דף הבית » חדשות ועדכונים

אתר WPQuestions.com מוצע למכירה

28 בפברואר 2011 | מאת רמי | אין תגובות | תגיות:

אתר השאלות-תשובות בתשלום WPQuestions.com מוצע למכירה על ידי בעליו. האתר הוקם בדצמבר 2009 על ידי דרן הויט (Darren Hoyt) ולורנס קרוברן (Lawrence Krubner) כבמה לקבלת פתרונות לבעיות דחופות בנושא וורדפרס. האתר משדך בין אנשים עם בעיות דחופות שמוכנים לשלם כמה דולרים עבור פתרון הבעיות, לבין מפתחים שמוכנים לעזור לאחרים תמורת תשלום סמלי.

אתר WPQuestions.com

אתר WPQuestions.com

מדובר באתר שאלות-תשובות רגיל המשלב מרכיב מסחרי. הפתרונות באתר מאוד מהירים ויש לו קהילה גדולה של 3,000 מפתחים מקצועיים שעונים על שאלות מורכבות יחסית בזמן סביר יחסית (בין כמה דקות לכמה שעות) תמורת חופן דולרים. שואל השאלה יכול להציע מחיר בין דולרים בודדים לכמה עשרות/מאות דולרים ולבחור למי לשלם מבין העונים לו על שאלתו. המפתחים המוצלחים ביותר (על בסיס הכנסתם) מוצגים לכל.

מודל עסקי

המודל העסקי של האתר מבוסס על עמלה בגובה 12% מהסכום שמוצע על ידי שואל השאלה + 0.9 דולר. עד היום הכניס האתר מעל 15,000 דולר כאשר ה-1,000 דולר הראשונים הגיעו אחרי 3 חודשים, וכיום האתר מכניס 1,000 דולר כל 9 ימים. צמיחתו האדירה של האתר יצרה מספר חיקויים אך זהו האתר הפופולרי ביותר כיום בתחומו מאחר והוא מבוסס על תוכן גולשים ולא על צוות פנימי של מפתחים ששייכים לחברה כלשהי.

האתר הכניס בין 2,000 ל-3,000 דולר בשנה שעברה והצפי לשנה הנוכחית עומד על 3,000 עד 4,000 דולר, אם כי הוספת פרסומות יכולה להגדיל את ההכנסות לכ-5,000 דולר. האתר לא דורש תחזוקה שוטפת מלבד שעת עבודה אחת בשבוע לצורך ביצוע החזרים.

מכירת האתר

באמצע פברואר הוצע האתר למכירה על ידי בעליו. הבעלים עסוקים בפרויקטים אחרים והם מעוניינים להעביר את השליטה באתר לאדם או חברה מתחום הוורדפרס שיתחזקו אותו. האתר נמכר עם כל המוניטין שכולל קהילת מפתחים (מעל 3,000 איש).

אז למה בעצם האתר מוצע למכירה? מסתבר שהצלחת השירות והמודל העסקי המעניין שלו יצרו עניין רב אצל אנשים רבים. הבעלים קיבלו אינספור פניות במייל לגבי ליצירת אתרי שאלות תשובות בתשלום בתחומים שונים ומגוונים (אגב, לפני מספר חודשים גם אני פניתי אליהם בנושא) והם החליטו להקים שירות חדש שיאפשר לכל אחד להקים אתר כזה.

כיום WPQuestions.com נחשב כאחד מאתרי עזרה בתשלום המוצלחים ביותר בתחום הוורדפרס והוא מתנהל בעצמו על בסיס תוכן גולשים ללא התערבות רבה מצד הבעלים. צמיחתה של פלטפורמת וורדפרס ברחבי העולם מבטיחה המשך צמיחה גם לאתרים המציעים שירותים עבור משתמשי המערכת כאשר אתרים דוגמת WPQuestions.com נראים כמבטיחים במיוחד.

לא כל יום נמכר שירות מוצלח דוגמת WPQuestions.com, מעניין יהיה לעקוב אחרי זהות המשקיע שירכוש אותו וההתפתחות העתידית של האתר.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>