דף הבית » טריקים וטיפים, מומלצים

לשנות את עורך הפוסטים

7 בפברואר 2010 | מאת רמי | 4 תגובות | תגיות: , , , , , , ,

וורדפרס מאפשר לערוך פוסטים על ידי שני עורכים: עורך HTML הבסיסי, והעורך ויזואלי מסוג tinymce המפותח בקוד פתוח ומשולב בפלטפורמט וורדפרס.

העורך של וורדפרס

העורך של וורדפרס

מאחר והמפתחים לא רצו לכפות שימוש של עורך זה או אחר, המשתמשים יכולים לקבוע בעצמם באיזה עורך הם ישתמשו כאשר הם מבצעים את פעולת העריכה. לשינוי יש לגשת לתפריט "משתמשים" -> "הפרופיל שלי". השימוש בעורך הויזואלי נקבע כברירת מחדל עבור כל המשתמשים, אבל בעמוד הפרופיל ניתן להגדיר שלא להשתמש בעורך הויזואלי, במקרה כזה כאשר המשתמש עורך פוסטים יפתח עורך ה-HTML.

שינוי עורך ברירת מחדל

יחד עם זאת, ניתן לשנות את עורך ברירת המחדל תוך שימוש בפילטר (Filter) יעודי בשם wp_default_editor. את הקוד הבא נעתיק לקובץ functions.php של ערכת העיצוב:

function set_default_editor() {
$editor = 'html'; // 'html' or 'tinymce'
return $editor;
}
add_filter( 'wp_default_editor', 'set_default_editor' );

להסתיר עורכים

לא כולם משתמשים בעורך ה-HTML, מאחר ולא לכולם ידע מספק בתכנות ובשפות מחשב. לכן העורך הויזואלי נותר כאופציה לא שימושית. כדי לא להעמיס על העורכים, ניתן להסתיר את הלשונית של עורך ה-HTML תוך שימוש בפקודות CSS. אנו נעשה שימוש בפילטר (Filter) בשם admin_head אשר יוסיף הגדרות CSS לראש העמוד. את הקוד הבא נעתיק לקובץ functions.php של ערכת העיצוב:

function hide_html_editor() {
echo '<style type="text/css">#editor-toolbar #edButtonHTML, #quicktags { display: none; }</style>';
}
add_action('admin_head', 'hide_html_editor');

התוצאה

עורך ה-HTML מוסתר

עורך ה-HTML מוסתר

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

4 תגובות »

 • חתול כותב :

  הבעיה בנטרול עורך ה־HTML היא שהעורך הויזואלי לא תומך בכל הפקודות.
  למשל לא ניתן להוסיף קטעי קוד דרכו או להשתמש בקיצורי דרך של תוספים.

 • רמי כותב :

  זה לא החסרון היחיד, אבל כשאתה בונה מערכת עבור מישהו, אתה צריך לקחת בחשבון את כל היתרונות והחסרונות ואז להחליט האם אתה מעוניין לתת גישה לעורך זה או אחר. כל אתר והצרכים שלו.

 • אורן כותב :

  אני רק שאלה – אולי מישהו כאן יעזור.

  היום שמתי לב שסרגל הכלים של העורך הוויזואלי נעלם לי (WP גירסה 2.9.1). עדכנתי לגרסה החדשה (2.9.2) וסרגל אין. מה יכל לגרום לו להעלם? לא ידוע לי על שום שינוי שעשיתי בקבצים על השרת או במחשב.

 • רמי כותב :

  אורן, הייתי מנסה להעלות שוב את הקבצים. ידנית.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>