דף הבית » חדשות ועדכונים

שודרג API הסטטיסטיקות של וורדפרס

24 בספטמבר 2010 | מאת רמי | 4 תגובות | תגיות: , , , ,

לא רבים יודעים זאת, אבל מנגנון השדרוג המובנה של וורדפרס מבצע בדיקה של גרסת ה-PHP וה-MySQL, במידה ואין עמידה בדרישות המינימום השדרוג לא מתבצע. המידע הזה של גרסאת ה-PHP וה-MySQL נשמר על שרתי וורפרס (WordPress.org), הוא מאפשר לבצע מעקב ולנתח את המידע לאורך זמן.

מלבד סוגיות הפרטיות שיכולות לצוץ בעקבות הקמת מאגר כזה, אין לו ערך ממשי למשתמש הפשוט. גם מפתחי התוספים לא רואים במאגר זה כמכרה זהב. אולם למפתחי המערכת המידע סיפק תובנות רבות. לפני חודשיים, למשל, הוחלט לשדרג את דרישות המינימום ולעבור ל-PHP 5 ו-MySQL 5 בגלל שיעור נמוך של שרתים שעושים שימוש בגרסאות ישנות של PHP ו-MySQL.

API לסטטיסטיקות

הפתיחות שמאפיינת את מפתחי המערכת לא פסחה על הסטטיסטיקות. בסוף אוגוסט ובתחילת ספטמבר שודרג ה-API של הסטטיסטיקות ועתה כל אחד יכול למשוך את המידע בצורה חופשית ולכל מטרה.

http://api.wordpress.org/stats/wordpress/1.0/
http://api.wordpress.org/stats/php/1.0/
http://api.wordpress.org/stats/mysql/1.0/

הערה 1: המידע מתקבל באחוזים ולא כמספרים אבסוליטיים.

הערה 2: המידע בפורמט 'application/json' כך שהדפדפן לא יציג אותו בצורה תקינה.

מידע סטטיסטי

בעזרת קוד JavaScript או בעזרת Flash ניתן להציג את המידע על גרפים מעוצבים. והמפתחים אכן עשו זאת. תחילה התוצאות הוצגה בגרף רגיל אבל בהמשך זה הוחלף למבנה של עוגה (הגיוני יותר, לא?). בכל מקרה זה יצא כל כך יפה ושימושי, עד שהוחלט להוסיף את הגרפים לאתר הרשמי בכתובת: http://wordpress.org/about/stats/

שימוש בוורדפרס לפי גרסאת WordPress

שימוש בוורדפרס לפי גרסאת WordPress

שימוש בוורדפרס לפי גרסאת PHP

שימוש בוורדפרס לפי גרסאת PHP

שימוש בוורדפרס לפי גרסאת MySQL

שימוש בוורדפרס לפי גרסאת MySQL

אני רק רוצה לציין לטובה את אחוז הגבוהה של השרתים שמשתמשים בגסאות PHP ו-MySQL בגרסא 5 ומעלה. ולציין לרעה את האחוז הגבוה של האתרים שמשתמשים בגרסאות ישנות של וורדפרס.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

4 תגובות »

 • ארז כותב :

  הגרסאות הישנות של WP אני מניח שזה של בלוגים ואתרים של אנשים ללא ידע בתחום שלא ממש יודעים שצריך לשדרג או שהשדרוג מבקש מהם פרטי FTP ואין להם שום ידע בזה

 • רמי כותב :

  מסכים איתך ארז, אבל אני חושב שאתרים כאלה לא נכללים בסטטיסטיקה. מאחר והם לא מבצעים שדרוג דרך מנגנון השדרוג המובנה, המידע לגבי אתרים אלה אינו נשלח לשרתי וורדפרס.

 • ארז כותב :

  אני משער שכשאתה בפאנל ניהול והמערכת בודקת האם יש עידכון אז נשלח מידע על המערכת שלך לשרתים שלהם, או כשאתה משתמש בתוספים כמו Akisemet שעובדים מול השרתים של וורדפרס.

 • רמי כותב :

  יכול להיות, לא בדקתי את הנושא לעומק.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>