דף הבית » חדשות ועדכונים

המפתחים הודו לי על תרומתי לוורדפרס 2.9

19 בדצמבר 2009 | מאת רמי | 4 תגובות | תגיות: , , , , , ,

איזה יופי! לא רק שיצאה גרסה חדשה של וורדפרס, אלא שגם בהודעה על שחרור גרסת 2.9 צויינו שמות כל אלו שעזרו בינהם גם שמי (ramiy). אומנם תרומתי הייתה צנועה, אבל הוקרת תודה מצוות המפתחים זה עדיין כיף!

התרומה שלי לגרסה 2.9

1. ענן תגיות – הוספת פרמטר separator לפונקציה wp_tag_cloud(). כיום, בענן התגיות, יש רווח בין תגית לתגית. הוספת הפרמטר המיוחד מאפשרת למפתחים לשנות את הרווח לכל תו אחר כמו קו מפריד (מינוס), כוכבית או להגדיל את הרווח לשלוש רווחים, אפשר לנסות להכניס גם תמונה. העיקרון המנחה היה לשנות את ה"רווח" הסטנדרטי כדי לתת למפתחים ולמעצבים יותר שליטה.

2. פילטר לתמצית התקציר – כשמשתמשים בתקציר בעזרת הפונקציה the_excerpt() קיים פילטר excerpt_length שמאפשר להגביל את מספר המילים שיוצג. אבל אם התקציר ארוך יותר ממה שהגדרנו להצגה, מתווסף […] בסוף התקציר. לכן כתבתי פילטר נוסף excerpt_more שיאפשר שליטה על סימן שמוחזר בסוף התקציר כך שניתן יהיה להחליפו או לבטלו (על ידי הזנת פילטר ריק).

תקצירים וטיזרים בוורדפרס

תקצירים וטיזרים בוורדפרס

3. הרחבת היררכיית קבצים – בגרסה 2.9 קבצי התבנית הורחבו, והתווספו גם קבצים מסוג category-{{slug}}.php בנוסף לקבצי category-{{id}}.php שהיו מקודם. תרומתי הייתה להחיל את ההרחבה גם לקבצי תגיות ולהוסיף tag-{{id}}.php בנוסף לקבצי tag-{{slug}}.php שהיו מקודם. הכל למען האחידות. ובמסגרת תרומתי בקודקס, עדכנתי את תמונת היררכיית הקבצים.

היררכיית הקבצים בוורדפרס 2.9

היררכיית הקבצים בוורדפרס 2.9

4. תיקון בעיות תצוגה בעברית – התרומה הכי חשובה (לדעתי) קשורה לממשק משתמש. בהרבה מקומות הופיע ג'יבריש במקום המזהה (slug) הדבר עיוות את התצוגה. ומאוד הפריע לי. לכן דיווחתי על התקלה. אגב, בניגוד לשיפורים הקודמים, את הקוד הזה לא אני כתבתי אלא dwright, כל הכבוד! חשוב לציין שהפתרון כבר היה קיים במקומות אחרים במערכת אבל הוא מעולם לא יושם על העמודים בהם היו שיבושי התצוגה. למה אני מספר לכם? כדי שתתחילו לדווח על תקלות. אם לא נדווח, אף אחד לא יתקן.

פאנל ליצירת/עדכון קטגוריות

פאנל ליצירת/עדכון קטגוריות

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

4 תגובות »

 • שגיב כותב :

  אז אתה היוצר של excerpt_more ??
  סחטיין.. בהחלט תוספת ברוכה
  אני משתמש בה בהמון תבניות וורדפרס!

 • רמי כותב :

  תודה שגיב, הפילטר הפך למאוד פופלארי. כמעט כל תבנית חדשה שיוצאת לשוק עושה שימוש בפילטר זה.

  אתה יכול לקבל מידע נוסף ב- http://core.trac.wordpress.org/ticket/10395. רוב אתרים שעוסקים בוורדפרס אימצו את שני הפילטרים בעקבות תגובה מספר 7 שכתבתי בטיקט.

 • אלרון כותב :

  כל הכבוד רמי!
  גם אני משתמש בexcerpt_more() 🙂

  למקרה שאני אמצא תקלה או רעיון, איפה אפשר לדווח?

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>