דף הבית » חדשות ועדכונים

אתר WordPress.org התחדש

14 ביולי 2010 | מאת רמי | 6 תגובות | תגיות: ,

כאשר שוחררה גרסה 3.0 באמצע יוני, המפתחים הצהירו כי הפיתוח של גרסה 3.1 לא יחל מיד אלא ינתן דגש רב יותר לאתר WordPress.org. השינוי העיצובי הנוכחי הוא חלק מתהליך רחב יותר שימשך שלושה חודשים ומטרתו לשפר את האתר, חוויית השימוש בו והתמיכה בקהילת המשתמשים של וורדפרס.

העיצוב החדש של WordPress.org

העיצוב החדש של WordPress.org

העיצוב הישן של WordPress.org

העיצוב הישן של WordPress.org

מה הולך להשתנות?

בשלושת החודשים שהוקדשו לשיפור האתר, יתחלקו המפתחים לצוותי נינג'ה ויתמקדו בבעיות נקודתיות באזורים שונים של האתר. הצוותים יטפלו בקודקס של וורדפרס לשיפור התיעוד, בפורום התמיכה של האתר, בפרופילים האישיים של החברי, עדכון ה-APIים השונים, ספריית ערכות העיצוב, ספריית התוספים, רשימות התפוצה, תוספי הליבה, WordCamp.org ועוד ועוד ועוד.

המטרה היא לא לעשות הכל בצורה מושלמת בווט אחת, אלא לעשות זאת טוב יותר ממה שיש היום. אומנם לא כל השינויים ניכרים לעין כמו רענון העיצוב, אך פעולות רבות כבר נעשו בכל חלקי האתר. מי שעוקב אחר הנעשה באתר בטח כבר שם לב לכל השינויים שחלו בו בחודש שחלף מאז החלו העבודות.

למה מתמקדים באתר?

על פי המפתחים, השקעה בתשתית של WordPress.org תשפר את שיעור ההשתתפות של המשתמשים בפיתוח הגרסאות הבאות של המערכת.

לדעתי, זו היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שהתקבלו על ידי מובילי הפרוייקט. וורדפרס מפותח בקוד פתוח, ואומנם ישנה חברה מסחרית שעומדת מאחריו, אך מרבית הפיתוחים וכיווני החשיבה באים מהקהילה. די להזכיר הדרישה הבלתי פוסקת של הקהילה להוסיף תמיכה ב"תגיות" (התווסף בגרסה 2.3), או התמיכה בתמונות ממוזערות (התווסף בגרסה 2.9), או את התמיכה בקבצי מדיה (התווסף בגרסה 2.0), לא חסרות דוגמאות נוספות. פעמים רבות הקהילה היא זו שמקדימה את המפתחים. תוספים רבים פותרים בעיות קיימות, ובהמשך המפתחים משלבים את פתרונות בליבת המערכת.

אך הנקודה העיקרית היא אחרת – וורדפרס תלויה מאוד בקהילה שלה – הקהילה היא זו שמשתמשת במוצר והיא זו שמפתחת אותו. מכאן שהצעד הנוכחי לשיפור התשתיות שתומכות באותה קהילה יעזור בסופו של דבר לוורדפרס.

תיעוד עדכני, תמיכה משופרת בפורומים, מערכת פרופילים המספקת מידע נוסף אודות התורמים, כל אלה ועוד מחזקים את הקהילה. וככל שיותר אנשים משתמשים במוצר, כל תגדל כמות המפתחים שתורמים למוצר. כבר אמרתי קוד פתוח?!

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

6 תגובות »

 • חתול כותב :

  אני מקווה שזו גם הזדמנות לתיקונים בגרסה העברית.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב :

  הגרסה העברית מנוהלת על ידי דיקטטור.

 • רמי כותב :

  אני יודע שהגרסה העברית של האתר קצת מבולגנת, אבל תנו לזה זמן. אני מאמין שבסופו של דבר הכל יהיה בסדר.

 • עוד אחד כותב :

  איזה שינויים נעשו בינתיים מאחורי הקלעים ? לא מורגש עוד משהו ממשי שם…

 • מרמלדה כותב :

  tjs היתרונות בקוד פתוח ובכלל "בפוליטיקה" זה שכל דבר אפשרי אם רוצים מספיק, רק תגידו מי עושה בעיות ונטפל בו!!

 • רמי כותב :

  יש אחד, אוכל מרמלדות, עושה בעיות…
  🙂

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>