דף הבית » חדשות ועדכונים

אתר וורדפרס בעברית משתדרג

26 ביולי 2011 | מאת רמי | 24 תגובות | תגיות:

היום קיבלתי הרשאות לניהול אתר וורדפרס בעברית (he.wordpress.org) ואני רוצה להזמין את כל המשתמשים להציע הצעות לשיפור האתר. אני מזמין אתכם לספר מה הייתם רוצה לראות באתר ואם יש לכם זמן אשמח אם תעזרו לי לשפר אותו.

אתר וורדפרס בעברית

אתר וורדפרס בעברית

רקע

בשנה שעברה, אחרי שחרור גרסה 3.0, המפתחים החליטו שהם לא יעברו ישר לפיתוח גרסה 3.1 אלא יקדישו 3 חודשים לביצוע שיפורים באתר וורדפרס למען הקהילה. התוצאות היו מיידיות, התנועה באתר גדלה והמעורבות של הגולשים בפרוייקט עלתה בהתאם.

כיום, אחרי שחרור גרסה 3.2 ולפני תחילת העבודה על גרסה 3.3, למפתחים יש קצת זמן להשקיע בקהילה ובאתרי וורדפרס השונים. הפעם הם שיפרו את תבנית "רוזטה" שמשמשת את האתרים המקומיים של וורדפרס, ביניהם גם אתר וורדפרס בעברית.

השיפורים כוללים יכולות ניהול מורחבות דרך ממשק הניהול של האתר המקומי. התווספה, למשל, אפשרות לניהול תפריטים המאפשרת לארגן את הקישורים שיופיעו בראש העמוד (הגיע הזמן). כמו כן הוכנסו שינויים שקשורים להרשאות משתמשים כדי שמנהלי אתרים מקומיים יוכלו לנהל הרשאות של משתמשים התורמים לתרגום המערכת לשפה המקומית (מאוד שימושי).

אתר וורדפרס בעברית

ברגע שנודע לי על השינויים פניתי לרן יניב הרטשטיין כדי שירענן את אתר וורדפרס בעברית. אחרי 21 מיילים הוא החליט לתת לי הרשאות זהות להרשאות שלו ולרדת מניהול הפרויקט. רן אומנם ימשיך לשחרר גרסאות מותאמות לעברית אבל כל שאר הנושאים כמו ניהול האתר, ניהול הפורומים והתרגום לעברית יהיו באחריותי.

המטרה הנוכחתי שלי היא לשפר את אתר וורדפרס בעברית. ומהניסיון שהיה לי בפרוייקט תרגום וורדפרס למדתי שכאשר משתפים את הגולשים התוצאות מפתיעות. לכן אם יש לכם הצעות אשמח לשמוע. ואם מישהו מעוניין לעזור בהוספת תכנים צרו איתי קשר.

האתר הישן

האתר הישן

השינויים שביצעתי עד כה:

תפריט ניווט – הרחבתי את הקישורים בתפריט הניווט העליון משלושה לשבעה קישורים. תחילה ניסיתי לעשות תפריט ניווט זהה לאתר האנגלי אבל בגלל הגבלות מובנות בתבנית החלטתי להוסיף רק קישורים לדפים שימושיים. למשל עמוד "צרו קשר" ירד, והתווספו קישורים לעמוד "אודות" – "התקנה"- "דרישות מערכת"- "תרגום וורדפרס"- "פורומים"- "הורדה".

תוכן – כרגע אני מתרכז בשכתוב העמודים. הקו המנחה הוא לספק מידע תמציתי אבל מספק על המערכת. יצרתי עמוד "אודות" ובו מידע בסיסי על המערכת. יצרתי גם עמוד "דרישות מערכת" בגלל שהנושא הפך לקריטי מאז המעבר ל- PHP5 ו- MYSQL5.

עמוד ראשי – הוסרו קישורים ממומנים לדרימהוסט בלוהוסט ושאר המפרסמים. הוסרו טקסטים לא רלוונטיים. הוראות התקנה ודרישות המערכת עברו לדפים נפרדים, אומנם הם כבר מופיעים בעמוד הראשי אבל ניתן לגלוש אליהם בקלות דרך תפריט הניווט. כמו כן החלטתי להתמקד תחילה בעמודי המשנה ורק בסוף לטפל בעמוד הראשי כי הוא יותר רגיש. וגם הייתי רוצה לשמוע מה לדעתכם צריך להיות בעמוד הראשי ומה לא.

