצויין), ובהמשך מגדירים שיש להוסיף את הפעולה הזאת ל-wp_footer.

קיימים מספר יתרונות בשיטה זו, ואני לא אפרט אותם פה. אבל שני היתרונות הבולטים הוא שלא צריך לערוך את ערכת העיצוב וניתן ליצור פונקציה מורכבת אשר תזין את הקוד רק לעמודים מוגדרים תוך שימוש בתגים מותנים (Conditional Tags).

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

8 תגובות »

 • תומר כותב :

  עדיף להשתמש באחת מאותם תוספים שמיועדים למטרה זו, ושיאפשרו לנו בנוסף גם לעקוב אחר הקישורים היוצאים ואפשרויות מתקדמות נוספות.

 • מאור כותב :

  מי שידע ליישם את הקוד הזה ב-functions.php ידע גם להוסיף את הקוד ב- footer…
  כך או כך זה להוסיף שורות בקובץ של ערכת העיצוב – מי שחושש מזה, זה לא ישנה לו אם זה להוסיף את זה ב functions או בקובץ הפוטר, כך שזה לא כזה הבדל גדול…

 • רמי כותב :

  מאור, אינני מסכים איתך. אני נתקלתי כבר בתוסף שהוסיף לי "גם" פרסומת. אומנם התוסף עבד, אבל הוא עבד גם עליי. לך תדע מה מסתתר בקוד… במקום לבדוק את הקוד של התוספים שלך, לא עדיף להוסיף מספר שורות קוד שאתה יודע מה הן עושות.

 • מאור כותב :

  @רמי, נראה לי שהתייחסת לדברים של תומר.. אני גם בדעה שעדיף להכניס לבד את האנליטיקס לאתר ולא להשתמש בתוסף.
  אני פשוט חושב שאין הבדל גדול בין הכנסה של זה בדרך שכתבת ובין להכניס ישירות לפוטר.
  יותר מזה, אם מדובר במשתמש רגיל שלא מבין כ"כ בקוד, אז הוספת הקוד לפוטר היא וודאית פועלת ב-100%. שימוש בדרך שלך מניח שקיימת הפונקציה – wp_footer() בקובץ ה-footer בתבנית, ועדיין אפשר למצוא תבניות שהפונקציה הזו לא כלולה בהן בברירת מחדל, ובמקרה הזה הוספת הקוד הנ"ל ל-functions.php לא תפעיל את הקוד של אנליטיקס.

 • ברי כותב :

  בס"ד

  לרמי,

  תודה על ההסבר, עובד אצלי מעולה.

  תוכל אולי לכתוב אודות פרסום בלוג באמצעות המייל?

  תודה מראש,

  ברי

 • עומרי כותב :

  לפני הכל, תודה על ההסבר !!
  אני לא ממש איש PHP אבל אמור להיות:
  בסוף, נכון?

  וגם… איפה אני אמור לתקוע את הקוד?
  נגיד ..ממש לפני:

  אני צודק?
  תודה

 • רמי כותב :

  עומרי, הקוד שנתתי אמור להיכנס לקובץ functions.php. את הקוד של גוגל אנליטיקס תכניס במקום שורה 3, היכן שכתוב "Paste your Google Analytics code here".

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב :

  שלום וברכה

  איך ניתן להכניס קוד אנליטיקס לוורפרס.com
  תןדה רבה

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>