דף הבית » חדשות ועדכונים

התאמות נוספות לשפה העברית בוורדפרס 3.0

13 בפברואר 2010 | מאת רמי | 3 תגובות | תגיות: , , , , ,

אני סולד ממערכות לא נוחות, מבחינתי ממשק משתמש הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר במערכת (במערכות תקינות כמובן). וורדפרס הולכת בכיוון הנכון אבל היא עדיין לא שם. יש הרבה מה לתקן, בין אם מדובר בתיקונים שצריכים לבצע בליבת המערכת ובין אם מדובר בתיקונים שצריכים להתבצע על ידי הצוותים המקומיים שאחראים על התאמת המערכת לשפות שונות (קרדיט לרן יניב הרטשטיין שתרגם את וורדפרס לעברית).

לעניין השפה העברית, נתקלתי במספר תקלות, ועל חלקן דיווחתי למפתחים. כשיצאה גרסה 2.9 אפילו קיבלתי קרדיט על תרומתי הצנועה לשיפור המערכת (באמת התרגשתי שהשחילו את השם שלי בהודעת השחרור של הגרסה). אבל לא בגלל הקרדיט עשיתי את זה, שיבושי התצוגה פשוט צרמו לי בעיניים כשראיתי את כל בעיות התצוגה במערכת בה אני עושה שימוש קבוע.

הבעיה

לצערי ישנן עוד כמה בעיות בעברית שטרם תוקנו. אחת מהן קשורה לתצוגה של "קישור ישיר" (slug) בעמוד חיבור הפוסטים. מתחת לכותרת מופיע הקישור הישיר לפוסט, עם אפשרות לערוך אותו (למי שהגדיר את הקישור כ- %postname% בתפריט הגדרות->קישורים ישירים). הבעיה היא שהכפתורים אחרי הקישור הופיעו לפני הקישור (ראו תמונה – הקישור מסומן בצבע צהוב).

ההצגה לפני התיקון

ההצגה לפני התיקון

הפתרון

התיקון לבעיה נעשה בצורה פשוטה ביותר תוך שימוש בתווים ו-‎.אשר אחראים על שינוי כיוון הכתיבה בטקסטים בעלי אותיות משתי שפות עם כיווני כתיבה שונים. אחרי שמכניסים את התו לטקסט, הדפדפן יודע מתי מתחיל טקסט ימין-שמאל ומתי טקסט שמאל-ימין, וכך הוא יודע לנטרל את שיבושי התצוגה. אחרי שהתו הוכנס לקוד המקור, הבעיה תוקנה:

הצגה אחרי התיקון

הצגה אחרי התיקון

קרדיט

כאמור, הפתרון יהיה זמין בוורדפרס 3.0, למידע נוסף ראו טיקט #11919. כמו כן מגיע קרדיט גם ליואב פרחי מחברת אוטומטיק שמצא היכן צריך להכניס את התו הזה. לשאלתכם, התשובה היא כן, פרחי הוא שם משפחה ישראלי, והוא החל לעבוד בחברה שמפתחת את וורדפרס. אז בואו נאחל לו הצלחה ונקווה שתרומתו תשפר את המערכת עבור משתמשים דוברי שפת הקודש.

הערה לעניין תיקון בעזרת CSS

שקלתי האם לא כדאי לתקן את הבעיה עם CSS, אבל לדעתי זה פתרון פחות יעיל, לכן הזכרתי אותו אבל העדפתי שלא כדאי לעשות בו שימוש. אני לא אפרט את הסיבות בעד ונגד, אבל אני רק אגיד שלא כל הדפדפנים מציגים CSS באותה צורה לכן יתכן שפתרון בעזרת CSS היה מצריך התאמת עיצוב לדפדפנים שונים בגרסאות שונות. לכן, בעוד שבעזרת CSS מוסיפים מספר שורות קוד, בפתרון שנבחר הוא מבוצע בעזרת 6 תווים בלבד. מכאן שזהו הפתרון האידיאלי שמציע תאימות מקסימלית עם מינימום קוד. כמובן שאפשר לחלוק על דעה זו.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

3 תגובות »

 • מני כותב :

  להגיב זה מגניב

  (סתם הרגשתי צורך)

 • מאור כותב :

  עוד דבר שמעצבן בגרסה העברית זה כשעוברים בעריכת עמוד או פוסט למצב עריכה ב-html עדיין הכל מיושר לימין ולך תנסה להבין איפה פתיחת התג ואיפה הוא נסגר…

 • ערן כותב :

  היי
  אשמח אם תגיד לי איך אפשר לשנות הפניה של עמוד (איפה שרשום קישור ישיר) כל פעם שאני מנסה הוא מוסיף לי מספר אחרי זה כלומר אודות-1,אודות-2 וכו… הוא לא נותן לי לרשום בעריכה רק אודות כי כנראה זה תפוס איך אפשר לשנות את זה
  תודה
  ערן

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>