דף הבית » חדשות ועדכונים, טריקים וטיפים, סקירת תבניות

רעיון יצירתי לשדרוג מערכת הוידג'טים

7 באוגוסט 2011 | מאת רמי | 2 תגובות | תגיות:

מערכת הוידג'טים של וורדפרס אומנם מאפשרת לנו לשלוט על סוגי הוידג'טים שיוצגו בסרגלי הצד השונים אבל היא לא נוחה במיוחד משום שתפריט הוידג'טים בממשק הניהול מעוצב בצורת מחסנית (אחד אחרי השני) ואילו באתר עצמו הוידג'טים נמצאים במקומות שונים. ממשק המשתמש של תפריט הוידג'טים איננו מובן למשתמשים רבים, מה שגורם לרבים לזנוח את שימוש בו.

בעיה זו הטרידה את סטפני, מפתחת תבניות וכותבת הספר Beginning WordPress 3. היא החליטה להתעמק בקובץ wp-admin/widgets.php והיא מצאה דרך פשוטה לסדר את הוידג'טים במבנה נוח שיהיה מובן לכל משתמש בעזרת CSS בלבד.

התוצאות לפניכם:

תפריט הוידג'טים הרגיל של וורדפרס

תפריט הוידג'טים הרגיל של וורדפרס

תפריט הוידג'טים המשודרג של סטפני

תפריט הוידג'טים המשודרג של סטפני

צריך להבין שלא מדובר בשינוי גדול אלא שינוי ברמת העיצוב – CSS – לכן אני חושב שהרעיון שלה פשוט נפלא. אומנם ישנם הרבה פתרונות חלופיים לבניית ערכות עיצוב מותאמות אישית בעזרת כלים המשלבים וידג'טים בעזרת Drag&Drop אך רובם מורכבים ועושים שימוש נרחב ב-JS.

לפתרון של סטפני יש בעיה אחת, ה-div של כל סרגל צד במסך הוידג'טים של וורדפרס מכיל רק class ואין לו ID ייחודי. לכן היא פתחה טיקט בטראק, בשאיפה שהדבר יטופל.

אם וכאשר הדבר יטופל, הפתרון של סטפני מאפשר למפתחי תבניות לשנות את ה"תצוגה" של תפריט הוידג'טים תוך הוספת הגדרות CSS חדשות והכל דרך הקובץ functions.php של ערכת העיצוב כך שהשינוי יהיה תקף רק לערכת העיצוב הספציפית.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

2 תגובות »

 • Ariel כותב :

  רעיון נחמד, אם כי בחיי לא נתקלתי בלקוח שהסתבך עם מערכת הוידג'טים. לדעתי זהו אחד הממשקים היותר נוחים למשתמש הפשוט.

  פשוט שמים כותרות נורמליות לכל סיידבר וזה מובן לכל אחד, כגון:
  – סרגל ראשי
  – סרגל עמוד פנימי
  – סרגל תחתון
  – וכו'

 • רמי כותב :

  🙂

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>