דף הבית » חדשות ועדכונים

הגסיסה האיטית של אינטרנט אקספלורר 6 נמשכת

חברת גוגל הודיעה כי החל מחודש מרץ 2010 היא תפסיק לתמוך בגרסת האינטרנט אקספלורר 6 בתוכנות Google Docs ו- Google Sites. שירותים אלה ימשיכו לעבוד בגרסה 6 של האקספלורר, אם כי בעיות חדשות שיצוצו לא יזכו לתיקונים, מה שאומר שתוך זמן קצר שירותים אלא יפסיקו לעבוד בגרסה זו.

לוגו אינטרנט אקספלורר 6

לוגו אינטרנט אקספלורר 6

המשך תמיכה

הדפדפנים היחידים בהם יתמכו שירותים הם אינטקנט אקספלורר7+, פיירפוקס 3+, כרום 4+ וספארי 3+. שמועות אומרות כי בהמשך השנה גוגל תפסיק את התמיכה ב-IE6 גם בשאר המוצרים נוספים דוגמת ג'ימייל והלוח שנה.

גסיסת האקספלורר 6

אין זו הפעם הראשונה שגוגל מפסיקה את לתמוך בדפדפנים ישנים, ביולי 2009 הופסקה התמיכה של יוטיוב באקספלורר 6, ולגולשים מוצע לשדרג לגרסאות חדשות יותר של דפדפנים. הצעה זו תופיע עתה גם בשירות דוקס וסייטס.

גוגל היא לא הראשונה שנוקטת במדיוניות זו, חברות רבות אחרות הפסיקו לתמוך בגרסה 6 של האקספלורר. בוני אתרים ומעצבים סולדים מגרסה זו של הדפדפן והמשתמשים מתלוננים על בעיות אבטחה, פרצות, וסוגיות אחרות. למרות שמיקרוסופט עצמה ממליצה לשדרג לגרסה העדכנית ביותר של האקספלורר (גרסה 8), תאגידים רבים מסביב לעולם ממשיכים להשתמש בגרסה 6 בגלל ששדרוג לגרסאות מתקדמות יכול לפגוע במערכות אחרות בארגון.

מה צופן העתיד

החדשות הטובות הן שנתח השוק של האקספלורר 6 ממשיך לרדת, והמודעות לשדרוג הדפדפן עולה. מפתחים רבים יחד עם אתרי אינטרנט פופולאריים ממשיכים להצהיר על הפסקת התמיכה בגרסאות ישנות של האקספלורר. כמו שנפטרנו לגרסה 5, נקווה שיומה של גרסה 6 יעבור במהרה.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

4 תגובות »

 • איתי כותב :

  היי,
  יש לי אתר מבוסס וורדפרס ויש לי בעיות תצוגה בIE(כמובן גם ב-6 אבל גם באחרים (7,8)), עידכון של גרסאת הוורדפרס יכול לעזור?
  נ.ב

  תבנית העיצוב נבנתה באמצעות ARTISTEER

 • רמי כותב :

  זה לא קשור לוורדפרס, זה קשור ל-CSS.

 • איתי כותב :

  כן זה מש שחשבתי, אבל חשבתי אולי עם הגרסה החדשה יותר הדפדפן יקרא את הקוד בצורה שונה או משהו, זה האתר בכל אופן: http://www.theiphoner.co.il
  אתה יכול אולי להמליץ לי מה לעשות? הבעיה העיקרית זה שבאקספלורר אי אפשר ללחוץ על קישורים מסוימים והכתב בHEADER של הפוסט מתחרבש.
  תוכל לתת לי עצה?
  תודה מראש.

 • יוראי כותב :

  הללויה 🙂 מבחינתי שכל IE יעוף קיבינימט 🙂

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>