דף הבית » חדשות ועדכונים, סקירת תוספים

הפורומים של bbPress לא ישולבו ברשת החברתית BuddyPress

15 באוגוסט 2010 | מאת רמי | 3 תגובות | תגיות: , , ,

החל מגרסה 1.1 מגיעים קבצי ההתקנה של הרשת החברתית BuddyPress יחד עם הפורומים של bbPress, זאת על מנת לאפשר למשתמשים ליצור חדרי דיון פרטיים, פורומים ציבוריים ומערכת מסרים פנימית. עד כה שילוב קבצי bbPress בהתקנת BuddyPress היה דבר מובן מאיליו. בלחיצת כפתור אחת ביצענו התקנה של כל המאפיינים. אבל כל זה הולך להשתנות. מאז שהוחלט להפוך את bbPress ממערכת פורומים מלאה לתוסף וורדפרס, כל הפרויקטים האחרים החלו ליישר קו ולבצע את ההתאמות הנדרשות. שני הפרויקטים אמורים להיות נפרדים אך כל אחד יהיה מודע לקיומו של השני וכאשר שניהם יותקנו על אותה מערכת יתווספו מאפיינים נוספים שיאפשרו אינטגרציה מלאה בין המערכות.

לוגו BuddyPress

לוגו BuddyPress

מפתחי BuddyPress ימשיכו לעקוב אחרי הפיתוח של bbPress כדי ליצור אינטגרציה, כל זאת תוך הבנה כי שני הפרויקטים מפותחים בנפרד ולכל אחד מטרה נפרדת.

משמעות המהלך

המשמעות של המהלך היא שהרשת החברתית והפורומים לא ישולבו בהתקנה אחת, יהיה עלינו להתקין כל אחד מהם בנפרד. החל מגרסה 1.1 של BuddyPress שולבו הפורומים בקבצי התקנה על מנת להקל על המשתמשים הפחות טכניים. בגרסה 1.3 של BuddyPress הפורומים יוסרו.

למהלך משמעות נוספת, הרשת החברתית לא תכפה עלינו להשתמש ב-bbPress כקבוצות דיון, מעתה אנחנו נוכל לשלוט על הצורה בה ישולבו הפורומים בתוך הרשת החברתית. ניתן להרחיב את bbPress ולהשתמש בה בצורות שונות, המפתחים יוכלו לבחור איך בדיוק לשלב בין המערכות, בניית מערכות מותאמות אישית לצרכי הלקוח תהיה קלה הרבה יותר.

פיתוח נפרד של שתי המערכות יאפשר לכל אחת מהן להרחיב את הפונקציונליות והמאפיינים שלה. מערכת הפורומים תוכל לצמוח בנפרד מהרשת החברתית, והרשת החברתית תפותח על פי העקרונות שלה. שתי המערכות יכרו אחת את השנייה ויהיה אפשר לשלב בינהן ללא בעיה. אתרים המפעילים BuddyPress יזהו אוטומטית התקנה של bbPress ויוכלו לשלב את הפונקציונליות שלה לצרכיהם המיוחדים, ללא הצורך בפיתוח רכיבים יעודיים.

לוחות זמנים

הדבר הכי חשוב הוא לוחות הזמנים!!! תוסף הפורומים bbPress בגרסה 1.2 יהיה יציב דיו לביצוע בדיקות לא יאוחר מ-15 בספטמבר 2010 (פלוס מינוס כמה ימים). הרשת החברתית BuddyPress גרסה 1.2.6 לא תעבור שינוי מהותי, יתוקנו בה בעיקר באגים ואולי אף יתווספו כמה שיפורים קטנים. השינוי במשמעותי יהיה בגרסה 1.3 והיא תשוחרר לקראת סוף השנה.

שחרור bbPress 1.2 יהיה סמוך לשחרור BuddyPress 1.3.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

3 תגובות »

 • אבי כותב :

  שלום רמי ( בוקר טוב ליתר דיוק )

  אתמול התקנתי את מערכת הפורומים (  http://www.iphoneil.net/forum ) ואני יכול לומר לך שהפורום נראה בסדר.

  רק נתקלתי בבעיה שאינני מצליח לפתור ( הפורומים בורחים ימינה מידי ) האם תוכל לנווט אותי לנקודה הבעייתית ?

  בתודה אבי.

 • רמי כותב :

  אבי בלי לבדוק את האתר אני יכול לומר שהבעיה היא ב-CSS. כשגלשתי לאתר לא ראיתי שום בעיה, באיזה דפדפן אתה משתמש? ובאיזה עמוד נתקלת שיבושים?

 • אבי כותב :

  אחרי התגובה סידרתי את הבעיה.

  יש אפשרות ליצור עמך קשר דרך המייל? שלחתי לך הודעה אנא חזור אלי בבקשה

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>