דף הבית » סקירת תוספים

איך להפוך שדות מיוחדים לטקסונומיה מותאמת אישית

הבעיה

בגרסה 3.0 של וורדפרס שוכלל עוד יותר מנגנון הקטלוג והתיוג, והתווספה האפשרות ליצור טקסונומיות מותאמות אישית (Custom Taxonomies). אבל המפתחים שכחו דבר אחד, משתמשים רבים כבר אימצו פתרונות חלופיים כמו שדות מיוחדים (Custom Fields) כדי להוסיף מידע נוסף לתכנים שלהם.

אני למשל הייתי מקטלג את התכנים שלי לקטגוריות מתייג בתגיות אבל גם חילקתי את כל התכנים לשיטת קיטלוג שלישית בשם "ערוצים". אומנם כתבתי הרבה קוד כדי להציג את הערוצים באתר, אבל זה עבד בשבילי וענה על הדרישות האתר. ברגע שכל מנגנון הטקסונומיה המותאמת אישית שוכלל, כל הקוד שלי הפך למיותר כי המערכת פשוט עשתה  זאת עבורי ואפילו בצורה הרבה יותר טובה.

עכשיו נשאלת השאלה איך מעבירים את כל המידע שנשמר בשדות מיוחדים לטקסונומיה החדשה שיצרתי – ערוצים?

הפתרון – תוסף בשם Custom Field Taxonomies

כדי לעזור לנו לבצע המרה זו פותח תוסף מיוחד על ידי scribu, לתוסף קוראים Custom Field Taxonomies והוא זמין להורדה ממאגר התוספים של וורדפרס.

צילום מסך של התוסף Custom Field Taxonomies

צילום מסך של התוסף Custom Field Taxonomies

מה שהתוסף עושה הוא המרה של מידע משדות מיוחדים לטקסונומיה אישית על ידי העברתו לטבלאות הנכונות במסד הנתונים.

בצורה זו ניתן לעבור להשתמש בשיטת מתקדמות של טקסונומיה מותאמת אישית וכל הפונקציונאליות הנלווית לה, תוך תאימות מלאה לאחור.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>