דף הבית » חדשות ועדכונים

הגיע הזמן לשדרג את אתר וורדפרס בעברית

30 במרץ 2011 | מאת רמי | תגובה אחת | תגיות:

בתום שחרור גרסה 3.0 של וורדפרס הוקפאה העבודה על הגרסה הבאה וצוות וורדפרס הקדיש מספר חודשים בשיפור האתר (WordPress.org) כדי שישרת טוב יותר את הקהילה. אם אתם שואלים אותי זה בדיוק מה שצריך לעשות היום באתר וורדפרס בעברית (he.WordPress.org), ובפוסט זה אפרט מה אני הייתי רוצה לראות באתר החדש.

העיצוב של WordPress.org

העיצוב של WordPress.org, מתי יהיה משהו דומה בעברית?

שפה

היישור מימין-לשמאל (RTL) והתמיכה בשפה העברית (he_IL) באתר וורדפרס בעברית עובדת לא רע בכלל. יש פה ושם בעיות קטנות אבל לדעתי זה לא פוגע בחוויית המשתמש הכללית.

לשוניות

בוורדפרס באנגלית ישנן מספר לשוניות שחסרות לי באתר העברי, למשל:

 • לשונית "אודות" בה יהיה קצת מידע על המערכת תוך התמקדות בגרסה העברית, קצת רקע היסטורי ומידע בסיסי כמו דרישות מערכת.
 • לשונית "הרחבות" בה יוצגו תת-לשוניות של "תוספים" ושל "תבניות" התומכות בריבוי שפות. בתבניות, למשל נוכל להציג רק תבניות שתומכות בריבוי שפות (יש תגית כזו) וזה יקל על הקהילה ועל המשתמשים כי יהיה מקום מרכזי אליו נוכל לגשת כדי לקבל תבניות מתורגמות ותוספים שתומכים ב-RTL ובריבוי שפות.
 • לשונית "פורומים" אומנם אינה קיימת אבל הפורוימם כן קיימים. בגלל שאין לשונית אי אפשר להגיע לפורומים ואנשים ממשיכים להשתמש בקבוצת גוגל של וורדפרס. הגיע הזמן לעבור לפורומים.
 • לשונית "חדשות" או "בלוג" תציג את הפוסטים של בלוג העדכונים. הפוסטים לא צריכים להיות בעמוד הראשי. הם צריכים להיות מוצגים בעמוד יעודי.

לשוניות שצריך להסיר:

 • לשונית "לתרגם את וורדפרס" צריכה להימחק. זה לא מידע שרלוונטי לכל המשתמשים אלא רק למפתחים או לתורמים לפרוייקט. ניתן להדגיש את פורום התרגום אבל לא ברמה של לשונית.
 • לשונית "ליצור קשר" צריכה להימחק. אם מישהו ירצה ליצור קשר עם רן שיפנה לאתר שלו. זה לא אתר פרטי אלא אתר של וורדפרס (של המערכת/פלטפורמה).

אגב, השבוע קראתי שמשתמשי דרופל או ג'ומלה (לא זוכר בדיוק) רוצים לשנות את האתר כך שהוא יתאים יותר למשתמשים (ולא למפתחים), והמודל לחיקוי שלהם הוא אתר וורדפרס האנגלי.

צבעים

האתר האנגלי עוצב מחדש בחודש יולי 2010. האתר בעברית נתקע עם ערכת הצבעים הישנה. לדעתי הגיע הזמן לעבור לעיצוב החדש. זה נושא זניח אבל בכל זאת רציתי לציין אותו.

תוכן

נכון להיום, אתר וורדפרס בעברית מורכב ממספר דפים בודדים שהם עמוסים בהרבה מאוד אלמנטי שלא קשורים אחד לשני. עיצוב זה לא התחום שלי, אבל בתור משתמש אני אומר לכם שזה מאוד לא נוח לי ומאוד עמוס. את העמוד הראשי למשל, ניתן לפרק אותו לחמישה נושאים שונים וליצור לכל אחד עמוד משלו. לא כל המידע שמופיע היום בעמוד הראשי, צריך להיות מוצג בעמוד הראשי, חלק מהמידע מקומו בדפים יותר פנימיים כי הוא פשוט לא רלוונטי לכלל המשתמשים.

פרסומות

עם כל הכבוד לרן, יש להסיר לחלוטין את הפרסומות של דרימהוסט ואת הקופונים של רן לדרימהוסט. זה לא אתר פרטי. אם כבר פרסומות, אז שהכסף יועבר לעמותת וורדפרס או ישמש למימון מפגשי וורדפרס בישראל. אבל כיוון שאיגוד האינטרנט מממן פרויקטים קוד פתוח, אין לנו בעיות של מימון מפגשים ולכן לדעתי אסור שיהיו פרסומות באתר וורדפרס.

צוות תורמים

במפגש המפתחים בתל אביב רן הבהיר עד כמה הוא עמוס. וזה מקובל. לכן לדעתי יש להקים צוות שינהל את האתר ויתרום מזמנו לצורך שדרוג ועדכון התכנים בו. מהתגובות במפגש ראיתי נכונות רבה לעזור. ואני אישית מוכן לתרום מזמני. היום המקום היחיד שאני יכול לעזור בו בו הערך של וורדפרס בויקיפדיה ובקודקס באנגלית (שם אני תורם הרבה), אני מעדיף במקום זאת לכתוב באתר בעברית.

מה דעתכם?

אשמח לשמוע מה דעתכם בנושא זה? מה הייתם רוצים לראות באתר וורדפרס? והאם הייתם מוכנים לתרום מזמנכם?

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

תגובה אחת »

 • סיגי כותב :

  אני בעד,
  אם צריך עזרה אפשר לפנות אליי בכייף

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>