דף הבית » סקירת תוספים

תוספים: מערכת חשבוניות אישית בוורדפרס

1 ביולי 2011 | מאת רמי | 11 תגובות | תגיות: , ,

אנשים רבים מגיעים בשלב מסוים בחיים בו הם מחליטים להקים עסק עצמאי. בין אם צורת ההתאגדות היא חברה בע"מ או כעוסק עצמאי, עליכם להוציא חשבוניות ללקוחות שלכם. ניתן לפנות לבית דפוס שידפיס לכם חשבוניות או לרכוש תוכנת הנהלת חשבונות דרכה תדפיסו חשבוניות. או שפשוט תתקינו תוסף וורדפרס.

WordPress 3 Invoice

WordPress 3 Invoice

תוסף חשבוניות

התוסף WordPress 3 Invoice מוסיף תכנים מסוג חשבוניות (תוך שימוש ב Custom Post Types) ומאפשר לנהל את כל החשבוניות שאתם מוציאים דרך לוח הבקרה של וורדפרס.

התוסף מאפשר ליצור חשבוניות ללקוחות שלכם, לעקוב אחרי ביצוע התשלום, לראות גרפים ומידע סטטיסטי נוסף על הכנסות ותקבולים, ניתן לקבל חתכים חודשיים ושנתיים, ניתן אפילו לשלוט על עיצוב החשבונית (משום שזו תבנית וורדפרס נפרדת הניתנת לעיצוב).

כל "לקוח" הוא בעצם כמו "קטגוריה" וכל "חשבונית" היא סוג של "פוסט". דרך מסך ניהול הלקוחות, ניתן לנהל את הלקוחות ולראות את כמות החשבוניות שהוצאתם לכל לקוח. בעמוד החשבוניות יש רשימה של חשבוניות אותה ניתן לסנן על פי חתכים שונים כמו חודשים ו/או לקוחות.

המערכת מאפשרת אפילו לקבוע מטבע פעילות, אחוז מע"מ, ואפשרות של משלוח חשבוניות לדואר של הלקוח. לקוח יכול לגשת לחשבונית (דרך ה Fron End) כדי לבחון את החשבונית. קיימת אפשרות לשלם את החשבונית אונליין דרך פיי-פאל.

אפשרות שימושית נוספת היא חשבוניות מוגנות בסיסמה, בדומה לפוסטים מוגנים בסיסמה. אחרי שיצרנו חשבונית, אנו שולחים ללקוח מייל עם לינק לחשבונית (לפוסט). וכדי שלא כולם יראו את החשבונית, אלא רק לקוחות, מצרפים למייל סיסמה המאפשר את הצגת החשבונית. רעיון גאוני זה האפשר להעביר את ניהול החשבוניות לרשת, ויש בו אלמנטים טובים לניהול הרשאות גישה בעזרת סיסמאות לכל חשבונית.

המערכת משתמשת בכל הכלים שוורדפרס מציעה על מנת לבנות מערכת חשבוניות. שימוש בכלים של וורדפרס חוסך קוד והופך את תהליך ליעיל יותר ביחס לפתרונות אחרים.

פתיחת עסק ברשת מעולם לא היה פשוט כל כך.

מידע נוסף

תוסף – WordPress 3 Invoice

הורדה – מאגר התוספים של וורדפרס.

אתר אינטרנט – www.wordpress3invoice.com

סרטוני הדרכה – http://www.wordpress3invoice.com/tour/

עלות – חינם.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

11 תגובות »

 • צחי כותב :

  המון זמן שאני מחפש דרך לנהל את החשבוניות/קבלות ואני אפילו יודע על מערכת קיימת שעובדת מעולה והיא מדהימה! אך הבעיה לפי מה שהבנתי זה שצריך אישור לעבודה עם תוכנה שכזו.
  קישור לאתר:
  http://www.simpleinvoices.org/
  ידוע לך על אישור מסויים שצריך על מנת שיהיה ניתן לעבוד עם דבר כזה?

 • רמי כותב :

  אתה מדבר על אישור מס הכנסה לגבי הוראות ניהול ספרים או אישור של המפתח של התוסף?

 • צחי כותב :

  אני מדבר על אישור מס הכנסה.

 • רמי כותב :

  אל תתפוס אותי במילה, אבל ככל הידוע לי הוראות ניהול ספרים מדברות על תוכנת הנהלת חשבונות. מס הכנסה נותן אישור ליצרני תוכנות הנה"ח שעמדו בדרישות סף מסוימות שנקבעו בתקנות (מספר רץ, חשבוניות עוקבות, לא ניתן לשנות פקודות יומן וכו').

  אבל אם אתה עוסק עצמאי או חברה קטנה ללא מערך חשבונאות, הרו"ח שלך הוא זה שעושה עבורך את ההנה"ח (בתוכנה שלו) אחרי שאתה מספק לו מידע פיננסי על הוצאותייך (חשבוניות שקיבלת מספקים) והכנסותיך (חשבוניות שהוצאת ללקוחות).

  הרו"ח שלך (או יועץ המס שלך), מקבל ממך את המידע הפיננסי (הכנסות והוצאות) ומעביר אותו לשפת החשבונאות (פקודות יומן) בעזרת תוכנת הנה"ח ואז מפיק דוחות כספיים ודוחות מס. במקרה כזה, על הרו"ח מוטלת החובה לרכוש תוכנה שעומדת בהוראות ניהול ספרים ולא עלייך.

