דף הבית » חדשות ועדכונים

מיקרוסופט עוברת לוורדפרס

30 בספטמבר 2010 | מאת רמי | אין תגובות | תגיות: , , , , ,

מעל 30 מיליון משתמשים פעילים שפרסמו פוסטים, תגובות ותמונות ב-Windows Live Spaces ישודרגו ל- WordPress.com. בהכרזה משותפת של שתי החברות נאמר כי וורדפרס.קום הופכת לפלטפורמת ברירת המחדל של Windows Live Spaces. שתי החברות עבדו במשותף כדי לפתח כלים ליבוא התכנים מהפלטפורמה של ספייסס לפלטפורמת וורדפרס.

Windows Live Spaces & WordPress.com

Windows Live Spaces & WordPress.com

איך עוברים?

שתי החברות יצרו כלי יבוא חדש המאפשר ליבוא תכנים לפלטפורמת וורדפרס.קום. בסיום תהליך המעבר הכתובות יעודכנו אוטומטית ומשתמשים שיגלשו לכתובת הישנה יופנו לכתובת החדשה באתר וורדפרס.קום. גם מנועי החיפוש יעודכנו אוטומטית בעזרת הודעות 301.

המעבר אינו מסובך, ישנם ארבע שלבים פשוטים הכוללים בין השאר התחברות לבלוג שלכם, בהמשך התחברות לאתר וורדפרס.קום (למי שאין חשבון צריך ליצור חשבון חדש), ליצור אתר/בלוג למשתמש באתר וורדפרס.קום) ולייבא את התכנים.

השפעה על הלקוחות

מעל 30 מיליון משתמשים יצטרכו להתרגל לפלטפורמה חדשה לניהול הבלוג שלהם. השינויים אינם כוללים רק שינוי בממשק משתמש אלא גם בפונקציונאליות. מעבר למערכת חדשה הוא לא תמיד תהליך פשוט.

לקוחות משלמים יצטרכו להתרגל לחבילות פרימיום חדשות. יש לזכור שוורדפרס.קום הוא שירות מסחרי של אוטומטיק (Automattic.com) החברה מאחורי וורדפרס. אומנם וורדפרס היא פלטפורמה פתוחה, אך חברת אוטומטיק מרוויחה ממנה מיליונים. כמו כן צריך לזכור שחבילת הפרימיום של Windows Live Spaces שונה מחבילת הפרימיום של וורדפרס.קום.

משמעות הצהרתית

מיקרוסופט היא לא החברה הראשונה שסוגרת את שירות הבלוגים/אתרים שלה. קדמו לה שרות 360 של יאהו ושירות Journals של AOL, אך מיקרוסופט היא היחידה שהציעה למשתמשיה שירות הגירה חלק לפלטפורמה חלופית.

המהלך מחזק מאוד את וורדפרס ואת הפלפטורמה המסחרית שלה. יש פה הצהרה משמעותית מאוד מצד מיקרוסופט – היא בוחרת שותף שילווה אותה בשנים הקרובות ולקוחותיה יתבססו על הפלטפורמה חיצונית שלא פותחה על ידי מיקרוסופט ואף לא בסטנדרטים שלה.

מיקרוסופט בוחרת להתרכז בתחומים בהם היא חזקה ואת שירותי הנישה היא מעבירה לשותפים כמו וורדפרס.קום. השותפה החדשה של מיקרוספט מקבלת מעל 30 מיליון משתמשים חדשים וחיזוק משמעותי מענק טכנולוגיה מהשורה שבוחר להתבסס על הפלטפורמה שלה.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>