צילומי מסך – התבנית החדשה מאפשרת להעלות תמונות מתחלפות בעמוד הראשי. בינתיים העליתי 4 תמונות מאתר וורדפרס באנגלית. אבל בהמשך יהיו אלה צילומי מסך של המערכת בעברית.

מה עוד צריך לעשות:

תכנים – צריך לשכתב את העמודים "התקנה" ו- "תרגום וורדפרס". מישהו מוכן לעזור?

עיצוב – אומנם השינויים האחרונים לא כללו שינוי עיצוב, אבל קיימים ניצנים להתאמת העיצוב של האתרים המקומיים לעיצוב של האתר הראשי. אין לוחות זמנים מוגדרים אבל זה הולך לכיוון הזה.

פורומים – הפורומים עובדים אבל יש בעיות תצוגה (כל נושא ה-RTL), לכן בינתיים נישאר בקבוצות גוגל. כשיהיו שינויים אני אעדכן.

הצעות גולשים – אזור התגובות פתוח להצעות גולשים. זה הזמן לשינויים אז תשפכו את כל הרעיונות שלכם.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

24 תגובות »

 • יוניש כותב :

  כל הכבוד לאנשיים כמוכם, שתורמים מזמנם לכלל!!

  אם יצוצו לי תובנות, אשמח לשתף!

 • חתול כותב :

  אפשר וכדאי להתחיל בלהחליף את ברוכות הבאות בטקסט מזמין יותר ופחות קורא תיגר.
  אני הייתי בוחר ב"ברוך הבא" או "ברוכים הבאים".

 • רמי כותב :

  חתול, כמו שציינתי, העמוד הראשי יטופל בסוף. כי רן עדיין מתנגד לשינוי מגדר וכדי להזיז עניינים אני מעדיף לא לדרוך על המוקשים כבר בתחילת המסע.

  יש לך רעיונות לדפים חדשים? אני למשל חשבתי לשכתב את מדריך ההתקנה למשהו ידידותי יותר ולהוסיף גם מדריך שימוש.

 • iphoneil כותב :

  גם האתר שלי מבוסס וורדפרס iPhoneil.net אחלה יוזמה

 • shnyor כותב :

  הסתכלתי בתארי וורדפרס בכמה מקומות שונים בעולם (כמובן שתירגמתי באמצעות Google Translate)

  אז ראיתי והפקתי מוסר השכל מה אפשר לשפר בוורדפרס ישראל:
  בוורדפרס בסינית הגישה היא מאוד חופשית ויפה,
  לדוגמא בסוף הטקסט הם כתבו: "אם אתה צריך עזרה את יכול לפנות אלינו באמצעות מערכת יצירת הקשר. אנו מאחלים לך אושר!"
  "וורדפרס היא מערכת קוד חופשי אבל הערך שלה לא יסולא בפז"
  עוד דבר שיש באתר הסיני הוא הטקסט הראשי שממצא את כל המידע,
  ודרישות המערכת כתובות בעמוד הראשי ולא בדף נפרד.
  וורדפרס בהונגריה פועל בשתי אתרים: כאתר הראשי של וורדפרס ואתר משני שהוא מעוצב יותר, בנוסף לזאת הוא גם פועל כפורום עצמאי מעוצב ויפה:
  http://forum.word-press.hu/
  בוורדפרס הרומני יש דף "תרומה לאתר" (דף עזרה) שבו אפשר לעזור בתרגום וורדפרס ובעוד דברים…
  בוורדפרס אינדויזיה יש שתי דברים יפים: התמונות של וורדפרס כוללות את הסרגל ניהול, ויש גם "וורדפרס בפייסבוק"


  זהו… אני מקווה שתפיק מכאן את הלקחים…

 • רמי כותב :

  סקירה יפה, תודה.

  – דרישות המערכת, בעבר זה היה בדף הראשי אבל החלטתי להעביר אותן לעמוד פנימי, בדומה למבנה של וורדפרס באנגלית. אם לדעתך המידע הזה רלוונטי לעמוד הראשי, אפשר להחזיר.

  – לגבי יצירת קשר, עם מי יוצרים קשר? זה לא שמישהו יכול לתת תמיכה. אז לדעתי זה פחות שימושי (יכול להיות שאני טועה).

