דף הבית » טריקים וטיפים

ניטרול אופציית השמירה האוטומטית

21 בדצמבר 2009 | מאת רמי | 2 תגובות | תגיות: , , , ,

אחד המאפיינים היותר מתקדמים של פלטפורמת וורדפרס היא השמירה האוטומטית. לא כולם יודעים את זה אבל מאז ששוחררה גרסה 2.1, כאשר אתם כותבים פוסט/עמוד, המערכת שומרת גרסאות אוטומטיות של הפוסט שלכם מדי 60 שניות. הפעם נלמד איך אפשר לשחק עם המאפיין הזה ואף לנטרל אותו.

שמירה אוטומטית בוודרפס

שמירה אוטומטית בוודרפס

למה צריך שמירה אוטומטית

לכל אחד מאיתנו קרה לפחות פעם אחת שהמחשב נתקע או שהייתה הפסקת חשמל בזמן שכתבנו מסמכך מאוד מאוד חשוב וכל המידע הלך לאיבוד. מאז הבטחנו לעצמו עשרות פעמים שנבצע שמירה כל עשר דקות, אבל מה לעשות כולנו עצלנים.

שמירה אוטומטית היא מאפיין מתקדם אשר אחראי על שמירת הנתונים תוך כדי העבודה. מטרת השמירה האוטומטית להקטין כמה שניתן איבוד מידע.

איך זה עובד

כדי שלא נרגיש רע עם תחושב העצלנות שלנו, המערכת שומרת בעצמה את המידע כל X דקות. אופיס או כל מעבד תמלילים שומר קובץ נוסף בספריית הקבצים הזמניים ואילו וורדפרס יוצרת שורה נוספת במסד הנתונים.

רק אחרי שהמשתמש מבצע "שמירה", המערכת מעדכנת את הקובץ המקורי או השורה המתאימה במסד הנתונים, ומוחקת את הקובץ הזמני או השורה הזמנית במסד הנתונים.

כאשר עורכים פוסט כלשהו, תחילה מחפשת המערכת האם ישנה שמירה אוטומטית. במידה וקיימת גרסה שנשמרה אוטומטית, וורדפרס משווה בין הפוסט הנוכחי לפוסט הזמני, כדי לקבוע מי יותר עדכני לפי "זמן השמירה". במידת הצורך המערכת מידעת אותנו שיש פוסט יותר עדכני שנשמר אוטומטית.

שינוי משך הזמן בין שמירה לשמירה

וורדפרס מתוכננת לבצע שמירה אוטומטית כל 60 שניות. אם רוצים לשנות את משך הזמן, יש להוסיף לקובץ wp-config.php את קוד הבא:

if ( !defined( 'AUTOSAVE_INTERVAL' ) ) {
define( 'AUTOSAVE_INTERVAL', 60 );
}

תחילה נוודא האם ניתן להגדיר (כי בגרסאות הישנות אין את המאפיין הזה), ואם ניתן, נגדיר כל כמה שניות לבצע שמירה אוטומטית.

ניטרול השמירה האוטומטית

ניטרול השמירה האוטומטית יעשה תוך שימוש באקשן (Action) בשם wp_print_scripts שיבטל את הסקריפט של השמירה האוטומטית. את הקוד הבא נעתיק לקובץ functions.php של ערכת העיצוב:

function disable_autosave() {
wp_deregister_script('autosave');
}
add_action( 'wp_print_scripts', 'disable_autosave' );

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

2 תגובות »

  • אריאל כותב :

    יש גם אופציה נוספת כדי לבטל את השמירה האוטומטית שלא מערבת את קבצים מערכת העיצוב אלא הוספת השורה הבאה לקובץ ההגדרות wp-config.php:‏

    define('WP_POST_REVISIONS', false);
  • רמי כותב :

    אריאל, אתה מתבלבל בין שני מאפיינים שונים, האחד "שמירה אוטומטית" והשני הוא "ניהול גרסאות". שני דברים שונים.

    כאן דיברתי על שמירה אוטומטית. אם אתה רוצה לקבל מידע נוסף על ניהול גרסאות כנס לפוסט הזה.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>