דף הבית » חדשות ועדכונים, סקירת תוספים

רשת חברתית BuddyPress בעברית

22 באוגוסט 2010 | מאת רמי | 16 תגובות | תגיות: ,

הרשת החברתית BuddyPress תורגמה לעברית. התרגום בוצע על ידי ארז שלום, מפעיל WebRTL.com. את התוסף המתורגם ניתן להוריד כאן (גרסה 1.2.5.2 של BuddyPress וקבצי התרגום לעברית).

לוגו BuddyPress

לוגו BuddyPress

מה זה BuddyPress?

BuddyPress הינו תוסף וורדפרס המאפשר לפתח רשת חברתית מבוססת וורדפרס. התוסף מרחיב את הפונקציונליות של המערכת ומוסיף מגוון אפשרויות הקיימות ברשתות חברתיות ביניהם פרופילים מורחבים, הודעות פרטיות, קבוצות, סטטוסים, קשרי חברות ועוד.

מערכת BuddyPress הפכה לפופולרית מאוד מאז שהיא הפסיק לתפקד כמערכת נפרדת והפכה לתוסף וורדפרס. כיום ניתן להוריד את התוסף דרך התפריט תוספים->להתקין תוסף חדש, ובלחיצת כפתור ניתן להפוך בלוג אישי או אתר מבוסס וורדפרס למיני רשת חברתית. אומנם זו לא פייסבוק, אבל המערכת בהחלט מספקת את הסחורה.

אתרים איכותיים שמושכים תנועה רבה ומצליחים ליצור קהילה נאמנה, יכולים להרחיב את הפונקציונליות של האתר – בין השאר ניתן להוסיף פורומים, להרחיב את הפרופילים האישיים של החברים, ליצור קשרי חברות בין משתמשים רשומים, לאפשר למגיבים לשלוח הודעות פרטיות האחד לשני, ואף ליצור קבוצות שונות בנושאים משותפים. כבר אמרתי שהכל מבוסס וורדפרס?!

הבעיות ב-BuddyPress בעברית

הבעיה היחידה שאני רואה לנגד עיניי היא שקבצי התרגום בעברית לא מצורפים לתוסף הרשמי, ומכאן שלא ניתן להתקין את BuddyPress בעברית דרך ממשק הניהול של וורדפרס. נכון להיום, כדי להתקין BuddyPress בעברית, יש להיכנס לאתר webrtl.com, להוריד משם את התוסף המתורגם, להעלות אותו לשרת ולבצע התקנה של התוסף. משתמשי וורדפרס רבים אינם מבינים בכל העניינים הטכניים, לכן אני צופה שבטווח הקצר האימוץ של המערכת בארץ יהיה איטי.

הפתרון באופק

חברת אוטומטיק (Automattic) מפתחת את GlotPress.org, פרוייקט מקוון של gettext המאפשר לבצע תרגום קהילתי שיתופי. לאט לאט כל הפרויקטים אמורים לאמץ הפתרון זה כדי שכל התרגומים ירוכז במקום אחד. נציין שרן יניב הרשטיין הודיעה שוורדפרס בעברית החלה להשתמש בכלי זה החל מגרסה 3.0.1.

אוטומטיק מתכננת לרכז את כל קבצי התרגום במקום אחד. בהמשך יעודכן ה-API של התוספים כך שבזמן הורדת התוסף המערכת תבדוק באיזו שפה משתמש האתר, והתוסף יותקן יחד עם קבצי השפה.

שימוש ב-GlotPress לתרגום BuddyPress לעברית פתוח לכולם, אבל הוא לא הושלם. מתוך 970 משפטים תורגמו רק 612 שזה מסתכם ב-63%. נקווה שבעתיד התרגום של ארז שלום ישולב בתרגום הרשמי. עד אז, גשו לאתר WebRTL כדי להוריד את באדיפרס בעברית.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

16 תגובות »

 • ארז שלום כותב :

  תודה רבה רמי על הפוסט !
  לגבי העלאת התרגום לGlotPress, חיפשתי שם אפשרות להעלאת קובץ po של התרגום לשם אבל לא מצאתי, אתה יודע אולי היכן אני יכול להעלות את התרגום שלי ?

 • רן יניב הרטשטיין כותב :

  יש קישור לביצוע Import בתחתית העמוד של גלוטפרס. האפשרות הזו פתוחה רק לוולידטורים.

 • ארז שלום כותב :

  אז אתה יכול להעלות את התרגום לשם ?

 • טל כותב :

  תודה רבה וכל הכבוד על התרגום , בעבר בניתי אתר BUDDYPRESS ועבדתי חודשים בשביל לתרגם אותו כראוי וליישר תבנית של PREMIUMDEV עבורו

 • רמי כותב :

  ארז כנס ל:
  http://translate.wordpress.org/getting-started

  יש שם הסבר איך להעלות תרגום מקובץ חיצוני.

  ראה פסקה לפני אחרונה "Importing external files" והפסקה האחרונה "Requesting access".

  בהצלחה.

 • upliner כותב :

  האם יש אפשרות לפתוח את buddypress כדף באתר, מבלי שישתלט על כל החלק העליון?

 • ארז כותב :

  אני לא בטוח שהבנתי למה אתה מתכוון אבל אם ברצונך להוריד את התפריט העליון אז תקרא את המדריך הזה
  http://codex.buddypress.org/how-to-guides/modifying-the-buddypress-admin-bar/
  שמסביר על ניהול האדמין באר ואני חושב שיש בו הסבר איך להסתיר את התפריט, ואפשר גם דרך הCSS לעשות display:none; לאלמנט שהאיידי שלו הוא #wp-admin-bar

 • upliner כותב :

  תודה, אבל לא כל כך ברור לי: אם אני מוריד לגמרי את התפריט העליון, איך אנשים אמורים להצטרף לבאדיפרס?

 • ארז כותב :

  בעיקרון בתבניות של באדיפרס ישנו טופס בווידג'ט הצדדי וקישורים לתוכני האתר בתוך התפריט עצמו ולא רק באדמין-באר אז שם אין בעיה, אך משום שאצלך אין את זה אז או שתצטרך להשאיר את האדמין באר או שתצטרך להוסיף לתפריט שלך קישורים לעמודים של באדיפרס ולסיידרבאר את הטופס התחברות.

 • בניית אתר בחינם כותב :

  ישבתי על המערכת 3 ימים ולא הצלחתי להתקין. אני כבר משתגע ולא מבין מה לא עשיתי טוב

 • יאיר כותב :

  אהלן ארז, מה נשמע
  ההורדה לא עובדת
  ממליץ גם שהקישור להורדה יפתח בחלון חדש

 • נעמה כותב :

  אי אפשר להוריד את בתוכנה מWebRTL. האם יש מקור אחר שאפשר להוריד ממנו?

 • נעמה כותב :

  סליחה, טעות שלי. הכל בסדר, תמשיכו כרגיל כאילו לא קרה כלום.

 • עודד מכנס כותב :

  הנה מערכת מתורגמת לעיברית באתר שלי

  עיצוב פיסבבוק

  http://www.itoto4.com/index.php

  מי שרוצה פרטים שיכתוב לי

 • יאיר כותב :

  שלום עודד
  אשמח לפרטים
  אני מחפש מערכת של פתיחת כרטיסי משתמש עם תמונה אישית יצירת קשר בין המשתמשים
  משהו עם יכולות מצומצמות בשלב זה
  מה אתה מציע

 • עודד מכנס כותב :

  תפתח כמו שלי זה קל
  http://www.itoto4.com/
  האימייל שלי
  nirpelegm@yahoo.com

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>