  – לגבי הפורומים, בעבר לכל שפה היו פתרונות משלה (למשל בעברית יש את קבוצות גוגל). אבל לאט לאט, כולם עוברים למערכת הפורומים המרכזית שלהם (http://he.forums.wordpress.org/).

  – תרומה לוורדפרס כמו באתר הרומני, יש לנו דבר דומה ב"תרגום וורדפרס". אבל זה בהחלט נשמע כמו רעיון טוב, כי עזרה לא באה לידי רק בתרגום. אני מאמץ את הרעיון הזה. ניצור דף חדש ונסביר איך ניתן לתרום לוורדפרס (לתרום קוד, לשפר תרגום, עזרה בפורומים, לממן וורדקאמפים, לעזור לי בשכר דירה ועוד). 🙂

  – לגבי התמונות, גם כן רעיון טוב. כשנעשה צילומי מסך חדשים לממשק הניהול בעברית, יהיו גם צילומי מסך של סרגל הניהול.

 • shnyor כותב :

  אז ככה לגבי הפורומים של וורדפרס, הם ממש לא נוחים ושימושיים, והם גם לא אסתטיים למראה ולא מושכים את העין, אנשים באים ומחפשים תמיכה ומגיעים למקום שהם לא מבינים מי נגד מי ואיך עושים את זה, כנ"ל לגבי קבוצות גוגל.
  דף יצירת קשר שהייתי מעדיף לקרוא לו "דף תמיכה" מעביר לפורום תמיכה…
  באמת הייתי מאוד רוצה לראות אתר וורדפרס רציני ומעוצב עם פורום תמיכה והכל.. חוץ מזה אנשים כמעט ולא מודעים לקבוצות גוגל… בא נגיד שאני שולח ללקוחה שלי מייל עם מקום לתמיכה אני לא אשלח אותה לקבוצות גוגל מהטעמים המוסברים מעלה..

 • חתול כותב :

  אולי כדאי להוסיף מדריך וידאו על התקנת וורדפרס. אני חושב שיש כבר כמה מדריכים כאלה.

 • רמי כותב :

  עדכון: כבר בימים הקרובים יהיה עיצוב חדש לכל האתרים המקומיים של וורדפרס שיהיו דומים לעיצוב של האתר הראשי. מדובר בשינויים ברמת CSS והקובץ החדש כבר מוכן. נושאים אחרונים זוכים לטיפול ואחריהם העיצוב יעלה לאוויר.

 • shnyor כותב :

  חתול צודק…
  אני ילך יותר רחוק ועוד יגיד שכדאי שהייה דף מדריכים שמעלים המשתמשים וכך להפוך את וורדפרס ישראל לקהילה..

 • shnyor כותב :

  *הכוונה מדריכי וידאו

 • חתול כותב :

  יש לי גם חלום שיהיה אתר תבניות מעוברתות מסודר. כמו שיש לפרסים.

 • shnyor כותב :

  יש… מסטרגייט
  אבל אתה צודק עקרונית
  וזה מה שאני אומר אם תהייה "קהילת וורדפרס" שבה כל המשתמשים תורמים זה יהיה אדיר… כל אחד יתרום תבנית או פלאגין שהוא תירגם, בנתיים פונים לאתרים אחרים והכל מפוזר
  בכ"מ אם אף אחד לא יעשה את זה אני ינסה להרים את הפרויקט..

 • רמי כותב :

  – מדריכי וידאו זה טוב, השאלה מי יכין אותם? אם יש סרטונים מוכנים אשמח לשלב אותם באתר. אני מכיר אתרים עם מדריכים באנגלית (בתשלום) אבל לא בעברית.

  – עמוד תבניות גם זה טוב, כולנו מצפים שיהיו תבניות מעוברתות באתר הרשמי. אני אבדוק איך אפשר ליישם את זה.

  – אני אשמח מאוד אם תהיה קהילה שתתרום באופן קבוע, קהילות יוצרות חידושים ומעודדות חדשנות. שוב השאלה היא איך ניישם את זה. המערכת די מוגבלת בשלב זה. אולי כדאי להתחיל בשיפור מערכת הפורומים? נשפר את המראה והאסטטיקה, נרחיב את כמות הפורומים, ונקשר לפורומים מתוך ממשק הניהול (היום יש לינק לקבוצות גוגל).

 • Ariel כותב :

  היה נחמד אם יהיה פורומים לרעיונות פיתוח לוורדפרס, כמו שיש באתר הראשי באנגלית. שמפתחים מקומיים יוכלו לתת רעיונות לפיתוח המערכת.

