דף הבית » חדשות ועדכונים, סקירת תוספים

השידרוג הקרב של bbpress ותמונות מסך של העיצוב החדש

1 באפריל 2010 | מאת רמי | 3 תגובות | תגיות: , ,

פרוייקט הפורומים של אוטומטיק (Automattic) המכונה bbPress די הוזנח בשנים האחרונות, אבל לא עוד. המפתחים שאחראים על הפרוייקט החליטו לשדרג את היכולות של מערכת הפורומים ולעצב מחדש את אתר הבית של הפרוייקט.

לוגו bbPress

לוגו bbPress

הפורומים הופכים לתוסף וורדפרס

היום, כדי להשתמש במערכת הפורומים, יש להוריד את קובץ ההתקנה ולהתקין את המערכת על השרתים לצד התקנת וורדפרס. התהליך אומנם אינו מסובך, אך משתמשים רבים נמנעים מלבצע אותו בגלל חוסר הבנה מספקת במערכות מחשב.

כדי להתמודד עם הבעיה הזו ולהגדיל את הפופולריות של הפורומים, הוחלט להפוך את ההתקנה לפשוטה, בדומה להתקנת וורדפרס. המהלך אומנם התקבל בברכה אך השימוש במערכת לא עלה. בתחילת 2010 הוחלט להקל עוד יותר את תהליך ההתקנה בכך שיהפכו את המערכת לתוסף וורדפרס (תוסף bbPress). כך יוכלו המשתמשים להתקין את הפורומים מתוך לוח הבקרה בתפריט תוספים -> להתקין תוסף חדש. אין יותר פשוט מזה.

המפתחים עובדים על הסבת המערכת לתוסף וורדפרס לכן הוא עדיין לא זמין להורדה. אבל הצפי שלי הוא שצעד זה יגביר את השימוש ב- bbPress כפלטפורמת פורומים.

עיצוב מחדש של אתר הפרוייקט

כמו כן הוחלט לעצב מחדש את אתר הפרוייקט bbPress.org כדי לרענן את המראה המיושן שלו. להלן שני צילומי מסך של העיצוב החדש שאמור לעלות בקרוב:

עמוד ראשי של הפורומים

עמוד ראשי של הפורומים

עמוד נושא הכולל מספר תגובות

עמוד נושא הכולל מספר תגובות

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

3 תגובות »

 • מני כותב :

  מישהו חושב לתרגם או להקים צוות לתרגום התוסף?

 • רמי כותב :

  הפורומים כבר תורגמו לעברית, ראה קישור:
  http://bbpress.mywebspace.co.il/

 • צוב! כותב :

  תקנו את הפסקה השנייה:
  "כדי להתמודד אם הבעיה הזו ולהגדיל את הפופולריות של הפורומים, הוחלט להפוך את ההתקנה לפשוטה בדומה להתקנת "

  צריך להיות:
  "כדי להתמודד עם הבעיה הזו ולהגדיל את הפופולריות של הפורומים, הוחלט להפוך את ההתקנה לפשוטה בדומה להתקנת "

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>