דף הבית » טריקים וטיפים

תיקון וייעול אוטומטי של טבלאות במסד הנתונים

25 בפברואר 2010 | מאת רמי | תגובה אחת | תגיות: , ,

פלטפורמת וורדפרס עושה שימוש במסד נתונים MySQL בצורה בלעדית. בדומה למסדי נתונים אחרים, עדכון רציף של הטבלאות יוצר תקורה ו/או פוגע בשלמות הנתונים. ניתן לתקן את המידע ולייעל את הטבלאות, אך פעולה זו איננה מבוצעת באופן אוטומטי. מנהל מסד נתונים צריך לבצע זאת ידנית. מפתחי וורדפרס פיתחו כלי המבצע תיקון וייעול אוטומטי של הטבלאות. היום נלמד איך להפעיל כלי זה.

איך זה עובד?

מסדי נתונים בונים אינדקסים לטבלאות על מנת לשפר ביצועים. הבעיה היא שאחרי הרבה פעולות כתיבה למסד הנתונים ומחיקה מממנו, מבלגנים את האינדקסים והם לא מסודרים באופן אופטימלי. ככל שהזמן עובר ה"בלגן" גדל והביצועים נפגעים. על מנת לסדר מחדש את האינדקסים ניתן לבצע OPTIMIZE (ייעול) של הטבלאות, הדבר משפר ביצועים ומפחית עומס מהשרת.

תופעה נוספת שפוגעת בביצועים קשורה לפגיעת מידע בשדות, שורות, עמודות או בטבלאות שלמות. קיימות מגוון סיבות שגורמות לפגיעה זו כגון כיבוי לא צפוי של השרת, כשל בדיסק, כשל במערכת הקבצים ועוד. על מנת לאתר ולתקן בעיה זו מריצים פקודת פקודת REPAIR (תיקון) על הטבלאות.

אופטימיזציה בוורדפרס

החל מגרסה 2.9 של וורדפרס, קיימת תמיכה מובנית במנגנון אופטימיזציה אוטומטי למסד הנתונים. על מנת להפעיל מנגנון זה, יש להוסיף לקובץ ההגדרות wp-congih.php את השורה הבאה

define('WP_ALLOW_REPAIR',true);

תיקון יזום

כדי ליזום תיקון ואופטימיזציה של מסד הנתונים ניתן לגשת לכתובת:

http://www.wp-tricks.co.il/wp-admin/maint/repair.php
הודעת ויעול מסד הנתונים

הודעת ויעול מסד הנתונים

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

תגובה אחת »

  • חזקי כותב :

    אני משתמש בגירסא 2.9.1, והשורה שציינת מופיעה כבר בקובץ wp-config.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>