דף הבית » חדשות ועדכונים

וורדפרס 3.1.1

5 באפריל 2011 | מאת רמי | אין תגובות | תגיות: ,

שישה שבועות אחרי שחרור גרסה 3.1, וורדפרס זוכה לעדכון הראשון – גרסה 3.1.1. זהו עדכון תחזוקה ואבטחה משולב המטפל ב-26 סוגיות שונות הכוללות שיפור ביצועים, טיפול בשלוש סוגיות אבטחה, תיקון של מנגנון הקישורים הישירים ועוד.

וורדפרס 3.1.1

וורדפרס 3.1.1

מה כולל העדכון

העדכון הנוכחי מטפל בשלוש סוגיית אבטחה, הראשונה מטפלת במנגנון העלאת הקבצים של וורדפרס, השנייה בהיפר-קישורים מורכבים במנגנון התגובות שגורם לקריסת PHP, והסוגיה השלישית קשורה למערכת השדרוג האוטומטי והיא מטפלת בפגם XSS.

בגרסה 3.1 היה שינוי די גדול במנגנון השאילתות שגרם לבעיות בשאילתות נדירות, זה יצר חוסר תאימות לתוספים ישנים. בעדכון הנוכחי בעיות אלה טופלו כדי ליצור תאימות מלאה לתוספים שטרם שודרגו.

בעלי אתרים שעושים שימוש בקישורים ישירים "permalinks" שמו לב שאחרי השדרוג מגרסה 3.0.5 לגרסה 3.1 חלק מהקישורים שלהם לא עבדו, בעיקר קישורים הקשורים לקטגוריות וטקסונומיות מותאמות אישית. עדכון זה טיפל בכל אותן בעיות וסידר את מבנה הקישורים של האתר.

נושא נוסף קשור לשרתי IIS6. בעקבות תלונות מרובות מבעלי אתרים ששדרגו לגרסה 3.1 על IIS6, הנושא זכה טיפול צמוד מצד המפתחים (אם כי תיקון צולע).

שדרוג האתר

בניגוד לעדכון תחזוקה שאינו מחייב שדרוג (אלא אם יש לכם בעיות), עדכון אבטחה הוא עדכון חובה! מכאן שלא משנה באיזה גרסה של וורדפרס אתם משתמשים, עליכם לשדרג את האתר לגרסה האחרונה ביותר.

זיכרו שוורדפרס היא תוכנה חופשית נמצאת בשימוש של מאות אלפי אתרים, הפופולריות שלה לא נעלמה מעיניי פורצי אתרים ושאר הספאמרים שמעוניינים לפרסם ויאגרה באתר שלכם. כבר שמענו על בוטים שסורקים את הרשת כדי לאתר אתרים שעושים שימוש בגרסאות תוכנה ישנות ומנצלים את הפרצות שלהם. אז למה לא לחסוך את הכאב ראש ולשדרג את האתר?

כמו תמיד, יש לבצע גיבוי של בסיס הנתונים וקבצי המערכת לפני ביצוע השדרוג. את השדרוג ניתן לבצע דרך מנגנון העדכונים האוטומטי של האתר בתפריט לוח בקרה->עדכונים.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>