דף הבית » סקירת תוספים

תוספים: רשימת תוספי SEO לוורדפרס

8 ביוני 2011 | מאת רמי | 9 תגובות | תגיות: , ,

הקמת אתר אינטרנט מעולם לא הייתה קלה יותר – מתקינים וורדפרס בשרת ואחרי חמש דקות יש לכם אתר אינטרנט פעיל. כתיבת תכנים היא גם היא לא דבר מורכב, מוצאים נושא/תחום/ענף ומעלים על כתב דעות חדשות ועדכונים. מירב תשומת-הלב בימינו היא איך לקדם את האתר ואת התכנים שבו. היום נסקור מספר תוספי וורדפרס שנבנו במטרה להקל עלינו בביצוע אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO). נתחיל בתוספים הפשוטים והמוכרים ונעבור לתוספים המורכבים יותר שמשמשים מומחי SEO.

1. All in One SEO Pack

זהו אחר התוספים הכי פופולאריים במאגר התוספים של וורדפרס ותוסף ה-SEO הפופולארי ביותר. אומנם התוסף בסיסי למדי, אך הפונקציונליות שלו חשובה שכן הוא מאפשר להגדיר את מבנה מותאם אישית לכותרות בעמודים השונים. כמו כן, התוסף מאפשר ליצור תגיות-מטא מותאמות אישית לכותרת, לתיאור ולמילות המפתח לכל פוסט/עמוד בנפרד.

תגיות-מטא מותאמות אישית ברמת הפוסט

תגיות-מטא מותאמות אישית ברמת הפוסט

שליטה בכתרות ברמת האתר

שליטה בכתרות ברמת האתר

2. SEO Ultimate

תוסף ה-SEO האולטימטיבי, כשמו הוא, הגרסה היותר מורכבת של תוספי ה-SEO אשר נותן שליטה רבה יותר על תגיות-מטא – כותרת, תיאור, מילות מפתח, אינדוקס המידע (או לא), מעקב (או לא), קנוניקל, קוד מותאם אישי ועוד. התוסף מכיל מודול מיוחד למעקב אחרי דפי 404, מודול לעריכת קובצי .htaccess וקבצי robots.txt. והוא אפילו מאפשר "לייבא" הגדרות SEO מהתוסף All in One SEO Pack. מדובר באחד מתוספי ה-SEO החזקים ביותר שיש והוא מומלץ מאוד לכל בעל אתר, במיוחד לאור העובדה שהוא מכיל תיעוד רב בלשוניות ה"עזרה" שלו.

מודול למעקב אחרי דפי 404 של SEO Ultimate

מודול למעקב אחרי דפי 404 של SEO Ultimate

כותרות מותאמות אישית של SEO Ultimate

כותרות מותאמות אישית של SEO Ultimate

יותר תגיות מטא ברמת הפוסטים

יותר תגיות מטא ברמת הפוסטים

3. Google XML Sitemaps

על מנת להקל על מנועי החיפוש, אנו עושים שימוש בפרוטוקול sitemap, ומרכזים את כל עמודי האתר בקובץ XML גדול אחד שנגיש למנועי חיפוש ובכך עוזר לגוגל בינג ואחרים לאנדקס טוב יותר את האתר. תוסף זה יוצר קובץ sitemap.xml תוך ביצוע התאמות שונות למשתמשים מתקדמים.

תוסף ליצירת מפת אתר

תוסף ליצירת מפת אתר

4. SEO Rank Reporter

מעקב אחרי מילות מפתח הוא אחד מתפקידיו החשובים של מומחה SEO. ניהול מילות מפתח והמעקב אחריהן מצריך שימוש בתוכנות חיצוניות. תוסף זה פוטר אותנו משימוש באותן תוכנות והוא מאפשר לנו לנהל מעקב אחרי מילות מפתח מתוך לוח הבקרה של וורדפרס. התוסף גם מציג בצורה ויזואלית את השינוי במיקום מילות המפתח מאורך זמן ומאפשר לנו להשוות בין מילות מפתח שונות. התוסף שולח התראות מותאמות אישית כאשר מילת מפתח מסויימת עולה/יורדת ב-X מקומות. והכי חשוב, הוא מאפשר לבצע השוואה מילות מפתח גם מול אתרים מתחרים. מדובר בכלי מדידה מומלץ לכל מומחי SEO.

מעקב ויזואלי אחרי מילות מפתח

מעקב ויזואלי אחרי מילות מפתח

התראות במייל כאשר מיקום מילת המפתח משתנה

התראות במייל כאשר מיקום מילת המפתח משתנה

5. SEO Content Control

בעולם ה-SEO התוכן הוא השולט. תוסף זה מאפשר לכם לזהות ולתקן תכנים שלא עומדים בקריטריונים מסויימים כגון פוסט קצר מדי, אין תיאור פוסט, התיאור קצר מידי, אין תיאור לקטגוריות איפה שהוא לא מספק, לכמה משתמשים/כותבים אין ביביליוגרפיה ועוד. התוצר של הניתוח הוא טבלת אינפורמטיבית המסכמת בצורה ויזואלית נקודות חלשות (בצבע אדום), דורשים טיפול (בצבע צהוב), ולא דורשים טיפול (צבע ירוק). ניתן להרחיב את הסיכום הויזואלי ולהציג רשימה של של כל התכנים החלשים עבור פוסטים, עמודים, טקסונומיות ומשתמשים.

