דף הבית » חדשות ועדכונים

חסכון של טרה בייט תעבורה אחרי המעבר למערכת השדרוג החדשה

28 ביולי 2011 | מאת רמי | תגובה אחת | תגיות: , , ,

בגרסה 3.2 של וורדפרס, מערכת השדרוג האוטומטית של וורדפרס עברה שינוי. השדרוג במתכונת החדשה מתקין רק את הקבצים ששונו ולא את כל קבצי ההתקנה. השינויי השפיע בצורה משמעותית על שרתי וורדפרס והוריד טרה בייט בתעבורת מידע שמקורו בשדרוג לגרסה 3.2.1.

לוגו WordPress.org

לוגו WordPress.org

עדכונים אוטומטיים

בגרסה 2.5 התווסף מנגנון העדכון האוטומטי של התוספים. בהמשך המנגנון שופר ובגרסה 2.7 התווסף מנגנון שדרוג למערכת וורדפרס עצמה. כדי להפוך את תהליך השדרוג למהיר יותר ובטוח יותר בוצעו בו שינויים משמעותיים והחל מגרסה 3.2 מנגנון השדרוג מורידה מהשרת רק את הקבצים ששונו ולא את כל חבילת ההתקנה. אגב, בעתיד המנגנון יעבוד ללא מגע ידי אדם כך שוורדפרס תעדכן את עצמה באופן אוטומטי לגרסה החדשה ביותר מבלי שנדע על זה בכלל.

בשדרוג לגרסה 3.2.1 הייתה זו הפעם הראשונה שהמנגנון החדש הופעל במלואו והתוצאות שהתקבלו היו מעודדות. בצד המשתמש, המערכת החדשה מקטינה את משך השדרוג ומקטינה את הסיכוי לשגיאות מערכת שונות. לדברי אנדרו נאסין, אחד המפתחים המרכזיים של וורדפרס, השינוי הוריד באופן משמעותי את התעבורה באתר וורדפרס. מסתבר שנוצר חיסכון משמעותי בנפח התעבורה מכיוון שנשלחת חבילת "שינויים" ולא כל קבצי ההתקנה, וזה חסך טרה בייט של תעבורה!!

הצפי לעתיד הוא שהחיסכון בתעבורה יגדל משום שבשדרוג האחרון היו הרבה אתרים שדרגו מגרסה 3.1 לגרסה 3.2.1 ולכן הם צרכו יותר רוחב פס, ובעתיד יהיו פחות אתרים ישדרגו מגרסאות "ישנות" ולכן הם יצרכו חבילות קטנות יותר.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

תגובה אחת »

  • אסף כותב :

    מרגש.
    אכין את השמפניה.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>