  בנוסף, חסר מקום להתריע על באגים במערכת הקשורים לעברית ו RTL

  נכון שיש את הטראק הראשי, אבל בכל זאת…

 • shnyor כותב :

  תרשה לי לענות על השאלה השנייה ראשונה ועל הראשונה שנייה:
  קהילות: לכן אמרתי "לחשוב מחוץ לקופסא" להקים אתר נפרד מהוורדפרס העולמי (wph התנהל כך לא?)
  להקים בו מערכת פורומים ידידותית וכך משתמשים מרצונם יעלו מדריכים..
  ואם אתה שואל אותי אז גם אני יעלה..

  יש אתר ששמו FXP אני חושב שאתה מכיר אותו שם יש מערכות פורומים מאד נוחות, ויש שם גם פורום מדריכים, אז תראה בעצמך:
  http://www.fxp.co.il/forumdisplay.php?f=17
  הגולשים מעלים בעצמם!

  אם נותנים הרגשה של קהילה ושל חברות כל אחד רוצה לתרום, אם נותנים את ההרגשה שמי שצריך עזרה שואל בקבוצות גוגל והולך אז אין טעם.. מתי פעם אחרונה ראית בקבוצות גוגל שמישהו פרסם פלאגין שהוא תרגם? וכמה מבקשים שם עזרה?

  עוד דבר:
  יש אתר לתמיכה במערכות מוכנות ויש בו גם פורום (אישית אני לא אוהב את הקטע של האתר הזה, מערכות מוכנות צריכות להיות מקצועיות לא חסרות טעם)

  אבל זה עובד! אנשים עוזרים אחד לשני:
  http://www.system4free.co.il/forums/

  ומה עם דף בפייסבוק?
  לאיזה אתר שמכבד את עצמו אין דף מעריצים?
  תחשוב על זה…

 • רמי כותב :

  עדכון: שכתבתי את כל הדפים הפנימיים (טרם הגעתי לעמוד הראשי). הוספתי עמוד חדש בשם "מפת דרכים", והסרתי את הקישור להתקנת וורדפרס מהתפריט העליון כי זה נכתב בתקופה שעדיין לא היה עדכון אוטומטי והכל בוצע דרך ה-FTP.

 • רשיד כותב :

  יש לי הרשאות לאותו האתר אבל בשפה הערבית ואני לא מתלהב מהרעיון של ה Rosetta … יש הרבה דברים שאי אפשר לשנות אותם באופן עצמאי כמו סוג הפונט למשל בתפריטים ועוד הרבה דברים אחרים.

 • רמי כותב :

  רשיד, ערכת העיצוב Rosetta עוברת שדרוג בימים אלה ואם יש לך הצעות לשיפור, זה הזמן להציע אותן.

  לדעתי, אם נעשה שת"פ בין הפרוייקט העברי והפרוייקט הערבי, ונעלה על הכתב סוגיות משותפות (בעיקר בעיות RTL, אבל לא רק), זה ימשוך תשומת לב רבה שתעזור לנו לקדם את העניינים האלה.

 • אביה כותב :

  מכיוון שאני חדשה בענייני וורדפרס והשליטה שלי באנגלית טובה מאוד אשמח לעזור
  לגבי: "צריך לשכתב את העמודים "התקנה" ו- "תרגום וורדפרס"." – יעזור גם לי וגם לקהילה. 🙂

  אביה

 • רן בר-זיק כותב :

  קצת באיחור – יופי של שינויים. העמוד נראה כבר לטעמי הרבה הרבה יותר טוב. במיוחד לאחר שה'ברוכות הבאות' המיותר הוסר.

  כל הכבוד!

 • שי כותב :

  האם יש כאן מתכנתים שיכולים לעזור לי בבניית אתר ( מאוד מעניין )
  בשלב זה אני צריך ליצור תבנית פוסט קבועה שתחליף את התבנית המקורית של הTHEAME שלי.

  אשמח לתגובות

 • בניית אתר וורדפרס iwebsite כותב :

  מוזמנים לראות את האתרים בוורדפרס שאנחנו בונים. וורדפרס מעניקה נוחות ללקוח בניהול אתר ולא מגבילה את המתכנת!

 • מרינה כותב :

  יש תבנית שאתם ממליצים?

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>