דף הבית » חדשות ועדכונים

לטפל בתמונות ממוזער בוורדפרס

2 באוגוסט 2010 | מאת רמי | 5 תגובות | תגיות: , , , ,

בוורדפרס 2.9 אפשרה לראשונה לשייך תמונה ממוזערת לפוסטים בדומה לכותרת, תקציר, קטגוריות תגיות ועוד. רבים אימצו את המאפיין הזה אך לא כולם הקפידו על תאימות לאחור. קיבלתי המון מיילים בנושא, לכן החלטתי לכתוב פוסט מסכם שיעזור לכם לטפל בבעיה ולהוסיף תמונות ממוזערות גם לפוסטים הישנים שלכם.

הגדרת תמונות ממוזערות

כשאנחנו מוסיפים תמונה דרך עורך המדיה של וורדפרס, התמונה משוייכת לפוסט/לעמוד ספציפי. לראיה, בתפריט "מדיה" רואים את רשימת התמונות ויש שם מידע גם על הפוסט עליו משוייכת התמונה. לכל פוסט ניתן לשייך מספר תמונות. אבל התמונות לא הופכות אוטומטית לתמונת הממוזערות, יש לבצע פעולה אקטיבית ולבחור את התמונה שתשמש כתמונת הפוסט.

כשאנחנו בוחרים תמונת פוסט (תמונה ממוזערת) בדרך כלל בוחרים אותה מתוך רשימת התמונות שמשוייכות לפוסט.

הגדרת תמונת פוסט

הגדרת תמונת פוסט

איך מגדירים איזו תמונה תשמש כתמונת פוסט

איך מגדירים איזו תמונה תשמש כתמונת פוסט

התוצר הסופי כאשר נבחרה תמונת פוסט

התוצר הסופי כאשר נבחרה תמונת פוסט

תאימות לאחור בצורה אוטומטית

כדי שתהיה תאימות לאחור, עלינו לעבור על כל הפוסטים הישנים ובכל פוסט לבחור ידנית תמונה שתשמש כתמונה ממוזערת. הרבה עבודה. לכן נשתמש בתוסף יעודי שעושה זאת בצורה אוטומטית.

קיימים מספר תוספים, אני אישי משתמש בתוסף בשם Auto Post Thumbnail. מה שהתוסף עושה הוא לבחור תמונה ממוזערת מתוך רשימת התמונות ששויכו לפוסט. במידה ושייכו מספר תמונות, התוסף בוחר את התמונה הראשונה.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

5 תגובות »

 • מוצרי פרסום כותב :

  כל המוצרים שוורדפרס מציעה חסרים במשהו…
  למה אין ליטטבוקס מובנה לדוגמא

 • רמי כותב :

  שאלה יפה.

  ליטבוקס מתאים לאתר אחד ולא מתאים לאתר אחר. לכן הוחלט שהמערכת תשמש פלטפורמה לאתרים שונים עם המכנה הבסיסי הנמוך ביותר, לא מתווספים מאפיינים מיותרים.

  ישאל אדם למה לא הוספתם פורומים מובנים? או למה אין מערכת הודעות פנימית? או זירת מסחר אלקטרונית?

  אין לזה סוף… לכן הוחלט שהתוספות יבואו בנפרד כ"תוספים" ולא מובנה במערכת.

  ראה גם – http://wordpress.org/about/philosophy/

 • ראובן קרסיק כותב :

  שלום.
  יש לי אתר אינטרנט עם ערכת נושא שאינה תומכת בתמונת פוסט ממוזערת. אבל לי דווקא יש שימוש באפשרות לדוגמה בווידג'ט הפוסטים והעמודים הכי נצפים זה מציג גם את האייקון אבל בעיקר בעמוד הפייסבוק – יש לי את האופציה של ג'טפאק ששולחת לינק לעמוד הפייסבוק בכל פעם שקישור מפורסם, ולפעמים היא לא מוצאת את התמונה המתאימה אלא שמה את תמונת המשתמש של מי שפרסם את הכתבה. יש דרך להוסיף את שדה האיקון לטופס עריכת הפוסט?(בלשונית אפשרויות תצוגה למעלה אין לי את שדה הוספת אייקון).
  תודה,
  ראובן

 • ראובן קרסיק כותב :

  אה, די הסתדרתי פשוט צריך להוסיף את הקוד הזה לערכת נושא:

  add_theme_support( 'post-thumbnails' );
 • רמי כותב :

  אכן. צריך להגדיר בקובץ function.php באילו מאפייני תבנית ערכת העיצוב שלך תומכת.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>