דף הבית » חדשות ועדכונים

וורדפרס 3.1

23 בפברואר 2011 | מאת רמי | 2 תגובות | תגיות: ,

שוחררה וורדפרס 3.1 ריינהארדט, על שמו של נגן הג'אז "ג'אנגו ריינהארדט". הגרסה מביאה איתה מספר חידושים ביניהם סרגל ניהול, תמיכה בפורמטים, כלי להוספת קישורים פנימיים, ממשק ניהול נפרד לרשת אתרים, וכמובן תיקוני באגים ושיפורים אחרים.

ניתן לקבל מידע נוסף בהודעת השחרור הרשמית מאת מאט מולנווג ומידע מורחב בקודקס של וורדפרס על כל השינויים והחידושים בגרסה 3.1. אני אנסה לסקור את החידושים המרכזיים בגרסה הנוכחית:

פורמטים – תבניות פוסט

וורדפרס הוסיפה תמיכה בפורמטים,סוג של תבניות פוסט. בעיקרון מדובר בעוד דרך לעצב פוסטים מסוגים שונים. בדומה למערכת ה"תבניות" (Page Templates) שיש ב"עמודים". פורמטים משמשים אתרי מיקרו-בלוגים כמו Tumblr לתמוך בסוגים שונים של תכנים כמו טקסט, תמונות, ציטוטים, קישורים, צ'אט, וידאו ואודיו. וורדפרס הוסיפה תמיכה בפורמטים קצת שונים אבל העיקרון דומה. למידע נוסף ראו הסבר בקודקס – Post Formats.

פורמטים - תבניות וורדפרס

פורמטים - תבניות וורדפרס

סרגל ניהול

הפיצ'ר המרכזי בגרסה 3.1 הוא סרגל הניהול (Admin Bar). הרעיון נלקח מאתר וורדפרס.קום והוא מאפשר לנו לנהל את האתר ביתר קלות דרך האתר עצמו (front end) מבלי להיכנס למערכת הניהול (back end). הסרגל נועד להקטין את כמות הלחיצות על שמגיעים לעמוד המיועד במערכת הניהול ובכך ליעל את העבודה. מידע נוסף על דרכים להסרת כסרגל הניהול בפוסט נפרד – הסרת סרגל הניהול של וורדפרס.

סרגל הניהול של וורדפרס

סרגל הניהול של וורדפרס

קישורים פנימיים

אחד הפיצ'רים היותר שימושיים שהתווספו בגרסה הנוכחית קשור לקישורים הפנימיים. הפיצ'ר מאפשר להוסיף קישורים לפוסטים קיימים באתר דרך תפריט הוספת הקישורים בעורך הויזואלי. התפריט שונה במקצת, ובמתכונתו הנוכחית הוא מאפשר להוסיף קישורים לפוסטים קיימים, ואף לחפש פוסטים בעזרת מילות מפתח.

קישורים פנימיים בוורדפרס 3.1

קישורים פנימיים בוורדפרס 3.1

שאילתות מורכבות

וורדפרס 3.1 מרחיבה את השאילתות שקשורות לטקסונומיה מותאמת אישית (Custom Taxonomies) ולשדות מיוחדים (Custom Fields). ניתן לקבל מידע נוסף בפוסט נפרד – שאילתות מורכבות בוורדפרס 3.1.

עמוד ארכיון לתכנים מותאמים אישית

היררכיית הקבצים של וורדפרס הורחבה ובגרסה החדשה ניתן לעצב גם עמודי ארכיון של תכנים מותאמים אישית(Custom Post Types) בעזרת הקובץ archive-{{post_type}}.php. ניתן לקבל מידע נוסף בפוסט נפרד – היררכיית הקבצים של וורדפרס 3.1.

היררכיה קבצים - וורדפרס 3.1

היררכיה קבצים - וורדפרס 3.1

מערכת ניהול נפרדת לרשת אתרים

הקמת רשת אתרים (WordPress Network) לניהול אתרים/בלוגים מרובים, מוסיף תפריטים נוספים ללוח הבקרה המאפשרים למנהל הרשת לשלוט על כל הרשת. בגרסה 3.1 הוחלט ליצור לוח בקרה נפרד למנהל הרשת בו רוכזו כל התפריטים שנועדו לנהל את כל רשת. ניתן לקבל מידע נוסף בפוסט נפרד – הוספת תפריטים ברשת אתרים.

לוח הבקרה של מנהל הרשת

לוח הבקרה של מנהל הרשת

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

2 תגובות »

 • יגאל סקולניק. כותב :

  רמי שלום .
  ראיתי שבגירסא האחרונה שופרה אפשרות הכנסת לינקים פנימיים בתוך האתר. האם יש דרך ליצור קישור בין שני חלקים בתוך אותו דף.
  לדוגמא נאמר שאני רוצה ליצור רשימת מאמרים בדף עם קישור אל המקום הספציפי בתוך הדף אל המאמר. איך ניתן לעשות זאת?

 • רמי כותב :

  יגאל,
  הפוסט הזה עוסק בגרסה 3.1 ששוחררה לפני שנתיים. כיום אנחנו עובדים עם גרסה 3.5.1. תבדוק את האתר שלך, אולי אתה צריך לשדרג גרסה.

  לעניין קישור פנימי, זה אפשרי, צריך ליצור קישור עם ID כדי לסמן מיקום פנימי בעמוד ואז לעשות קישור לאותו העמוד עם הפניה ל-ID למשל #some_place.

  למידע נוסף ראה: http://www.w3schools.com/html/html_links.asp

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>