דף הבית » טריקים וטיפים

שיכתוב שם הכותב בעזרת שדות מיוחדים

14 בדצמבר 2009 | מאת רמי | אין תגובות | תגיות: , ,

כאשר אנו יוצרים פוסט בוורדפרס, המערכת משייכת אליו את המשתמש שכתב אותו וכך יודעים בדיוק מי כתב איזה פוסט. משתמשים בעלי הרשאות מתאימות יכולים לשנות את השמות ולשייך פוסטים למשתמשים אחרים. אך העיקרון המנחה הוא שלכל פוסט משתמש אחד שפרטיו מוגדרים דרך פאנל המשתמשים.

כתב אורח

מה לעשות שהעולם לא שחור ולבן, פעמים רבות אנו מעוניינים לשכתב את שם הכותב. למשל במקרה בו לאתר יש משתמש רשום אחד (בדרך כלל ה-Admin) אשר מפעיל את האתר, אך מפרסם גם מאמרים שנשלחים אליו על ידי הקוראים שלו. פתרון אחד לבעיה הוא לפתוח לכל כותב משתמש נפרד, אבל במקרה שרוב המשתמשים הם כותבים חד-פעמיים נוצר מצב של עשרות משתמשים שאינם בשימוש. במקום זאת ניתן להשתמש ב-"שדות מיוחדים".

איך זה עובד

כאשר כותבים פוסט חדש, יש ליצור שדה מיוחד חדש בשם "guest-author" בו תגדירו את שמו של הכותב. פוסטים ועמודים בהם קיים שדה מיוחד זה, יפורסם שם משתמש מתוך השדה המיוחד, באחרים יפורסם שם המשתמש מתוך פאנל המשתמשים שכתב את הכתבה.

$author = get_post_meta($post->ID, "guest-author", true);
if ($author != "") {
        echo $author;
} else {
        the_author();
}

מה שהקוד עושה הוא הצגת המשתמש ששוייך לפוסט תוך שימוש בפונקציית the_author() אלא אם קיים שדה מיוחד בשם "guest-author", במקרה כזה יוצג השם שהוגדר בשדה המיוחד.

את הקוד יש להזין לעמודים בהם מוצג שם המשתמש, דפים כמו  single.php, page.php ואחרים.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>