דף הבית » חדשות ועדכונים

וורדפרס 3.0.2

1 בדצמבר 2010 | מאת רמי | 5 תגובות | תגיות: , ,

חודש אחרי שחרור גרסה 3.0.1 יוצאת גרסה חדשה של וורדפרס 3.0.2 (וורדפרס 3.0.2 בעברית). העדכון הנוכחי הוא עדכון חובה לכל אתר וורדפרס מאחר והוא מטפל בפרצת אבטחה המאפשרת למשתמשים ברמת הרשאה Author (כתיבה ופרסום) לקבל גישה מעבר למה שניתן להם ולהשתלט על האתר. התיקון סוגר פרצה זו ומטפל במספר באגים נוספים.

וורדפרס 3.0.1

וורדפרס 3.0.1

שינויים

העדכון הנוכחי מטפל בתשעה סוגיות שונות מתוכן שתיים בעדיפות גבוהה. התיקון הראשון, כאמור מטפל בהרשאות משתמשים והתיקון השני מטפל בבעיה המונעת אעלת קבצים באתר הראשי של רשת בלוגים (Multisite).

גרסה זו מטפלת במספר ברכיבים בינהם – מערכת המשתמשים ומערכת התפקידים/היכולות של וורדפרס (Role/Capability), תיקון באגים ברשת בלוגים (Multisite), טיפול ב-URL לא מאובטח בפינגבאק וטראקבאק ועוד.

שדרוג

השדרוג אמור להופיע במערכת הניהול של כלל משתמשי וורדפרס. ניתן לשדרג גרסה בצורה אוטומטית בלחיצת כפתור. מי שלא רואה הודעת שדרוג יכול לגשת ללוח בקרה -> עדכונים, ולבצע את השדרוג משם.

לפני השדרוג יש לגבות את מסד הנתונים והקבצים. מי שלא מצליח לבצע שדרוג אוטומטי, יכול לעשות זאת בצורה ידנית על ידי כיבוי כל התוספים, העתקת הקבצים לשרת, עדכון והפעלת התוספים.

לפני מספר ימים שוחררה גרסת בטא ראשונה של וורדפרס 3.1. על פי לוח הזמנים, אם לא יהיה דחיות, הגרסה סופית תהיה זמינה ב-15 בדצמבר.

אבטחה

אל תשכחו לנקוט אמצעי הגנה נוספים לאבטח את המערכת שלכם. החליפו סיסמאות. אל תשתמשו בשם המשתמש ADMIN. הסתירו תגיות מטא המציגות את גרסת הוורדפרס שלכם. הסתירו גרסת וורדפרס בקבצי RSS. תעדכנו תוספים. תמחקו תוספים לא פעילים.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

5 תגובות »

 • יניב - תוספי מזון כותב :

  אהלן רמי,

  אולי תוכל לתת לי איזה טיפ,
  אני רואה ששמות הפוסטים שלך כתובים בעברית,
  ומשום מה – אצלי הוא לא מוכן להראות עמודים בשמות עבריים.
  האם זה בגלל גרסא 3?
  או שלדעתך זו בעיה אחרת?

  תודה,
  יניב

 • רמי כותב :

  יניב,

  לך לתפריט "הגדרות -> קישורים ישירים" בשדה "מבנה מותאם אישית" תזין /%postname%/

 • אריק כותב :

  אני חושב שאתה צריך להיות ספציפי בפוסט שלך לגבי אם ניתן או לא ניתן לשדרג כאשר מותקנת הגרסה העברית (יש ספקות אם העדכון האוטומטי עובד בגרסה העברית, או שהנ"ל יהרוס את המערכת וישנה אותה למערכת אנגלית, או משהו יותר גרוע).

 • רמי כותב :

  אין שום ספק שזה עובד, גם בגרסה העברית. העדכון האוטומטי זה לא דבר חדש, צירי הלידה שהיו למאפיין זה תוקנו מזמן. מדי פעם רואים בפורומים תלונות על בעיות בשדרוג האוטומטי אבל לרוב מדובר בגורמים חיצוניים.

 • זיו לפיד כותב :

  תודה על המידע החשוב

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>