  לגבי חברות קצת יותר גדולות להן מחלקת הנה"ח משלהם, הן בדרך כלל רוכשות תוכנת מדף שקיבלו את האישור (חשבשבת, פריוריטי, סאפ ואחרות). והן מעבירות לרו"ח את המידע הפיננסי המלא בקובץ במבנה אחיד (סטנדרט שקבעה רשות המיסים). הקובץ מכיל את כל פקודות היומן אותן הרו"ח מבקר.

  לעניין ההכנסות שלך (חשבוניות שאתה מפיק ללקוחות). יש כאלה שמזמינים פנקס חשבוניות סטנדרטי (אפשר להזמין בבית-דפוס או לקנות באופיס-דיפו), או אפשר להפיק חשבוניות בקבצי וורד (עו"ד נוהגים לעשות את זה), או שאפשר להשתמש בתוסף וורדפרס יעודי שנועד להפיק חשבוניות.

  כפי שבטח הבנת, התוסף הזה הוא "תוכנה להפקת חשבוניות" ולא תוכנת הנה"ח במלוא מובן המילה ולכן אין לה צורך לקבל את אישור מס הכנסה. זאת משום שההנ"ח מתבצעת על ידי הרו"ח שלך.

  מקווה שהמידע היה מובן ומספק.

 • רמי כותב :

  וזה לא אומר שאתה כמובן יכול לחרוג מהוראות ניהול ספרים. אם עסקה מבוטל (ונגיד כבר הוצאת חשבונית). אז אסור לך לבטל אותה. אתה מגיש לרו"ח חשבונית על עסקה יחד עם חשבונית זיכוי. בנטו אומנם לא קרה כלום כי העסקה התבטלה אבל בדוחות הכספיים שלך זה משקף את העסקה וביטולה כדי שהרו"ח ורשויות המס ידעו שהייתה עסקה והיא בוטלה.

  למה זה חשוב? כי מי שהוצאת לו את החשבונית יכול להכיר בהוצאה (ולשלם פחות מס). אבל מכיוון שרשויות המס יודעות שאתה ביטלת את העסקה והוא בספרים שלו לא ביטל אותה, זה ירים דגל אדום במס הכנסה שאולי יש פה משחק עם מעלים מס.

  אגב, אפשר לשחק עם התוסף הזה וליצור "חשבוניות", "קבלות", "זיכויים", "תעודות משלוח".

 • צחי כותב :

  אז בגדול אני יכול לעבוד עם התוסף ולהנפיק חשבוניות/קבלות ללא צורך ברכישת פנקס מאופיס דיפו? כי כאשר שאלתי את הרו״ח שלי הוא אמר שצריך לעבוד עם תוכנה שעומדת בתקנים.

  אני מבין ממך שלא צריכה להיות כל בעיה עם התוסף כל עוד אני דואג להוציא חשבוניות זיכוי.

 • רמי כותב :

  התוסף משמש כתחליף לפנקס חשבוניות מאופיס דיפו, אבל בין המילה שלי למילה של הרו"ח שלך, עדיף שתקשיב לרו"ח.

 • מאור ברזני כותב :

  אני הייתי נזהר מאוד לפני שהייתי משתמש בהפקת חשבוניות ע"י תוכנה שלא נרשמה כחוק אצל הרשויות.
  תוכלו לקרוא כאן שרשור טוקבקים שהשתתפתי בו לפני כמה חודשים בדיוק בנושא הזה, לגבי אפליקצייה אחרת של ניהול חשבוניות –
  http://www.webist.co.il/myclientbase-%D7%A0%D7%99%D7%94%D7%95%D7%9C-%D7%97%D7%A9%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%95%D7%9C%D7%A7%D7%95%D7%97%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%98%D7%A8%D7%A0%D7%98-%D7%91%D7%97%D7%99/

  יש מדינות בהן אין צורך באישור הרישום הזה ויכולים להשתמש בכל תוכנה שהיא (או תוסף וורדפרס). בישראל כנראה שהמצב קצת שונה, ובלי שיש לכם אישור בכתב מהרשויות לא כדאי לכם לקחת את הסיכון, שיום אחד תגלו שכל הרישומים שלכם חסרי ערך מבחינת הרשויות. זה לא שווה את זה.

 • ניצן כותב :

  כדי להפיק חשבוניות אתה יכול להשתמש או בפינקס מודפס מבית דפוס או בתוכנה שעברה אישור של רשויות המס – זהו.

  גם אם בסופו של דבר הרואה חשבון שלך הוא זה שמבצע את הדיווח, הרי שאם יפלו עליך יום אחד ממס הכנסה לביקורת פתע – הם לא יבואו אל המשרד של הרואה חשבון שלך אלא אל המשרד שלך.

  אם התוכנה שבה אתה משתמש כדי לנהל את הרישומים שלך אינה עומדת בדרישות, מבחינת מס הכנסה אתה עבריין וזה גוף אחד שאתה לא רוצה להסתבך איתו.

 • רמי כותב :

  הבהרות של מס-הכנסה לעניין רישום תוכנה:

  http://ozar.mof.gov.il/taxes/bikoret_memuhshevet/sheelot.htm

 • מולי כותב :

  נראה שהתוסף איננו.
  הלינק שבור

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>