דף הבית » חדשות ועדכונים

הונחו היסודות לוורדפרס 3.2

21 במרץ 2011 | מאת רמי | 2 תגובות | תגיות: ,

בלוג המפתחים של וורדפרס מפרסם תוכנית המסכמת בנקודות כלליות את מאמצי הפיתוח של הגרסה הבאה על המערכת.

וורדפרס 3.2

וורדפרס 3.2

וורדפרס 3.2

 • מחזור פיתוח מהיר יותר – המטרה לקצת את מחזור הפיתוח כך שלא יתעכב כמו הגרסאות האחרונות. כלומר דגש גדול יותר על עמידה בלוח הזמנים תוך העברת מאפיינים שטרם הושלמו לגרסאות העוקבות.
 • מערכת מהירה וקלה יותר – זניחת טכנולוגיות ישנות תאפשר למערכת לרוץ בצורה מהירה יותר, לעבודה באופן יעיל יותר ובפחות שורות קוד כך שהמערכת תהיה קלת משקל.
 • שדרוג דרישות מינימום – דרישות המינימום עולות. וורדפרס עוברת ל-PHP גרסה 5.2.4 ו-MySql גרסה 5. אין כוונה להוסיף מאפיינים חדשים בעזרת PHP5 אלא בעיקר לשדרג קטעי קוד לא יעילים תוך שימוש בפונקציות חדשות ותהליכים מהירים יותר.
 • הפסקת התמיכה באינטרנט אקספלורר 6 – ממשק הניהול מפסיק לתמוך ב-IE6. תוצג הודעה המבהירה שהמערכת אינה תומכת בגרסה זו של הדפדפן וכי מומלץ לשדרג לגרסה מתקדמת או להחליף דפדפן. השינוי לא יצור חיסכון שורות קוד רבות ב-CSS מאחר וסוגיות רבות של IE6 משותפות גם ל-IE7 אבל הצוות יפסיק להשקיע זמן בסוגיות הקשורות ל-IE6. כמו כן, סוגיות אבטחה שקשורות ל-IE6 יקבלו דחיפות נמוכה יותר.
 • עורך במסך מלא – יתווסף עורך חדש לעריכה במסך מלא שיהיה פשוט, קל ונוח לשימוש.
 • שיפורים בתהליכי השדרוג האוטומטי – יתווספו שיפורים לתהליכי השדרוג של וורדפרס ושל המערכות המשלימות (התוספים והתבניות) יאפשרו לבצע שדרוג מלא או לשדרג רק את הקבצים בהם חלו שינויים.

מחזור פיתוח

בגרסאות האחרונות קיים דפוס פעולה שחוזר על עצמו. בחודש הראשון אחרי שחרור הגרסה מתחילים הדיונים על הגרסה הגדולה הבאה. הדיונים מתקיימים בפורומים, בצ'אט, בטראק, ובמקומות נוספים. רעיונות "מעניינים", בעיות מהותיות או דיונים שמושכים עניין רב זוכים לטיפול מרכזי והופכים לתוכנית פעולה. בגרסה אחרונה אף נקבעו לוחות זמנים קונקרטיים (שחרגו בסופו של דבר מתאריכי היעד). הודעה זו של המפתחים מהווה הצהרת כוונות של הנושאים שיזכו לטיפול. בהמשך צפוי להתפרסם לוח זמנים. הפעם, אני מאמין, לא תהיה חריגה כה גדולה בלוחות הזמנים.

השינויים העיקריים

השינוי העיקרי שמשפיע על שאר המערכות הוא השדרוג שרישות המינימום ל-PHP5. פונקציות רבות יוסרו ותהליכים שונים שדרשו עשרות שורות קוד יוחלפו בפונקציות ייעודיות שלא היו זמינות ב-PHP4. לצורך המחשה, אני אזכיר את כל אותן הפונקציות בוורדפרס המטפלות בתאריכים, רובן ימחקו מאחר ו-PHP5 יודעת לטפל בכל הנושאים האלה (מה שלא היה קיים ב-PHP4).

זניחת התמיכה באינטרנט אקספלורר בממשק הניהול גם היא מהווה מרכיב חשוב שיסיר עשרות "טלאי CSS" ויתריע על שימוש בדפדפן ישן הסובל בפרצות אבטחה.

אם לא יהיו הפתעות, לא צפויים שינויים מהותיים נוספים.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

2 תגובות »

 • ארז כותב :

  השיפורים בתהליכי השדרוג האוטומטי זה ממש ממש טוב, לא פעם יצא לי להשתמש בתוספים עם עריכה קלה באחד הקבצים או עם תרגום וכל פעם שאני רוצה לשדרג אני צריך לערוך את הקובץ ידנית לאחר שאני משדרג.
  ואני רואה גם שעכשיו כולם זונחים את IE6, נקווה שזה יפחית את כמות המשתמשים 🙂

 • סיגי כותב :

  וואו זה מעולה!
  אני מחכה לשיפורים האלה הרבה זמן.
  הפכתי את כל האינטרנט בשביל התוספים האלה

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>