סיכום ויזואלי המציג תכנים חלשים באתר

סיכום ויזואלי המציג תכנים חלשים באתר

רשימה מורחבת של תכנים שלא עומדים בקריטריונים

רשימה מורחבת של תכנים שלא עומדים בקריטריונים

6. Broken Link Checker

פוסטים המכילים קישורים שבורים יכולים להוריד את דרוג האתר בתוצאות החיפוש שכן הדבר מצביע על תכנים ישנים או תכנים לא מעודכנים, לכן מומחי SEO מבצעים סריקה של התכנים בעזרת תוכנות אוטומטיות כדי לאתר קישורים שבורים. תוסף זה מבצע סריקה של כל הפוסטים, העמודים, הקישורים, התגובות, והשדות המיוחדים באתר ובוחן את כל הקישורים שהוא מוצא כדי לבדוק האם הקישורים עובדים, התוסף גם בודק תמונות כדי לאתר תמונות שלא עובדות וסרטי יוטיוב/וימאו שכבר לא פעילים. התוסף מאפשר לבצע סריקה אוטומטית כל X זמן ולעקוב אחרי הממצאים דרך לוח הבקרה או דרך המייל. ניתן להציג את הקישורים שלא עובדים בצורה שונה משאר הקישורים (הוספת הגדרות CSS) ואפילו למנוע ממנועי חיפוש לעקוב אחריהם (NoFollow). ניתן גם לעדכן את הקישורים ישירות מהתוסף מבלי לעדכן את הפוסט.

אילו קישורים יבדקו - קישורים רגילים, תמונות, סרטונים

אילו קישורים יבדקו - קישורים רגילים, תמונות, סרטונים

בדיקת תקינות הקישורים באמצעות

בדיקת תקינות הקישורים באמצעות

סיכום

ישנם הרבה מפתחי תוספים שמציעים כלי SEO חזקים בהם ניתן להשתמש מתוך לוח הבקרה ולחשוף גם את הלקוחות שלכם לעולם ה-SEO (למשל במקרה של מעקב ויזואלי אחרי מיקום מילות מפתח מרכזיות בתוצאות החיפוש). עשו שימוש בכלים אלה, הם עוזרים. ואם אתם עושים שימוש בתוספי SEO מעניינים שלא אוזכרו כאן, ספרו לנו עליהם באזור התגובות.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

9 תגובות »

 • אודי מירון כותב :

  תודה רבה!
  שאלה בנוגע ל- SEO Rank Reporter :
  האם יש אפשרות להגדיר לו שיריץ את החיפושים בגוגל ישראל, ולא גוגל.קום?

 • רמי כותב :

  בתוך התוסף לא מצאתי אפשרות כזו. אולי זה אפשרי על ידי שינוי הקוד של התוסף. אבל לא ניסיתי.

  אם אתה מוצא פתרון, תעדכן אותי.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב :

  עם מה כדאי להתחיל?

  והאם אפשר לעבוד עם כולם ביחד או לא?(מתנגש/פוגע)

  אגב, יש כמה תוספים שמצוין עליהם שאינו נבדק על הגירסאו האחרונות(לדוג' All in One SEO Pack..)

  בתודה מראש
  בתקוה להבנה

 • רמי כותב :

  הפוסט משנת 2011. אנחנו בשנת 2015.

  הייתי ממליץ לך להתחיל עם Yoast SEO.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב :

  http://wordpress.org/extend/plugins/seo-rank-reporter/
  הקישור שבור
  השאלה: איפה זה היום?
  תודה

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב :

  אצלי מותקן Yoast SEO
  האם כדאי גם להתקין את
  All in One SEO Pack
  ואחרים

  האם זה מתנגש?
  או שלא מוסיף וכדו'?

  אשמח גם לשמוע על עוד תוסף שמומלץ להתקדם איתו ולהוסיף
  כמובן אם זה לא מתגגש

  תודה מראש

 • רמי כותב :

  שים לב שהפוסט הזה מלפני ארבע שנים. לשאלת, יוסט הוא התוסף המומלץ כיום. עדיף לא להתקין אותו יחד עם All in One SEO Pack. תבחר אחד.

 • seo hackerman כותב :

  האם יש לכם גם סקירות על תוספים אחרים כמו yoast למשל?
  לטעמי זהו התוסף המוביל ביותר כיום לא?!

 • רמי כותב :

  הפוסט הזה מלפני חמש שנים, אז הדברים קצת השתנו. 🙂

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>