דף הבית » חדשות ועדכונים, סקירת תוספים

שדרוג נוסף לספריית התוספים של וורדפרס

22 במאי 2012 | מאת רמי | אין תגובות | תגיות: ,

השבוע שודרגה ספריית התוספים של וורדפרס. בין השינויים – עיצוב חדש ונקי יותר, תמיכה מובנית בעמוד התוסף, תמונות של המפתחים, שינוי מבנה פורום התמיכה, לשונית חדשה למפתחים, אפשרות לסימון תוספים מועדפים ועוד ועוד ועוד.

ספריית התוספים לפני ואחרי

ספריית התוספים לפני ואחרי

השדרוג הקודם היה מוצלח למדי

השדרוג האחרון של ספריית התוספים התבצע בחודש דצמבר 2011. הוא אפשר לבעלי תוספים להוסיף תמונת כותרת המוצגת בראש עמוד התוסף. האלמנט הויזואלי היה מוצלח מאוד, מתוך 19 אלף תוספים במאגר מעל 1,600 תוספים העלו תמונות כותרת. כמו כן חלה גידול ב"תוספים שעודכנו", והמפתחים חזרו להשקיע בתוספים ישנים שפיתחו.

החידושים בשדרוג הנוכחי

מפתחי התוספים זוכים לתמונה שלהם בתפריט השמאלי, דבר שלא הלא היה בעבר. בין אם מדובר באגו אישי או בדרך לבניית מוניטין, הוספת תמונת-משתמש משמעותית עבור רבים מהמפתחים.

לכל תוסף וורדפרס יש פורום תמיכה משלו. בעבר בתפריט הימני הוצגו הדיונים האחרונים מהפורום, כיום מוצג מספר הדיונים שנפתחו בשלושת השבועות האחרונים וכמה מהם נסגרו (resolved). היות ומדובר בעיקר בפורום המשמש לצורך תמיכה, חשוב לגולשים לדעת כמה תמיכה הם מקבלים והאם הבעיות שלהם נפתרות. לכן מידע סטטיסטי אודות כמות הדיונים שנפתרו הוא משמעותי. נכון לרגע כתיבת שורות אלי, המידע מתייחס לטווח זמן של שבועיים שלושה, בהמשך יורחב המידע הסטטיסטי לחודש עד חודשיים, זאת על מנת להעריך טוב יותר התפתחות לאורך זמן.

בתוך פורום התמיכה עצמו יש שינויים נוספים. התווספה לשונית תמיכה (support) ברשימת הלשוניות של התוסף. דיוני הפורום מוצגים בתוך לשונית התמיכה ולא בפורום הכללי של וורדפרס. השינוי העיצוב מציג את הדיונים ממש בתוך עמוד התוסף עם כל האלמנטים העיצוביים כמו תמונת כותרת והלשוניות השונות של התוסף. מבחינה טכנולוגית לא מדובר בשינוי מהותי, זה עדיין דיון פורום רגיל עם התגית של התוסף, השינוי היחיד הוא שינוי ויזואלי.

אם אתם מחוברים (logged in) בזמן הגלישה, תופיע האפשרות לסמן תוספים מועדפים (favorite). התוספים המועדפים יוצגו בפרופיל המשתמש שלכם באתר וורדפרס.

מפתחים יכולים עתה להירשם לרשימת תפוצה של כל תוסף על מנת לקבל למייל שינויים בקבצי התוסף. זאת דרך לשונית הפיתוח החדשה (Developers).

מאחורי הקלעים המערכות שודרגו, וכיום ישנן מערכות שסורקות את התוספים באופן עצמאי והן מאפשרות לתקן סוגיות אבטחה וליקויים אחרים שהמפתחים לא היו מודעים. השיפורים במערכות ניתור התוספים אמור להעלות את הרמתם של כלל התוספים.

סיכום

ספריית התוספים של וורדפרס מתקרבת לעבר 20,000 התוספים, כפול מג'ומלה ודרופל. צוות הפיתוח משקיע מאמצים רבים לשדרג את המערכת ואת הכלים הזמינים למפתחים על מנת להנגיש את התוספים לקהל משתמשי המערכת.

אני צופה שבעתיד הקרוב נראה שינויים נוספים במאגר התוספים משום שמדובר בכלים פשוטים המקנים יכולות מתקדמות לוורדפרס. היות והפילוסופיה של וורדפרס היא לפתח מערכת רזה שתתאים לרוב המשתמשים, בעלי האתרים נסמכים מאוד על הרחבות חיצוניות, ולכן יש הגיון רב בשדרוג הכלים למפתחי תוספים.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>