דף הבית » טריקים וטיפים, מומלצים

פילטרים עבור "תקציר" הפוסט

18 בדצמבר 2009 | מאת רמי | 5 תגובות | תגיות: , , , , ,

פלטפורמת וורדפרס פותחה במקור עבור בלוגים, אך השימושיות שלה הפכה אותה למערכת ניהול תוכן אשר משמשת גם אתרי תוכן גדולים. ההבדל בין סוגי המשתמשים מצריך פיתוח פתרונות שונים המתאימים למגוון רחב של משתמשים. בעוד בלוגר מנצל את המערכת לפרסום פוסטים בסיסיים, אתרי תוכן גדולים המכילים עשרות ידיעות, מאמרים וכתבות צריכים "לעצב" את התוכן ו"לשווק" אותו למשתמשים תוך שימוש בטיזרים, תמונות מושכות ושאר הירקות.

שימוש בטיזרים

וורדפרס מאפשרת ליצור טיזרים בעזרת שתי שיטות: ניתן להזין את התגית בגוף הכתבה, או לחליפין להשתמש בשדה יעודי "תקציר". ישנם מספר הבדלים בין שתי השיטות, כשההבדל העיקרי הוא שהשימוש בתגית מציגה טקסט מתוך הכתבה עצמה, ואילו השימוש בשדה יעודי מאפשר להזין טקסט חדש שלא תלוי בכתבה.

תקצירים וטיזרים בוורדפרס

תקצירים וטיזרים בוורדפרס

לצורך הצגת הטיזר יש להשתמש בפונקציה the_excerpt().

הבעיות בשדה "תקציר"

כאשר משתמשים בתגית , אנחנו מחליטים כמה מילים/משפטים יוצגו, ניתן להציג טיזר בגודל של משפט אחר או טיזר בגודל של חצי כתבה, הכל לפי הגחמות שלנו. מנגד, השימוש בשדה "תקציר" הוא קצת יותר בעייתי מהבחינה הזאת משום שמפתחי המערכת הכניסו מגבלה של 55 מילים להצגת ה"תקציר". כמו כן, הוגדר שאם התקציר גדול יותר מ-55 מילים, יוצג בסופו […], כדי שהמשתמש ידע שיש המשך.

התאמות התקציר

בעבר, כדי לבצע שינויים באורך התקציר היה צורך בפיתוח תוספים, חלקם מסובכים חלקם פחות. אולם השימוש הגובר בפילטרים איפשר לנו לקצר את כל אותן עשרות שורות הקוד ולבצע את ההתאמה בצורה מהירה ויעילה הרבה יותר.

פילטר להגבלת/שינוי גודל התקציר:

function new_excerpt_length($length) {
    return 50;
}
add_filter('excerpt_length', 'new_excerpt_length');

פילטר לשינוי/ביטול […]:

function new_excerpt_more($more) {
    return '';
}
add_filter('excerpt_more', 'new_excerpt_more');

מדוע כדאי לעבוד עם שדה תקציר

אם אתר מסויים מחליט על שינוי ערכת עיצוב תוך צמצום גודל הטיזר – שינוי הפילטר יהיה פשוט יותר ומהיר יותר מאשר עדכון עשרות פוסטים. כלומר במקום ללכת ולשנות בעשרות פוסטים את התגית כדי להקטין את הטיזר, שינוי הפילטר יעשה זאת בשבילך בעדכון פשוט.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

5 תגובות »

 • תמר כותב :

  רמי שלום,
  נתקלתי בבעיה ואודה אם תוכל לעזור:
  באחד הבלוגים שאני מנהלת אני עובדת עם תבנית מותאמת אישית שלא אני כתבתי ולא תומכת בתקצירים ולא בטיזרים, כלומר כתיבת תקציר או הוספת תגית more לא משנה את העובדה שכל הפוסטים מופיעים במלואם אחד אחרי השני בעמוד הקטגוריה בבלוג.
  איפה לדעתך יכולה להיות הבעיה? ובהנחה שזה יעזור, היכן עלי להוסיף את הפילטר שנתת?
  תודה רבה מראש,
  תמר

 • רמי כותב :

  תמר,
  צריך לערוך את קבצי התבנית ובאותם מקומות שאת רוצה שיופיעו תקצירים במקום פוסטים מלאים יש לשנות את הפונקציה the_content() לפונקציה the_excerpt().

 • דוד כותב :

  אהבתי

 • נחומי אליהו כותב :

  שלום, תודה רבה על המדריך!

  כיצד אני יכול להשתמש בפונקציה "the_excerpt()" על מנת להציג את התקציר מעל התוכן של כל פוסט?

  דוגמה:
  כותרת הפוסט
  meta פוסט

  תקציר הפוסט
  תוכן הפוסט

  בתודה מראש!

 • רמי כותב :

  זה לא מורכב, צריך לעדכן את קובץ single.php בערכת העיצוב. פשוט תשנה את הסדר של הפונקציות:

  the_title();
  the_excerpt();
  the_content();

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>