דף הבית » חדשות ועדכונים

וורדפרס 3.1.3

26 במאי 2011 | מאת רמי | תגובה אחת | תגיות: , , ,

חודש עבר מאז שוחררה גרסה 3.1.2 והמפתחים מוציאים עוד עדכון אבטחה. וורדפרס 3.1.3 מכילה מספר עדכוני אבטחה, מה שאומר שכולם חייבים לשדרג אחרת האתר שלכם חשוף.

אבטחת וורדפרס

אבטחת וורדפרס

הנושאים שטופלו

בגרסה הנוכחית טופלו מספר סוגיות אבטחה, נסגרה פרצה המאפשרת לבצע הפניות של שמות משתמשים בעזרת canonical redirects למי שהוא לא מחבר, שודרגה האבטחה סביב כל נושא העלאת הקבצים בשרתים בהם הוגדרו הגדרות אבטחה רופפות/מסוכנות, ושודרגה אבטחת המדיה (באדיבות צוות מפתחי מיקרוסופט). כמו כן, שופר הטיפול בשאילתות שקשורות לטקסונומיות, והוסרו קבצי יבוא במידה והיבוא נכשל או לא הושלם.

וורדפרס 3.2 גרסת beta2

במקביל לשחרור עדכון האבטחה לסדרת 3.1 יצא גרסת beta2 של גרסה 3.2 בה שיפורים שהתווספו לקוד מאז שוחררה גרסת beta1 לפני שבועיים.

נציין שחברת אוטומטיק נוטה להשתמש בגרסאות הביניים האלה על כלל משתמשי וורדפרס.קום בטרם שחרור הגרסאות המלאות. לא מומלץ לנסות את זה בבית, במיוחד אם גם אתם מנהלים עשרות מיליוני בלוגים. אבל אוטומטיק יודעים מה הם עושים, ובצורה זו הם מצליחים למצוא בעיות בתפוצה רחבה בטרם שחרור הגרסה המלאה. כל הבעיות שצצות זוכות לתיקונים מיידיים ובהמשך התיקונים משולבים בהפצה הרשמית של וורדפרס.

לעניין לוחות הזמנים של 3.2, אין חריגה מהותית מלוחות הזמנים שנקבעו. ואם הכל ימשיך ככה, בתחילת חודש יוני (עוד שבוע) נזכה לגרסה יציבה ראשונה ובסוף יוני נזכה לראות גרסה סופית.

הערה למפתחים: יש להתעדכן בכל השינויים שחלו, הרבה תיקונים הוכנסו לגרסה החדשה, הרבה פונקציות הוסרו (בגלל המעבר ל PHP 5.2.4), שודרגה גרסת jQuery המחייבת שינויים בקוד של התוספים/תבניות.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

תגובה אחת »

  • איתמר כותב :

    יצאה הגרסה הרישמית של 3.2
    מעניין מתי תצא הגרסה בעברית

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>