דף הבית » חדשות ועדכונים

הדפדפן כרום של גוגל עוקף את ספארי של אפל

4 בינואר 2010 | מאת רמי | אין תגובות | תגיות: , , , , , , , ,

חברת מחקרי השוק Net Applications מודיעה כי נתח השוק על כרום עלה בחודש דצמבר 2009 ל-4.63% לעומת נתח שוק של 4.46% לספארי, מה שהופך את כרום לדפדפן השלישי בגודלו אחרי האינטרנט אקספלורר ופיירפוקס.

גוגל כרום

גוגל כרום

יש לציין כי כרום יצא בחודש ספטמבר 2008 ותוך 5 רבעונים תפס נתח שוק העולה על 4.5%, הישג מרשים בפני עצמו. מיקרוסופט לעומת זאת, ממשיכה לאבד נתח שוק עם האינטרנט אקספלורר. בשיאו תפס הדפדפן שלה נתח של 90% ויותר, היום הוא תופס 62.7% וממשיך לרדת.

נתח השוק של הדפדפנים המובילים

1. אינטרנט אקספלורר – 62.7%
2. מוזילה פיירפוקס – 24.6%
3. גוגל כרום – 4.63%
4. ספארי – 4.46%

שינוי בנתח שוק

האינטרנט אקספלורר ירד באחוז שלם בנתח השוק שלו לעומת החודש הקודם. מיקרוסופט הוציאה לשוק את אקספלורר 8 בחודש מאי 2009, אולם עובדה זו לא שינתה את המגמה. גם פיירפוקס איבד 0.1%. רק ספארי הגדיל נתח שוק ב- 0.1%.

מסקנות

מכאן ניתן להסיק שכולם בורחים מהאקספלורר הכושל, אומנם הוא עדיין מחזיק בנתח מכובד אבל קצב הנטישה עולה מרבעון לרבעון. ההגמוניה של מיקרוסופט נמוגה לטובת שחקנים חדשים וזריזים. בעלי אתרים צריכים לשים לב למגמות אלה ולהתאים את האתרים שלהם בהתאם.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>