דף הבית » חדשות ועדכונים

עוד שכבת אבטחה לוורדפרס בגוגל וובמסטר

22 ביוני 2011 | מאת רמי | תגובה אחת | תגיות: , ,

מפתחי וורדפרס יוצרים עוד שכבת אבטחה לאתרים מבוססי פלטפורמת וורדפרס הפעם דרך כלי מנהל האתרים של גוגל (Google Webmaster Tools). הכלי החדש יודיע לבעלי אתרים כשהאתר שלהם עושה שימוש בגרסה ישנה של וורדפרס.

לוגו Google Webmaster Tools

לוגו Google Webmaster Tools

גוגל משקיעה מאמצים רבים כדי לסנן אתרים זדוניים מתוצאות החיפוש שלה, הכלי החדש אמור לעזור לה במאבק שלה לספק תוצאות איכותיות יותר.

הכלי החדש, שפותח בעזרת מפתחי הליבה של וורדפרס, אמור לסייע גם לגוגל וגם לבעלי אתרים. מצד אחד גוגל תקבל מידע נוסף על האתר וגרסת הוורדפרס בה הוא עושה שימוש וכך היא תוכל "לסמן" אתרים בעלי חשיפה גבוהה יותר לפריצה ולהעמיק את הסריקה שלה כדי לאתר קודים זדוניים. מצד שני, בעל האתר או מי מטעמו שאחראי על הצד הטכנולוגי ועוקב אחרי ה-SEO ושאר הירקות דרך כלי מנהל האתרים של גוגל יקבל התראות שיודיעו לו על כך שהאתר עושה שימוש בגרסה לא עדכנית של המערכת וכי האתר שלו חשוף.

אני אישית חושב שזה כיוון מעולה מצד שני הגופים. כולם מרוויחים מהמהלך, וורדפרס הופכת ליותר בטוחה שכן יותר אנשים ישדרגו לגרסאות העדכניות של המערכת, גוגל תדע לסנן אתרים שעושים שימוש בפלטפורמה ישנה ועכב כך חשופים יותר לפריצה, והגולשים מרוויחים תוצאות חיפוש אמינות יותר לא קודים זדוניים.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

תגובה אחת »

  • shnyor כותב :

    טוב ויפה

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>