דף הבית » טריקים וטיפים

סטטיסטיקות של וורדפרס

3 בפברואר 2010 | מאת רמי | 5 תגובות | תגיות: , , , , , , ,

התוסף WordPress.com Stats הפך לפריט חובה בכל בלוג המשתמש בוורדפרס. זמינות המידע דרך לוח הבקרה של המערכת הפך אותו לאחד הכלים היותר שימושיים בדאשבורד (Dashboard) של וורדפרס, ולכן אנחנו מוכנים לסבול את כל הדברים המעצבנים בתוסף כל עוד המידע מסופק בחינם ונותן לנו ערך מוסך.

תצוגת הסטטיסטיקות בלוח הבקרה של וורדפרס

תצוגת הסטטיסטיקות בלוח הבקרה של וורדפרס

רובנו מוכנים להשקיעה חמש דקות כדי ליצור חשבון חדש ב-WordPress.com ולקבל WordPress.com API key אשר בלעדיו התוסף לא פועל. אבל מה שאנחנו לא מוכנים לעבור עליו בשתיקה הוא תמונת הסמיילי של התוסף בפוטר של האתר. היום נלמד איך להסיר אותה.

איך התוסף עובד?

בערכת העיצוב קיים קובץ בשם footer.php בסופו קוראת ערכת העיצוב לפונקציה בשם wp_footer() אשר מבצעת פעולות בסוף התהליך כאשר המערכת סיימה לבצע את כל הפעולות. תוסף הסטטיסטיקות מופעל כאשר פונקציה זו נכנסת לפעולה. במידה וערכת העיצוב לא קוראת לפונקציה זו, התוסף לא יפעל ולא יאסוף נתונים סטטיסטיים אודות הגולשים.

כאשר התוסף מופעל, הוא אוסף מידע אודות הגולש בנוכחי באתר ושולח מידע זה לשרתים של WordPress.com. הקלט הוא מידע שקשור לגולש, והפלט הוא האייקון . פלט זה מופיע כל פעם שהתוסף מופעל, והוא מופיע בדרך כלל בתחתית העמוד מאחר והפונקציה wp_footer() מופעלת בסוף.

איך להסיר את האייקון?

הסרת האייקון פשוטה ביותר. מאחר והאייקון הוא בעצם תמונה (img), אנו נסתיר אותה תוך שימוש ב-CSS. כדי לעשות זאת, יש להוסיף לקובץ style.css את הקוד הבא:

img#wpstats { display:none; }

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

5 תגובות »

 • תוכן כותב :

  אפשרות מעולה,

  האם יש דרך דומה גם להתקין את התוסף של google analytics שמאפשר לראות את המשתמשים online

 • שירותי תרגום כותב :

  מצטרף לשאלה ומתנצל אם זה לא המקום הנכון לשאול.

  האתר שלי בנוי ב google site האם יש מערכת דומה חינמית שניתן להתקין?

 • גיל אורלי כותב :

  לא כל כך הבנתי במה התוסף הזה שונה מגוגל אנליטיקס רגיל

 • גיל אורלי כותב :

  הוא נראה יותר מעצבן

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>