דף הבית » חדשות ועדכונים

וורדפרס 3.1.4

29 ביוני 2011 | מאת רמי | 2 תגובות | תגיות: , ,

שוחררה גרסה 3.1.4 של וורדפרס, זהו עדכון אבטחה ותחזוקה משולב המטפל בסוגיית אבטחה שקשורות בהרשאות למשתמשים שאינם רשאים לבצע פעולות מסוימות, וכן טיפול במספר נושאים הקשורים לפונקציונליות של וורדפרס.

וורדפרס 3.1.4 - עדכון אבטחה נוסף

וורדפרס 3.1.4 - עדכון אבטחה נוסף

סוגיות שטופלו

בדומה לעדכוני אבטחה קודמים, גם הפעם נסגרת פרצה שמאפשרת למשתמשים בעלי תפקיד Editor (עורך) לבצע פעולות מבלי שיש להם הרשאות לבצע אותן.

הערה: אין חובה לשדרג לגרסת התחזוקה, כשכזאת יוצאת. אך כאשר יוצא עדכון אבטחה, כל מי שעושה שימוש בגרסה קודמת חייב לבצע שדרוג משום שעדכון אבטחה מטפל בפרצות המאפשרות לגורמים לא מורשים להשתלט על האתר.

בעדכון בעברית יש שינויים נוספים הקשורים לתרגום, בעיקר תיקון מחרוזות. התיקון החשוב ביותר הוא נושא התפקידים והפרדה בין "תפקידים" ל"הרשאות" (ראו Roles and Capabilities בקודקס). התפקידים Administrator, Editor, Author, Contributor, Subscriber שתורגמו בעבר ל- הנהלה, עריכה, כתיבה ופרסום, כתיבה וקריאה תוקנו ל- מנהל, עורך, כותב, תורם, מנוי.

צפי לגרסה 3.2

על פי לוח הזמנים המקורי, מחר הייתה אמורה לצאת גרסה 3.2. אומנם המפתחים עמדו כמעט בכל לוחות הזמנים שהוקצבו למחזור הפיתוח של 3.2 אך נראה כי מחר לא תצא גרסה 3.2.

גרסה 3.2 מתפתח בקצב מהיר והיא כמעט הושלמה. נותרו ליטושים אחרונים. כבר זכינו לראות 2 גרסאות בטא ושלוש גרסאות RC, כאשר האחרונה שוחררה היום יחד עם שחרור וורדפרס 3.1.4. אני מאמין שזה עניין של ימים, מקסימום שבוע עד לשחרור גרסה 3.2. מה אתם אומרים, מתי היא תשוחרר?

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

2 תגובות »

  • מאור חזן כותב :

    תודה על העדכונים רמי! שימושי ויעיל כמו תמיד!

  • רמי כותב :

    🙂

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>