דף הבית » חדשות ועדכונים

רשת אוטומטיק נחשפת לחצי מיליארד מבקרים ייחודיים בחודש

טוני שניידר, מנכ"ל חברת אוטומטיק, מדווח בבלוג שלו שרשת אוטומטיק המונה את וורדפרס.קום (WordPress.com), פולדדי (Polldaddy), אינטנסדיבייט (IntenseDebate) וגאבטר (Gravatar) חצתה את החצי מיליארד מבקרים ייחודיים בחודש.

החשיפה של רשת אוטומטיק על פי Quantcast

החשיפה של רשת אוטומטיק על פי Quantcast

הממצאים מבוססים על שירותי Quantcast. בגרף המצורף ניתן לראות קפיצה בחודש נובמבר, הקפיצה מוסברת על ידי הוספת התוספים פולדדי, אינטנסדיבייט וגראבטר נוסף על וורדפרס.קום.

ניתוחים והשוואה לאתרים אחרים

מעל 500 מיליון מבקרים ייחודיים נחשפים לרשת אתרי אוטומטיק, מתוכם 157 מיליון מקורם בארצות הברית . לשם השוואה, האתר היחיד הנצפה ביותר בארצות-הברית הוא גוגל עם 153 מיליון מבקרים ייחודיים בחודש, במקום השני פייסבוק עם 133 מיליון מבקרים, המקום שלישי שייך ליוטיוב עם 123 מיליון, במקום הרביעי יאהו אם 120 מיליון מבקרים ואת החמישייה הראשונה סוגרת אמזון עם 85 מיליון מבקרים. אחריהם ניתן למצוא את טוויטר, MSN, איביי, ויקיפדיה ועשירי חביב Live.com של מיקרוסופט.

רשת אוטומטיק גדולה יותר מכל האתרים הפופולאריים ביותר בעולם (אתרים בודדים). אבל זה בהנחה שלוקחים בחשבון את כל אתרי אוטומטיק כמכלול אחד. בחלוקה פנימית, לכל אתר ב רשת יש כמות מבקרים משתנה בין מיליוני מבקרים לעשרות מיליוני מבקרים בחודש. וורדפרס.קום למשל נחשפת ל-183 מיליון מבקרים ייחודיים בעולם כולו מתוכם 43 מיליון מבקרים בארצות-הברית. המסקנה היא שכל אתר בנפרד נצפה על ידי מיליוני אנשים אבל המספרם שלהם לא משמעותיים, אבל אם משקללים את הכניסות של כלל אתרי הקבוצה הרי שהם עקופים בקלות אתרים בודדים דוגמת גוגל פייסבוק ויוטיוב (בכמות מבקרים ייחודיים בחודש בארצות-הברית).

אומנם לא ניתן להשוות אתרים בודדים לרשת אתרי אוטומטיק במיוחד כאשר חושבים על ל-"רשת גוגל", יחד עם זאת יש לציין שמדובר בהישג מרשים לחברה המעסיקה 75 עובדים בלבד.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

2 תגובות »

  • זיו לפיד כותב :

    תודה על המידע המעניין

  • מני רומן כותב :

    ללא ספק מידע מצוין!

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>