דף הבית » טריקים וטיפים, מומלצים

לבדוק האם משתמש מחובר לאתר

2 באוקטובר 2010 | מאת רמי | 4 תגובות | תגיות: , ,

לרוב בלוגים לא יוצרים סביבם קהילה תוססת של משתמשים, אבל וורדפרס היא לא רק מערכת בלוגים אלא מערכת ניהול תוכן מלאה. ניתן להקים אתרים עם קהילות גדולות ואף להציע תכנים למשתמש שונים – משתמשים רשומים ומשתמשים מזדמנים.

משתמש אורח

משתמש אורח

וורדפרס מאפשרת לנו לקבוע האם המשתמש שגולש באתר הוא משתמש רשום שהתחבר למערכת או שמדובר במשתמש מזדמן. הפונקציה שמבצעת בדיקה זו היא is_user_logged_in() והיא קיימת כבר מגרסה 2.0 של וורדפרס.

ניתן להשתמש בה בצורות שונות, למשל להציג בעמוד הראשי תכנים מלאים למשתמשים רשומים, ותקצירים למשתמשים מזדמנים. או להציג פרסומות למשתמשים מזדמנים אך לא למתשמשים רשומים. הדרך הפשוטה ביותר היא להציג ברכת שלום למשתש (אפשר להוסיף גם את שמו), ואם המשתמש לא מחובר לתת קישור עמוד ההתחברות/הרשמה.

דוגמא בסיסית לשימוש בפונקציה זו:

if ( is_user_logged_in() ) {
    echo 'Welcome, registered user!';
} else {
    echo 'Welcome, visitor!';
};

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

4 תגובות »

 • אבי כותב :

  תוכל לספק מידע נוסף, כגון היכן להוסיף את הפונקציה? האם היא מושפעת לאותם המשתמשים שכבר חברים באתר? ואפשרות של קוד עשיר יותר.

  תודה

 • רמי כותב :

  בכוונה לא כתבתי איפה להכניס את הפונקציה הזו. אתה בוחר איפה להציג את זה. או בהדר (HEADER.PHP) או בתפריט הימני/שמאלי (SIDEBAR.PHP). לשיקולך.

  הפונקציה לא בודקת האם המשתמש חבר או לא חבר. היא בודקת עוגיות כדי לבחון האם המשתמש התחבר למערכת או לא. אם הוא מחובר למערכת כנראה שהוא חבר רשום, אבל אם הוא לא מחובר לא ניתן לדעת האם הוא רשום או לא.

 • Isramap כותב :

  תודה רבה על הקוד, עזרת לנו.

 • רמי כותב :

  בשמחה. 🙂

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>