דף הבית » חדשות ועדכונים

וורדפרס 3.0.5

8 בפברואר 2011 | מאת רמי | 6 תגובות | תגיות: , ,

וורדפרס ממשיכה להוציא עדכוני אבטחה בקצב מטורף, עדכון חמישי רצוף לסדרת 3.0 מתוכם 4 עדכוני אבטחה. גרסה 3.0.5 מטפלת במספר כאשר הדגש הוא על פרצות אבטחה שאפשרות למשתמשים ללא הרשאות לקבל גישה לאזורים להם אינם מורשים להיכנס.

לוגו וורדפרס מתקלף

וורדפרס 3.0.5

מה כולל העדכון

העדכון הנוכחי כולל מספר שיפורים, ראשית הוא מטפל בשתי פרצות אבטחה המאפשרות למשתמשים ברמות Author ו-Contributor לקבל הרשאות חריגות. נזכיר שבעיות דומות טופלו בעדכון של וורדפרס 3.0.3.

נושא נוסף שזכה לתשומת לב במסגרת העדכון הנוכחי קשור לגילוי מידע. הפרצה מאפשרת למשתמשים ברמת Author לקבל מידע אליו אין לו גישה (כגון טיוטות ופוסטים פרטיים) דרך מנגנון המדיה של המערכת.

כמו כן, במסגרת העדכון הורחבה אבטחת המערכת. שיפור ראשון שהתווסף קשור לאבטחת תוספים שלא עושים שימוש נכון ב-API האבטחה של וורדפרס, שיפור שני מעמיק את הטיפול בפרצות שהתגלו בעבר ונסתמו בגרסאות הקודמות.

שדרוג האתר

העדכון הנוכחי הוא עדכון אבטחה, מכאן שהוא עדכון חובה לכל האתרים מכל הגרסאות, העדכון קריטי במיוחד לאתרים מרובי-משתמשים בעלי הרשאות ברמות שונות.

כמו תמיד, יש לבצע גיבוי של בסיס הנתונים וקבצי המערכת לפני ביצוע השדרוג. את השדרוג ניתן לבצע דרך מנגנון העדכונים של האתר בתפריט לוח בקרה->עדכונים.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

6 תגובות »

 • זיו לפיד כותב :

  תודה על העדכון והמידע המעניין

 • שרון כותב :

  תודה רבה רמי!

  אתה באמת עושה מצווה גדולה!

  שתהיה שנה טובה וגמר חתימה טובה לך ולכולם.

  בברכה,

  שרון

 • אמיר כותב :

  שאלה,

  האם יש איזה פלאג אין שיכול לחסום את הודעות הספאם שאני מקבל לאחרונה ?

  תודה מראש,

  אמיר.

 • רמי כותב :

  לא קשור לפוסט אבל כן, יש את אקיזמט (Akismet).

 • זוהר ארגוב כותב :

  גם אני זוהר חושב שעשית מצווה גדולה, אז אשריך אם כך.
  תודה וחג אורים שמח י'גבר.

 • ליאור כותב :

  Akismet

  כלי מצויין

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>