דף הבית » חדשות ועדכונים, סקירת תוספים

עדכון אבטחה ל-bbPress – גרסה 2.0.1

14 בנובמבר 2011 | מאת רמי | תגובה אחת | תגיות: , , ,

עדכון אבטחה חשוב שוחרר למערכת הפורומים bbPress, העדכון מטפל בפרצה המאפשרת למשתמשים שלא מחוברים למערכת לערוך דיונים בפורומים. המפתחים שחררו את גרסה 2.0.1 המטפלת בסוגיית אבטחה זו, ובסוגיה זו בלבד. שאר הטיקטים שטיפלו בבעיות אחרות, בינהן גם בעיות RTL, נדחו לגרסה 2.1.

לוגו אתר bbPress.org

לוגו אתר bbPress.org

סוגיית אבטחה

אם מאפשרים למשתמשים לא רשומים ליצור דיונים חדשים ולהגיב לדיונים קיימים, המערכת מאפשרת להם לערוך דיונים ותגובות. התנהגות לא רצויה זו תוקנה בעדכון הנוכחי. העדכון הנוכחי הוא עדכון חובה(!) לכל אתר וורדפרס שעושה שימוש במערכת הפורומים bbPress.

הערה: אחרי העדכון יתכן שתשימו לב שהתמיכה בעברית נעלמה ויהיה עליכם להוסיף עברית באופן ידני.

אכזבה מכמות התיקונים

חיכינו הרבה זמן לעדכון הנוכחי אך התאכזבנו. בגרסת התוסף של bbPress הידועה כגרסה 2.0 היו מספר בעיות RTL, ורובן פשוטות לתיקון. כמו גם בעיות נוספות שהתגלו מאז שחרור התוסף, לא הרבה בעיות, אבל יש. ולרובן כבר קיים פתרון.

מסיבה כלשהי, אף אחת מהסוגיות הפשוטות יותר לא נכנסה לעדכון הנוכחי – כולן נדחו לגרסה 2.1 של התוסף שצפויה לצאת בסמוך לשחרור וורדפרס 3.3. מצד אחד זה מבורך שרוצים לאמץ מחזור פיתוח שדומה למחזור הפיתוח של וורדפרס (גרסאות ראשיות לצד גרסאות אבטחה נקודתיות), אבל מצד שני המשתמשים "נתקעים" עם בעיות אחרות עד לגרסה הראשית הבאה.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

תגובה אחת »

  • יובל כץ כותב :

    זה תוסף פורום מצויין לוורדפרס

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>