דף הבית » חדשות ועדכונים, סקירת תוספים

שוחררה גרסת בטא ראשונה של תוסף bbPress

22 במאי 2011 | מאת רמי | 3 תגובות | תגיות: , ,

שוחררה גרסת בטא ראשונה של תוסף bbPress (פורומים מבוססי וורדפרס). התוסף זמין להורדה דרך מאגר התוספים של וורדפרס. גרסת התוסף נקבעה לגרסה 2.0 על מנת להפריד אותו מהפיתוח של מערכת הפורומים הנפרדת של bbPress. אם אתה מעוניינים לעזור, תתקינו את הפורומים ודווחו על תקלות כדי שהן יזכו לטיפול לקראת שחרור הגרסה היציבה של התוסף.

לוגו bbPress

לוגו bbPress

היסטוריה

מערכת הבלוגים וורדפרס ומערכת הפורומים bbPress הם שני פרוייקטים מבית אוטומטיק. בעוד וורדפרס צמחה, מערכת הפורומים נותרה מאחור. לא כי לא הייתה דרישה לפורומים אלא בגלל שלא הושקעו בה המשאבים הנחוצים.

בתחילת שנת 2010 הוחלט שהפורומים לא יהיו מערכת נפרד אלא תוסף וורדפרס. היתרונות רבים – למשתמשים כבר יש היכרות עם וורדפרס לכן אימוץ "תוסף" פורומים מתוך התקנת וורדפרס סטנדרטית יהיה פשוט יותר מאימוץ מערכת נפרדת, וניהול של הבלוג והפורומים מתוך לוח בקרה משותף יהיה פשוט ונוח יותר, זאת מבלי לציין את העובדה שהם יעשו שימוש במאגר משתמשים משותף.

במאי 2010 אתר הפרוייקט עוצב מחדש, דבר שהעיד על הרצון לדחוף את הפרוייקט קדימה. ביוני 2010 שוחררה וורדפרס 3.0 עם התמיכה ב"פוסטים מותאמים אישית" ותמיכה משופרת ב"טקסונומיה מותאמת אישית". והתוסף החל לקבל עור וגידים! ובחודש יולי מאט מולנווג הצהיר על תמיכתו בהמשך פיתוח מערכת הפורומים.

בחודשים האחרונים הפרוייקט התקדם מאוד בזכותו של תלמיד בן 15 מהודו שהשתתף במסגרת Google Code-in בה וורדפרס נטלה חלק. הילד, Gautam Gupta, תרם רבות לפיתוח התוסף וטיפול בסוגיות רבות שלא ניתן להן מענה קודם לכן.

מאחורי הקלעים

תוסף bbPress עושה שימוש בפונקציונאליות הקיימת בוורדפרס לכן קבצים רבים שהיו נחוצים במערכת bbPress הנפרדת כבר לא נחוצים בגרסת התוסף. כמו כן, התוסף עושה שימוש חכם מאוד בפוסטים מותאמים אישית, בטקסונומיות ובסטטוסים.

שלושה סוגי פוסטים חדשים, זה כל מה שצריך כדי להרים תוסף פורומים!

 • פורומים (Forums) – רשימת הפורומים של האתר.
 • נושאים (Topics) – תחת כל פורום ניתן לפתוח נושאים לדיון, מקביל להודעה שפורסמה בפורום.
 • הודעות (Replies) – תחת כל נושא יש הודעות/תגובות שפורסמו על ידי גולשים שונים.
תפריטים לניהול הפורומים

תפריטים לניהול הפורומים

המערכת פשוטה ולא שונה במהותה מכל מערכת פורומים אחרת. יש רשימה של פורומים, יש דיונים ובכל דיון תגובות.

אפשרויות ניהול הפורומים מאפשרות לנו לשנות סטטוס של פורום (פתוח / סגור), לקבוע את נראות הפורום (ציבורי, פרטי, מוסתר) וליצור תתי-פורומים עם היררכיית אב-בן.

כאשר יוצרים נושא חדש, יש לנו הרבה חופש פעולה דרך ממשק הניהול. ניתן לשנות את הפורום בו נפתח הנושא, לראות את IP של השולח, לסמן הנושא כספאם, לשנות תגיות, להגן על הנושא בסיסמה, להפוך נושא לדביק ועוד.

ההודעות שמשייכות לנושאים דומות לתגובות לפוסט. ממשק הניהול מאפשר לשנות את הנושא אליה שייכת ההודעה, אפשר לערוך/למחוק/לסמן כתגובת זבל. כמובן שניתן לראות את ה-IP של השולח.

לוח הבקרה של התוסף

לוח הבקרה של התוסף

לוחות זמנים

על פי הצהרות המפתחים הגרסה הסופית צפויה לקראת סוף יוני 2011, בדומה למועד שחרור וורדפרס 3.2. אם לא יהיו בעיות מיוחדות לא צפויה דחייה במועד השחרור.

גם אתם יכולים לעזור

אם ילד בן 15 תרם כל כך הרבה, גם אתם יכולים לעזור במשהו. תתקינו את התוסף, תנסו לעבוד איתו, דווחו על בעיות, נסו תקן בעיות ולשלוח קטעי קוד לתיקון הבעיות.

אחרי ששיחקתי קצת עם התוסף מצאתי מספר בעיות עליהן דיווחתי בטראק. האחת קשורה לתאימות לעברית (הסברתי איך לפתור את הבעיה), השנייה קשורה למחרוזות לא מתורגמות (צרפתי patch לתיקון), והבעיה השלישית  היא שאין לפורומים תמיכה מובנית ביישור לימין RTL בקבצי התבנית TwentyTen (אם יש לכם הבנה טובה ב-CSS אשמח אם תעברו על הקובץ).

בכל מה שקשור לתרגום לעברית, נעשה את זה במסגרת פרוייקט התרגום לקראת שחרור התוסף.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

3 תגובות »

 • טל כותב :

  עדכון מפורט ומצויין ועוד יותר עם כל הקישורים הרלוונטיים. לדעתי ההחלטה להרים את הפורומים כתוסף בהחלט תקל על משתמשים לפתח את הקהילות סביב האתרים / בלוגים שלהם, בעיקר אם גם משלבים כניסה לאתר באמצעות משתמשי הפייסבוק.

 • אופיר כותב :

  באתם בזמן – כל הכבוד !

 • אופטומטריסט כותב :

  חשוב וחיוני, הגיע הזמן. לדעתי זה יתן דחיפה קדימה למערכת WP שסבלה היום מחוסר בפורום נורמאלי.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>