דף הבית » סקירת תוספים

תוספים: יבוא תכנים מקבצי RSS מרובים בצורה אוטומטית

16 במרץ 2011 | מאת רמי | 7 תגובות | תגיות: , ,

אם גם אתם חשקתם באתר מבוסס וורדפרס שיעבוד מעצמו בצורה אוטומטית על ידי איסוף תכנים מלאים מאתרים אחרים, הגעתם למקום הנכון. היום נדבר על תוסף פשוט וחינמי שיבצע אגריגציה של תכנים מאתרים אחרים לאתר הוורדפרס שלכם, הכל בצורה אוטומטית ובחינם.

מה התוסף עושה?

התוסף RSS Poster מייבא בצורה אוטומטית תכנים מלאים מקבצי RSS מרובים. גם אם הפידים מציגים רק תקצירים, התוסף יאתר את התכנים המלאים וייבא אותם. המידע ישמר כטיוטה או יפורסם בפוסט באתר שלכם.

ניתן להגדיר כל כמה שעות לגשת לקובץ ה-RSS כדי לבדוק האם פורסמו תכנים חדשים, וכמה תכנים לייבא בכל פעם. ניתן גם להגדיר לאיזו קטגוריה לשייך את הפוסטים המיובאים, באילו תגיות לתייג אותם ותחת איזה משתמשים.

צילום מסך של RSS Poster

צילום מסך של RSS Poster

מה עושים עם תוסף כזה?

אפשר להקים אגרגטור אישי שיציג באתר אחד את כל התכנים המועדפים שלכם מכל האתרים שאתם אוהבים (ואפילו מקטגוריות/ערוצים/אזורים ספציפיים באתרים האהובים עליכם), למשל חדשות עולם מ-CNN, חדשות ספורט (שחייה) מ-ESPN, וחדשות מחשבים מ-TechCrunch (אבל רק מקטגורית האינטרנט). שלושה פידים שונים שכל אחד משוייך לקטגורייה אחרת (חדשות, ספורט, ומחשבים). או שכל פיד יקבל שם משתמש משלו, לפי שמות האתרים מהם המידע נלקח.

ברמה הפרקטית יותר, ניתן להקים אתר תוכן שיעבוד מעצמו מבלי שתשקיעו לשלם לצוות כותבים ועורכים. אפשר להקים אתר בנושא "חדשות הייטק" בו ירוכזו הודעות לעיתונות של כל חברות ההייטק בישראל. הרי הודעות לעיתונות ניתנות בחינם. אפשר להעתיק ולהדביק אותם באתר ללא חשש. להפך החברות יודו לכם.

ניתן להקים אתר שמרכז מידע מגופים ציבוריים כמו כל המחקרים שמפרסמות בכל האוניברסיטאות בישראל, או אתר המרכז פעילויות של עמותות שונות ואפילו אתר חברתי המרכז תגובות של משתמשים מאתרים שונים.

הרי היום כל התכנים האלה זמינים דרך RSSים. למה לא לרכז אותם? ועוד בחינם. ובצורה אוטומטית. ואולי גם לעשות מזה כסף. להתקין ולשכוח. רק תקפידו לבדוק את תנאי השימוש כי לא כל האתרים אוהבים שמעתיקים להם את כל התכנים. שלא תחטפו תביעה.

הרחבה בתשלום

תמורת תשלום נוסף ניתן לשדרג לגרסת הפרו בה אין הגבלה על כמות הפידים שניתן להוסיף למערכת. היא מגיעה עם אפשרות יבוא/יצוא. ותהיו כדאים לקבל את כל הגרסאות העתידיות בחינם למשך כל החיים. הכל תמורת 49$.

מידע נוסף

תוסףWordPress RSS Poster

עלות – חינם

הורדה – מאגר התוספים של וורדפרס

גרסת פרוwww.wprssposter.com

עלות גרסת פרו – 49$

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

7 תגובות »

 • חתול כותב :

  במה התוסף הזה עדיף על התוסף הפופולרי feed wordpress שבו נעשה שימוש בדרך כלל?
  feed wordpress עובד מצוין בכמה מערכות שאני מכיר.

 • Ariel כותב :

  ה feefwordpress עובד מעולה אם כי היו לי איתו כמה בעיות הקשורות ככל הנראה לשפה העברית.
  מעניין לבדוק את התוסף הזה.

 • Ariel כותב :

  אגב, לא הצלחתי כמה ערוצי פיד אפשר לפתוח בגרסה החינמית…

 • רמי כותב :

  בגרסה החינמית יש 5 ערוצי פידים. והתוסף עובד עם השפה העברית.

 • מאור כותב :

  האם אפשר עם התוסף הזה להגדיר שימשוך ויציג רק כותרות/זמן/שם האתר ולא את פוסט מלא? כלומר גם בלי לייצר במערכת פוסט חדש?

  אגב, חשוב להדגיש ששימוש בפידים של RSS מחייב בדיקה שהתוכן שמושכים אותו מותר בשימוש ולא מוגן בזכויות יוצרים. עצם קיומו של פיד רסס לא נותן אישור אוטומטי להצגת התוכן, וחבל שמישהו ישתמש באגרגציה של תוכן ויחטוף אחרי זה תביעה על הפרות זכויות…

 • אליהו כותב :

  אני משתמש בhttp://www.shabes.022.co.il/ האם ניתן להביא פוסטים משם, השאלה מכיון שהRSS רק בעמוד הראשי אם כן יש אפשרות להעביר גם בלי RSS

 • רמי כותב :

  היי מאור,

  אתה אכן צודק, יש בעייתיות עם כל נושא זכויות היוצרים. אבל אל תשכח שבגלל הפשוט של וורדפרס, מרבית הספאמרים בעולם משתמשים בה כפלטפורמה לניהול האתר. תוסף זה, כמו תוספים דומים אחרים, מספקים שירותי לאותם ספאמרים. הרי שאם יש ביקוש, מישהו יספק את הצורך (הטכנולוגי).

  מצד שני, אני התקנתי את התוסף באתר גדול (מאוד) שהגיע לשת"פ עם מגזין מודפס. האתר שלנו מושך את התוכן מהאתר של המגזין ומציג אותו לגולשים. הפעולה נעשית בהסכמה והיתרון בשימוש בתוסף מהסוג הזה הוא שזה ממבצע הכל אוטומטי ללא מגע ידי אדם. פשוט מפעילים ושוכחים.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>