דף הבית » טריקים וטיפים

פוסטים ללא תגיות

שימוש בתגיות באתרי ווב 2.0 עוזר לתייג תכנים בעזרת מילות מפתח וליצור שיוך אסוציאטיבי של מידע. תיוג אף מסייע בהבנת הקשרים ומקל על הניווט באתר. תגיות גם עוזרות למשתמשים למצוא בקלות תכנים בנושאים דומים. הן מוסיפות רובד נוסף לבעלי אתרים שעוזר להם לקידום האתר. והן משפרות את הרלוונטיות של תוצאות החיפוש של מנועי החיפוש ומקרבות אותנו לעידן הרשת הסמנטית ואתרי ווב 3.0.

תיוג בוורדפרס

וורדפרס החלה לתמוך בתגיות רק בגרסה 2.3. מאז המערכת רק הלכה והשתכללה. מסביב לתגיות נבנו כלים לצורך ניווט (ענן תגיות), מציאת הקשרים אסוציאטיביים (כתבות באותו נושא מבוססות הקשר נושאי), כלים לקידום מילות מפתח (שימוש ב- META TAGS ב-HEADER) ועוד.

שימוש נכון בתגיות מאפשר למקסם את הפוטנציאל מהתכנים הקיימים באתר, לכן מומלץ מאוד לתחזק את התגיות של האתר שלכם. מומלץ גם לנתח את מילות המפתח, לאתר תגיות יתומות ולמחוק אותן.

הבעיה

אחת הבעיות המרכזיות שמפריעות לי (ואני בטוח שגם לרבים אחרים) שאין דרך לבדוק אילו תכנים לא תוייגו בכלל. אומנם אפשר לעבור על כל התכנים אחד אחד ולבדוק אם הוזנו תגיות, אבל שיטה זו מסורבלת וגוזלת זמן. יהיה הרבה יותר נוח לגשת לעמוד אחד שמרכז את כל התכנים הלא מתוייגים.

הפתרון

ישנן מספר דרכים לעשות זאת, אבל אני אדבר רק דרך אחת שלדעתי היא הפשוטה והמהירה ביותר. אנו ניצור תבנית עמוד (Page Template) בשם untagged_posts.php. תוכן הקובץ יהיה:

/*
Template Name: Untagged Posts
*/

query_posts('orderby=title&order=asc&showposts=-1');
if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post();
    $tag = get_the_tags();
    if (!$tag) { //Show posts that have no tags
        the_title();
    }
endwhile; endif;

בשלב הבא ניצור עמוד חדש במערכת הניהול. בתפריט מאפיינים->תבנית שבעמוד עריכת הדף, נבחר את התבנית המדוברת. אחרי שנשמור/נעדכן את העמוד, בכל פעם שנבקר בעמוד הוא יחזיר רשימה של פוסטים ללא תגיות.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

3 תגובות »

 • ליאון אטקינסון כותב :

  פתרון מעולה – אצלי בבלוג ב99% מהמקרים אני ישר שם לב מאחר ובעמוד הכתבה
  ישנה קובייה של פוסטים דומים וברגע שהיא ריקה אז אני מבין שלא תייגתי.
  ובלי קשר מבין את החשיבותומשתדל לא לשכוח (-:

  תודה רבה.
  ליאון.

 • צחי פורטל כותב :

  מדריך מעולה! כמו שאר התוכן בבלוג (זו לא הפעם הראשונה שאני אומר את זה).
  אני מבין שאין לך המון זמן פנוי מפני שעדכוני הפידים מהבלוג מגיעים בדלילות רבה.

 • רמי כותב :

  צחי, לצערי אין לי הרבה זמן פנוי לכתוב תכנים. אבל אני כן משתדל להעלות על כתב נושאים שלדעתי הם חשובים לאתרים מבוססי וורדפרס.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>