דף הבית » חדשות ועדכונים

חברת אוטומטיק רוכשת את פלינקי

חברת אוטומטיק (Automattic.com), המפתחת את פלטפורמת וורדפרס ומפעילת את אתר הבלוגים הפופולארי וורדפרס.קום (WordPress.com), הודיעה כי היא רכשה את פלינקי (Plinky.com) שפותח על ידי Thing Labs. השרות מעלה מדי יום שאלות שונות ("מה הזיכרון הטוב ביותר שלך מהקיץ האחרון?") ואתגרים ("כתוב סקירה אודות הספר האחרון שקראת") כדי שגולשים יוכלו להגיב בטקסט קצר, תמונות, מפות, רשימות שירים ומולטימדיה. את התשובות ניתן לשתף עם חברים בפייסבוק, טוויטר, טמבלר ושירותים אחרים.

לוגו plinky.com

לוגו plinky.com

פלינקי ישולב במסגרת וורדפרס.קום על מנת להתגבר על תופעת "מחסום כתיבה" בה נתקלים סופרים ובלוגרים רבים. בשלב הראשון, כדי להשתמש בפלינקי, יש להירשם באתר החברה ולשייך את החשבון לחשבון וורדפרס.קום, כנראה בשלב מאוחר יותר תהיה אינטגרציה מלא בין שתי המערכות.

תרומת פלינקי לוורדפרס.קום

וורדפרס.קום פועל על תוכן גולשים, ברגע שלגולשים אין על מה לכתוב, השרות מוזנח וכך גם קטן פוטנציאל ההכנסות העתידי מאותם גולשים. פלינקי מנסה להתגבר על מחסום הכתיבה בכך שהוא נותן השראה ומציע לגולשים רעיונות ונושאים עליהם ניתן לכתוב. אין מדובר טכנולוגיה מהפכנית, בסך הכל אוסף של שאלות ואתגרים, אך הפתרון הפשוט עונה על צורך בסיסי בצורה אלגנטי.

רכישות קודמות

אוטומטיק היא חברה פרטי שלא מפרסמת מידע פיננסי. הכנסותיה נובעות בעיקר משרותי פרמיום באתר וורדפרס.קום ושירותי VIP ללקוחות גדולים (CNN, GigaOm, BBC ואחרים) שעושים שימוש בוורדפרס עבור הבלוגים הרשמיים שלהם או לצורך תפעול מערכות מולטי בלוגים.

על מנת לקדם את עסקיה, החברה לא היססה לפתוח את כיסיה כדי לרכוש שירותים משלימים. באוקטובר 2007 נרכש שירות צלמיות המשתמש גראבטר (Gravatar.com). בספטמבר 2008 נרכשה מערכת התגובות המשוכללת אינטנס-דיבייט (IntenseDebate.com). באוקטובר 2008 נרכשת מערכת הסקרים המשוכללת פולדדי (PollDaddy.com). באפריל 2009 נרכש מיאהו שירות פינגים וטראקבקים בלו.גס (blo.gs). בספטמבר 2009 נרכשה חברת סטרט-אפ שפיתחה תוסף חינמי לתיקון שגיאות כתיב המכונה אחרי-הסגירה (AfterTheDeadline.com). ועתה נרכש שירות ההשראה לכותבים במחסום כתיבה – פלינקי (Plinky.com).

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>