דף הבית » חדשות ועדכונים

10 מיליון הורדות לוורדפרס 3.3

5 במרץ 2012 | מאת רמי | אין תגובות | תגיות: ,

כחודשיים וחצי אחרי שחרור וורדפרס 3.3 חוצה מונה ההורדות את רף ה-10 מיליון הורדות. נראה כי האימוץ של גרסה 3.3 בא בעיקר על חשבון גרסאות 2 למינהן, כלומר אתרים המפעילים גרסאות וורדפרס ישנות החליטו לשדרג לגרסה העדכנית ביותר של וורדפרס.

מונה ההורדות של וורדפרס 3.3

מונה ההורדות של וורדפרס 3.3

סוגיות אבטחה

לפני חודש כ-20% מאתרי וורדפרס בעולם הפעילו גרסאות 2 למינהן. היום כ-19% מאתרי וורדפרס בעולם מפעילים גרסאות 2. נתח השוק של גרסה 3.3, שהיא העדכנית ביותר, עומד רק על 10.6% מכלל אתרי וורדפרס בעולם. פורצי האתרים בטח ישמחו לשמוע ש-89.4% מכלל אתרי וורדפרס בעולם אינם מאובטחים.

גרסאות וורדפרס בשימוש

גרסאות וורדפרס בשימוש

חברות מתחום האבטחה לא פספסו את הנתון הזה. בתקופה האחרונה יש עליה בפתרונות יעודיים עבור וורדפרס שמטפלים בנושא זה בדיוק. חברות רבות מפתחות תוספים יעודיים החוסמים פרצות אבטחה מוכרות, מבלי שהאתר יידרש לעבור את תהליך השדרוג בכל פעם שיוצאת גרסה חדשה. הפתרונות החדשים מאפשרים לבעלי אתרים להמשיך להפעיל אתרים על גרסאות וורדפרס ישנות, אבל באותו הזמן לקבל הגנה (דרך התוסף) נגד פרצות שהתגלו אחרי כן.

הפתרונות הללו קוסמים לבעלי אתרים, מאחר ואין צורך לבצע גיבויים ושחזורים בכל חודש, לא צריך לבצע בדיקת תאימות לתוספים המותקנים, ולא צריך להשקיע זמן באיתור תקלות אחרי השדרוג. מפעילי האתר מתפנים לטפל בתוכן, את האבטחה הם משאירים למומחים, והכל תמורת כמה עשרות דולרים בחודש.

השוואה לגרסאות קודמות

גרסה 3.3 חצתה את רף 10 מיליון ההורדות אחרי כחודשיים וחצי, לגרסה 3.2 זה לקח שלושה וחצי חודשים. נראה כי בעלי אתרים מיחסים חשיבות רבה יותר לאבטחה והמעבר לגרסה חדשה של המערכת מהיר יותר. אך כאמור, הקצב עדיין לא מספק, 89.4% מכלל אתרי וורדפרס בעולם אינם משתמשים בגרסה העדכנית ביותר. יש לציין שבעבר מאט מולנווג דיבר על כך שוורדפרס תעדכן את עצמה באופן אוטומטי ללא מגע ידי אדם, כמו הדפדפנים כרום ופיירפוקס, אבל בינתיים הנושא ירד מהפרק.

כמות ההורדות של וורדפרס ליום בגרסאות 3.0-3.3

כמות ההורדות של וורדפרס ליום בגרסאות 3.0-3.3

סטטיסטיקות וורדפרס 3.0-3.3

סטטיסטיקות וורדפרס 3.0-3.3

 

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>