דף הבית » טריקים וטיפים, מומלצים

להגדיל את הגובה של תפריט הקטגוריות בעמוד עריכת הפוסט

18 באוגוסט 2010 | מאת רמי | 5 תגובות | תגיות: , , , ,

מערכת הניהול של וורדפרס היא מערכת שבנויה כך שנוכל להתאים אותה לצרכים שלנו. הדרך הפשוטה ביותר לבצע התאמות היא לגרור תפריטים, להזיז אותם, לשנות את מקומם ולסדר אותם כך שיהיה לנו קל יותר לעבוד על האתר. אבל זו לא הדרך היחידה לבצע התאמות ושינויים, ניתן לשנות עוד הרבה דברים בעזרת פילטרים ואקשנים שונים. היום נלמד איך לשנות את הגובה של תפריט הקטגוריות בעמוד עריכת הפוסטים.

הבעיה

אתרים בעלי כמות גדולה של קטגוריות מתקשים לנווט בין כל הקטגוריות בזמן יצירת/עריכת התכנים. המפתחים היו בטוחים שתפריט בגובהה 200 פיקסלים יספיק לנו כדי לנווט בצורה נוחה בין הקטגוריות שלנו. הבעיה היא שבגובה זה נכנסים רק 10 קטגוריות. אני עובד עם אתר בו יש מעל 500 קטגוריות. מאוד לא נוח לנווט בין מאות קטגוריות אם התצוגה מוגבלת ל-10 קטגוריות.

הפתרון

הפתרון הוא להגדיל את הגובה של תפריט הקטגוריות, תוך שינוי קטן ב-CSS של לוח הבקרה. כדי לבצע זאת נוסיף את הקוד הבא לקובץ function.php בערכת העיצוב שלנו:

function change_post_categories_height() {
    echo'
    <style type="text/css">
        #category-all.tabs-panel{ height:500px; }
    </style>'
;
}
add_action('admin_head', 'change_post_categories_height');

להגיד לכם את האמת, הניווט הפך להרבה יותר קל. וכל תהליך הקיטלוג כבר לא מעיק כמו בעבר. אני מצרף צילום מסך של התוצאה, אבל אני רוצה להגיד שהוא לא ממחיש את השינוי שחל בתהליך העבודה. עד שאתה לא מתנסה בעצמך, לא ניתן להבין עד כמה שינוי קטן כזה מפשט את העבודה.

תפריט קטגוריות מורחב בעמוד עריכת/יצירת הפוסטים

תפריט קטגוריות מורחב בעמוד עריכת/יצירת הפוסטים

טקסונומיה מותאמת אישית

הפתרון הזה פועל גם על טקסונומיה מותאמת אישית. באתר מסוים שאני מפעיל יצרתי טקסונומיה מותאמת בשם channels ובו רשימה של ארבע ערוצים (בנוסף על הקטגוריות והתגיות). במערכת הניהול, תפריט הערוצים הציג לי 10 שורות (בגובה 200 פיקסלים). זה תפס המון מקום מיותר. לכן החלטתי לצמצם את גובהה התפריט כך שיוצגו בדיוק 4 ערוצים (כלומר גובהה 80 פיקסלים). השתמשתי בקוד מלמעלה, בשינוי קטן:

#channel-all.tabs-panel{ height:80px; }

החלפתי את category ב-channel, ולפי יחס פרופורציונלי קבעתי גובהה של 80 פיקסלים.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

5 תגובות »

 • צחי כותב :

  תודה, מאוד יעיל.

 • חזקי כותב :

  קראתי, נהניתי ומיד יישמתי…

  תודה

 • רמי כותב :

  כן, אני מסכים. אחד הטיפים היותר שימושיים לעבודה השוטפת.

 • חזקי כותב :

  אותו פטנט יהיה יעיל גם בשינוי גודל איזור עריכת הפוסט.

  באמצעות הוספה לstyle:

  #content {height:350px;}

 • רמי כותב :

  חזי, אפשר להחיל את הפתרון על כל התפריטים.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>