דף הבית » טריקים וטיפים

ניהול תגובות דרך האתר

31 בדצמבר 2009 | מאת רמי | תגובה אחת | תגיות: , , ,

וורדפרס מאפשרת לנו לנהל את התגובות דרך מערכת הניהול. האפשרויות המתקדמות מאפשרות לערוך תגובות, למחוק תגובות, לסמן כדואר זבל (ספאם) וכו'. הבעיה היא שיש צורך להיכנס מערכת הניהול כדי לבצע זאת.

אחת הדרכים "לקצר תהליכים" היא בעזרת השימוש בפונקציה edit_comment_link() בערכת העיצוב. הפונקציה יוצרת לינק המציג קישור "לערוך" ליד התגובה, בלחיצה על הלינק מגיעים ישירות לעמוד העריכה של התגובה במערכת הניהול. פונקציה זו מוצגת רק כאשר המשתמש מחובר למערכת ורק אם למשתמש המחובר יש הרשאות מתאימות המאפשרות לו לערוך פוסטים.

בעיות נוספות

מצד אחד, המפתחים הציגו פתרון יוצא מן הכלל, שחוסך הרבה קליקים ויוצר קיצורי דרך מתוך ערכת העיצוב. מצד שני, זה עדיין לא זה. אומנם מנהל המערכת רואה לינק לעמוד עריכת התגובה, אבל מה עם מחיקת התגובה? ומה עם התגובה היא ספאם, היכן הכפתור שמאפשר לנו להגדיר את התגובה כספאם? לנושאים אלה אין פתרון, יש צורך להיכנס למערכת, לגשת לתפריט התגובות, למצוא התגובה ולבצע את מה שרצינו לבצע.

לא היה קל יותר להציע עוד מספר קישורים מתוך הפוסט, בנוסף לעריכה, שהיו מאפשרים לבצע מחיקה של התגובה או להגדיר את התגובה כספאם?

ניהול תגובות מתוך האתר

ניהול תגובות מתוך האתר

פתרון הבעיה

אנו נפתור בעיה זו על ידי הוספת שני קישורים חדשים לצד קישור העריכה. לצורך כך ניצור את הפונקציה הבאה:

function delete_comment_link($id) {
if (current_user_can('edit_post')) {
echo '| <a href="'.admin_url("comment.php?action=cdc&c=$id").'">מחק</a> ';
echo '| <a href="'.admin_url("comment.php?action=cdc&dt=spam&c=$id").'">דואר זבל</a>';
}
}

את הפונקציה נשמור בקובץ functions.php של ערכת העיצוב שלנו. עכשיו נפתח את הקובץ comments.php ונקבע היכן אנו רוצים להציג את הקישורים האלה. במרבית ערכות העיצוב תמצאו את הפונקציה edit_comment_link() שמציגה את הקישור "עריכה",  אנו נרצה למקם את המחיקה מייד אחריה אחריה, לכן נמקם אחריה את הקוד הבא:

delete_comment_link(get_comment_ID());

הערה: רבים יגידו שאם יש הרבה תגובות, יהיו הרבה קישורי "מחק", מה שיצור סיכון. כי בטעות אפשר ללחוץ על המקום הלא נכון והתגובה נמחקת. גם אני דאגתי בגלל זה לכן בדקתי את הנושא. כשלוחציפ על מחיקה, מגיעים לעמוד יעודי במערכת הניהול ששואל האם אנחנו בטוחים? כך שגם אם נלחץ בטעות על מחיקה, יש עוד שכבת הגנה.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

תגובה אחת »

  • רשיד כותב :

    נחמד אבל אני חושב שיותר קל לעקוב אחרי כל התגובות בדף אחד
    wp-admin/edit-comments.php

    … במקום לעבור מפוסט לפוסט.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>