דף הבית » חדשות ועדכונים

הניו-יורק אובזרב מהגר מדרופל לוורדפרס

19 ביוני 2011 | מאת רמי | תגובה אחת | תגיות: , , ,

בשנים האחרונות אנו רואים הגירה ממערכות ניהול תוכן CMS רבות לוורדפרס, אבל כשמדברים על מעבר מדרופל לוורדפרס זה לא קורה כל יום. העיתון ניו-יורק אובזרבר הוא כנראה האתר הגדול ביותר שמבצע מעבר מדרופל לוורדפרס, על פי הודעות לעיתונות מדובר במעבר למערכת קלילה יותר ופשוטה לתפעול.

לוגו של העיתון ניו-יורק אובזרבר

לוגו של העיתון ניו-יורק אובזרבר

השינוי באובזרבר

האובזרבר רואה אור אחת לשבוע והוא נחשב לאחת העיתונים האמינים במנהטן. לאחרונה ביצע העיתון מהלך מקיף של עיצוב מחדש של העיתון המודפס ושל אתר האינטרנט שלו. את מירב תשומת הלב תפס העיצוב החדש של המהדורה המודפסת אך ברשת דווקא התייחסו לעיצוב של אתר האינטרנט ולשינוי פלטפורמת ניהול התוכן (CMS) של האתר מדרופל לוורדפרס.

אומנם וורדפרס הוא פלטפורמת ניהול תוכן מאוד פופולארית אבל אתרים גדולים מעדיפים להשתמש בדרופל או בג'ומלה, מסיבות כאלה ואחרות. ואם כבר בוחרים לשנות מערכות ניהול תוכן בדרך כלל הכיוון הוא הפוך. אך השינויים האחרונים שהוכנסו בוורדפרס הפכו אותה למתחרה ראויה גם לדרופל ולג'ומלה, המעבר של האובזרב מדרופל לוורדפרס מעיד על כך.

ברוב המקרים, בחירת הפלטפורמה מבוססת על מאפייני האתר וצרכיו, מהרגע שמתחילים לעבוד על הפלטפורמה שינוי לא מתקבל על הדעת, הן בגלל העלויות והן בגלל שינוי נהלי העבודה של הכותבים. שינוי שכזה הוא מהותי ולדעתי עיתון בסדר גודל של האובזרבר בחן את כל האופציות האפשריות, וכנראה שמבחינתם הדרך הטובה ביותר היא לעבור לוורדפרס.

המשמעות של המהלך

תחילה נציין שכ-26% מאתרי האינטרנט בעולם עושים שימוש במערכות ניהול תוכן מוכרת, המפותחת בדרך כלל בקוד פתוח, השאר (עדיין) משתמשים במערכות בפיתוח עצמאי. המגמה בשנים אחרונות היא מעבר מפלטפורמות עצמאיות למערכות מוכנות, לרוב הסיבה היא כלכלית. יתרה מכך המערכות המוכנות מפותחות בקוד פתוח והן עונות על מרבית הצרכים שיש לאתר סטנדרטי.

מבין כל המערכות לניהול תוכן וורדפרס היא המערכת הפופולארית ביותר בעולם, כ-14.5% מכל אתרי האינטרנט ברשת פועלים על וורדפרס. מבין כלל האתרים שעושים שימוש במערכת ניהול תוכן מוכנה, לוורדפרס נתח שוק של כ-55%, זאת לעומת 10% לג'ומלה ו-6% לדרופל.

ככל שיותר אתרים עוברים ממערכות בפיתוח עצמי למערכות ניהול תוכן מוכנות, על מפתחיהן להחליט באיזו מערכת עדיף להשתמש. גם אתר קיים שמבצע שדרוג נדרש להחליט האם להישאר עם ה-CMS הנוכחי או לעבור למערכת אחרת? המעבר של האובזרבר מדרופל לוורדפרס אינו מעיד עם מגמה, אבל הוא בהחלט הסנונית, שלדעתי תהיה הראשונה מני רבות.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

תגובה אחת »

  • דנה כותב :

    שלום,
    אולי יש רעיון לעצה או עזרה :

    בתבנית – Twenty Ten יש בג מסוים והאפשריות תצוגה בכל עמוד שאני פותחת לא מגיבות כלל, לדוגמא : בכל דף זה נותן לי אפשריות לתגובה למרות שלא סומן כך ב"אפשריות תצוגה" . האם יש רעיון איך לפתור את הבעיה ?

    תודה

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>