דף הבית » חדשות ועדכונים, סקירת תבניות

אחרי 2010 ו-2011 מגיע 2012. תבנית וורדפרס חדשה!

21 בדצמבר 2011 | מאת רמי | 6 תגובות | תגיות: , , ,

אחרי שחרור גרסה 3.3 צריך להתחיל לעבוד על הגרסה הבאה. ומה החידושים שיהיו בגרסה החדשה? אף אחד עדיין לא סגור על זה, זה עדיין בדיונים, אבל מה שבטוח ששנה חדשה מזמינה תבנית ברירת מחדל חדשה – Twenty Twelve – במילים אחרות 2012.

תבניות ברירת המחדל של וורדפרס. משמאל 2010, ומימין 2011.

תבניות ברירת המחדל של וורדפרס. משמאל 2010, ומימין 2011.

ג'יין וואלס הודיעה בבלוג המפתחים כי אחד החידושים שנראה בוורדפרס 3.4 יהיה תבנית ברירת מחדל חדשה. התבנית, ששמה בלעז Twenty Twelve, ממשיכה מסורת שאימצו מפתחי וורדפרס – לשחרר תבנית ברירת מחדל חדשה כל שנה. הדבר מאפשר למפתחים ולמעצבים לראות איך לבנות בצורה תקנית תבנית ואיך להשתמש נכון בפונקציות וב-APIים השונים של וורדפרס.

מאט מולנווג, בכבודו ובעצמו, יוביל את פיתוח התבנית החדשה. ואחרי שהוא יבחר את העיצוב המתאים, יחלו העבודות לבניית התבנית. כאשר אחד המרכיבים החשובים יהיה עיצוב רספונסיבי (גמיש) שיראה טוב בכל מכשירי הקצה, כולל טאבלטים ומכשירים סלולריים.

אותי מעניין יותר מה אתם, המשתמשים הישראלים, הייתם רוצים לראות בתבנית ברירת המחדל החדשה?

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

6 תגובות »

 • חתול כותב :

  אני רוצה בתור התחלה שיחשבו על שם מקורי יותר.

 • רמי כותב :

  🙂

 • משה עובדיה כותב :

  לדעתי סגנון התבניות הדיפולטביות לא ממש נחמדה למשתמשי קצה שלא יודעים לייצר תבניות בן, התאמו וכו.
  צריך תבנית שיש באפשרויות הניהול שלה יכולות לקבוע את גודל ההדר, כרגע סתם תמונה גדולה, תופסת חצי מסך!!
  סיידבר קצת יותר מעוצב כך שלא צריך לעשות הרבה שינויים כדי לקבל משהוא ניתן לצפייה ( ולא סתם ריקני).
  ועוד ועוד.

 • רמי כותב :

  עובדיה, אני מסכים איתך אבל לפי הפילוסופיה של המפתחים, המערכת צריכה להיות פשוטה ביותר ולענות על המכנה המשותף הנמוך ביותר שיתאים לכל משתמש שהוא. את הדברים המורכבים הם משאירים למפתחים חיצוניים.

  מטרתן של תבניות ברירת המחדל היא ללמד מפתחים איך לשלב מאפיינים שונים של וורדפרס כדי שכולם ידעו איך לפתח בצורה תקנית ואופטימלית תבניות ותוספים. לתפיסתם, תבנית דיפולטית לא צריכה להיות תבנית מורכבת שתתאים לצרכים שלך או שלי, אלא תבנית תקנית שמהקוד שלה תלמד איך להכין תבנית שתתאים לצרכים שלך.

 • תומר כותב :

  בזמנו פתחתי להם באג על עידוד שימוש בתבניות בת במקום להכריח אנשים להתעסק עם התבנית הראשית. בצורה כזו נוכל כולנו לעדכן את התבנית הראשית מבלי לאבד את השינויים שביצענו, ולבצע שינויים משלנו בתבנית ישירות דרך ממשק התוכנה מבלי להתעסק ביצירת תבניות בעצמנו. כולי תקווה שיום אחד הם יתחילו לקדם את הבאג הזה.
  https://core.trac.wordpress.org/ticket/18258

 • רמי כותב :

  אהבתי את הרעיון.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>