דף הבית » חדשות ועדכונים

האתר של WordPressMU נסגר

זהו! הפרוייקט WordPressMU (וורדפרס מולטי יוזר) נסגר סופי. אתר האינטרנט הרשמי של וורדפרס-מיו הוסר וכל שנותר בו היא הודעה המודיעה כי כבר לא מדובר בפרוייקט נפרד. בהודעה נאמר שהפרויקט הופך לענף בתוך וורדפרס – ענף המולטי סייט (Multi Site או בקיצור MS). באתר הפניה להורדת הגרסה האחרונה של וורדפרס וקישור להוראות ההתקנה של המולטי סייט.

סגירת אתר WordPressMU

סגירת אתר WordPressMU

היסטוריה קצרה

וורדפרס פותחה כמערכת לניהול בלוג. וורדפרס-מיו הייתה אמורה להיות פלטפורמה נפרדת המאפשרת לנהל בלוגים מרובים. סוג של מערכת על הרבה יותר משוכללת. הדוגמא הטובה שיותר להצלחת וורדפרס-מיו הוא האתר WordPress.com המפעיל מיליוני בלגים על פלטפורמה אחת. אולם הדימיון הרבה בין וורדפרס לוורדפרס-מיו הכריע, הפיתוח הכפול של מערכות דומות נראה כדבר מיותר והוא הובילו את המפתחים למסקנה שעדיף יהיה לאחד את שתי המערכות להתקנה בודדת על מנת להקים פלטפורמה אחת המציעה את כל האפשרויות המתקדמות בהתקנה בודדת.

זמן רב דיברו על האיחוד, אך הדבר נותר בגדר שמועה. הדבר השתנה כאשר החל הפיתוח של וורדפרס 3.0, שיצא לאור ב-17 ביוני 2010. גרסה 3.0 של וורדפרס מאפשרת ליצור בלוג אחד או ריבוי בלוגים. לא הרבה השתנה, השימוש נותר קל ופשוט כשהיהרק השם השתנה מהשם הקודם מולטי-יוזר (MU) למולטי-סייט (MS). האיחוד התקבל בברכה, האימוץ של גרסה 3.0 היה רחב מאוד, וכמעט ולא היו בעיות בשדרוג לוורדפרס 3.0. ובפורומים של WordPress.org אף פתחו ענף שלם לתמיכה במשתמשי מולטי סייט.

סוף הדרך

אני, כמו רבין אחרים, האמנתי שפרויקט המולטי יוזר ימשיך להתקיים תקופה ארוכה אחרי המיזוג עם וורדפרס, אך להפתעתי הרבה המפתחים החליטו אחרת. חודש אחרי שחרור גרסה 3.0 האתר של מולטי יוזר כבר נסגר (אולי אפילו לפני כן, שמתי לב לזה רק עכשיו). לדעתי, סגירת האתר היא חלק מהתוכנית לשיפור פני האתר עליה הכריזו המפתחים. תהליך זה ימשך שלושה חודשים ומטרתו לשפר את האתר, חוויית השימוש בו והתמיכה בקהילת המשתמשים של וורדפרס. אגב, לפני כשבועיים כתבתי על העיצוב החדש של עמוד הבית, גם הוא היה חלק מאותו התהליך. מעניין לחכות ולראות אילו עוד שינויים נראה בחודשיים הקרובים.

אם שמתם לב לחידושים נוספים, שתפו אותנו באזור התגובות.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

3 תגובות »

 • בחינם כותב :

  איזה באסה,
  אני חייב את התוסף הזה

 • רמי כותב :

  בגרסה 3.0 ה-MU שולב בהתקנת וורדפרס סטנדרטית. תתקין וורדפרס רגיל ותוכל להפוך אותו למולטי-סייט.

 • HGEC כותב :

  שלום
  איך מתקינים את המולטי סייט בוורדפרס הרגיל
  אשמח להדרכה מפורטת (אולי גם מצולם בתמונות)
  בתודה מראש

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>