דף הבית » חדשות ועדכונים

לוח זמנים לפיתוח וורדפרס 3.3

21 ביולי 2011 | מאת רמי | אין תגובות | תגיות: , ,

נקבע לוח הזמנים לפיתוח וורדפרס 3.3. בשבוע הקרוב יקבעו המטרות וכיווני הפיתוח, חודשיים יוקדשו לפיתוח, בסוף ספטמבר נראה גרסת בטא ראשונה וב-15 בנובמבר 2011 תשוחרר הגרסה הסופית.

לוגו וורדפרס

לוגו וורדפרס

לוח זמנים

20 ביולי 2011 – קביעת לוח זמנים לפיתוח וורדפרס 3.3.

27 ביולי 2011 – קביעת מטרות כלליות והיקף העבודה המתוכנן.

31 באוגוסט 2011 – הקפאת תכונות ומאפיינים משניים. עד לתאריך זה ניתן לסיים לעבוד על כל התכונות והמאפיינים שיתווספו למערכת. אחרי התאריך הזה לא ניתן להוסיף מאפיינים חדשים, והמפתחים יעברו על הפיתוחים שטרם הושלמו ויחליטו האם לדחות אותם לגרסה הבאה.

7 בספטמבר 2011 – הקפאה מלאה של כל הפיתוחים. לא ניתן להוסיף שום דבר לאחר התאריך הזה, זאת כדי שהפוקוס יעבור לשחרור גרסה יציבה (כולל מבחני שימושיות של התכונות החדשות).

14 בספטמבר 2011 – תוצאות בדיקת שימושיות של מאפיינים חדשים. מהקפאה של הפיתוח יבוצעו מבחני שימושיות כדי לאתר תקלות ולמצוא פתרונות לבעיות שהתגלו.

21 בספטמבר 2011 – גרסת בטא ראשונה. הקפאת השינויים בממשק המשתמש ואין יותר שינויים בקוד. מנקודה זו ואילך הפוקוס עובר לתיקון באגים שיאפשרו להוציא גרסת בטא יציבה.

15 באוקטובר 2011 – גרסת RC ראשונה. מרגע זה לא משנים יותר מחרוזות ומתחילה תקופת תרגום המחרוזות והתאמת המערכת לשפות שונות.

15 בנובמבר 2011 – שחרור גרסה 3.3 של וורדפרס.

מחזור פיתוח

בשנים האחרונות וורדפרס אימצה תהליך פיתוח מבוסס מחזורים. לפני שחרור גרסה ראשית נקבעות מטרות, היקף העבודה ולוח זמנים. הוחלט כי יש להוציא גרסה חדשה אחת לחצי שנה, כלומר שתי גרסאות ראשיות בשנה. ג'יין וואלס (Jane Wells), מנהלת חווית השימוש וחברת בכירה צוות הובילה מהלך מוצלח למדי לאימוץ לוחות זמנים מוגדרים מראש ועמידה ביעדים שנקבעו.

במהלך הפיתוח של וורדפרס 3.0 לא נקבעו מטרות מוגדרות ולוח הזמנים היה מעורפל, בפועל שחרור הגרסה התעכב וחרג בשלושה וחצי חודשים מהיעד המקורי שלו. בהמשך התהליך שופר, ולוח הזמנים של גרסה 3.1 היה הרבה יותר מסודר. נקבעו מטרות, יעדים וזמנים מוגדרים. אבל גם הפעם הגרסה הסופית שוחררה באיחור של חודשיים מהמתוכנן. כל הלקחים נלמדו, ותהליך קביעת המטרות ולוח הזמנים של גרסה 3.2 היו רבה יותר מסודרים. מראש נקבע שאחת המטרות העיקריות היא לא לחרוג מלוחות הזמנים, וכך היה. וורדפרס 3.2 עמדה בכמעט כל לוחות הזמנים שהציבה לעצמה והגרסה הסופית שוחררה רק 4 ימים אחרי תאריך היעד. אני מניח שבגרסה 3.3 לא יהיו חריגות.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>