דף הבית » חדשות ועדכונים

20 מיליון הורדות לוורדפרס 3.3

31 במאי 2012 | מאת רמי | אין תגובות | תגיות: ,

אבן דרך חשובה לוורדפרס 3.3מונה ההורדות חצה את רף ה-20 מיליון הורדות(!) רק גרסה 3.0 הצליחה לחצות את רף 20 מיליון ההורדות, והיא עשתה זאת תוך ארבע כחודשים בלבד, בניגוד לגרסה 3.3 אשר חצתה רף זה אחרי כחצי שנה. וורדפרס ממשיכה לצמוח אבל בקצב פחות מהיר מלפני שנתיים.

מונה ההורדות של וורדפרס 3.3 חוצה 20 מיליון הורדות

מונה ההורדות של וורדפרס 3.3 חוצה 20 מיליון הורדות

מצב השוק

וורדפרס ממשיכה לצמוח בעולם. כ-74 מיליון אתרים מסביב לעולם משתמשים בפלטפורמה זו לניהול תוכן, כמחצית מהם על שרתי וורדפרס.קום, והשאר באכסון עצמי (self-hosted). מבין האתרים שעושים שימוש במערכת ניהול תוכן כ-54% מהם משתמשים בוורדפרס, יותר מכל שאר המערכות ביחד. בחודש אפריל 2012, נתח השוק של וורדפרס מכלל האתרים בעולם, חצה את רף ה-16%, בימים אלה נתח השוק שלה נושק ל-16.5%, לצורך המחשה נציין שהמערכת הבאה בתור תופסת נתח של פחות מ-3%.

וורדפרס זוכה גם להרחבות רבות, ספריית התוספים של וורדפרס עומדת לחצות את רף ה-20,000 תוספים, יותר מג'ומלה ודרופל ביחד. ספריית ערכות העיצוב של וורדפרס קטנה יותר – רק 1,500 תבניות – אך אתרי משנה וזירות מסחר של תבניות מכילים עשרות אלפי עיצובים והם מקיימים תעשיית עיצוב המגלגלת עשרות מיליוני דולרים בשנה.

ומה שהכי מיוחד בוורדפרס הוא שצוות של 112 איש הצליחו להשפיע על האינטרנט יותר מגופים עתירי ממון כמו גוגל, פייסבוק, מיקרוסופט ואחרים. וורדפרס מצליחה להשפיע יותר על רשת האינטרנט מאשר חברות המעסיקות עשרות אלפי עובדים. זה מה שקורה כאשר "רווח" הוא לא המרכיב העיקרי בפילוסופיית הפיתוח שלך אלא בניית קהילה במודל של קוד פתוח.

נתונים נוספים

הסטטיסטיקות של וורדפרס קצת השתגעו לאחרונה, פתאום נעלם מידע רב אודות השימוש בגרסאות 2+ (שהיווה בחודש שעבר כ-14% מכלל התקנות וורדפרס). פניתי למפתחים וכתבתי על כך בפורום של וורדפרס אבל לדבריהם אין שום בעיה בסטטיסטיקות. אני די סקפטי, אבל נניח את הנושא בצד.

גרסאות וורדפרס בשימוש

גרסאות וורדפרס בשימוש

מבחינת חלוקה לגרסאות, כ-20% משתמשים בגרסה 3.0, כ-9% בגרסה 3.1, כ-16% בגרסה 3.2 ורוב מוחלט של 55% משתמשים בגרסה 3.3. גרסה 3.3 היא הראשונה שעוברת בנתח השוק שלה את גרסה 3.0 הפופולרית. נזכיר שגרסאות 3.1 ו-3.2 מעולם לא עברו את גרסה 3.0 בנתח שוק.

הנתונים מלמדים (שוב) כי 45% מהאתרים משתמשים בגרסאות לא עדכניות של המערכת והם חשופים לפרצות אבטחה. כולנו יודעים שיש עליה מתמדת בפרצות לאתרי וורדפרס, אני מקבל המון פניות בסגנון "פרצו לי לאתר – מה לעשות?". העצה הבסיסית ביותר, שדרגו לגרסה עדכנית!

נתח השוק של וורדפרס בשוק ניהול התוכן באינטרנט הוא הגבוהה ביותר מכלל המערכות, אך על פי הנתונים הסטטיסטיים הצמיחה שלה מיצתה את עצמה. כמות ההורדות לפרק זמן מוגדר אינה משתנה מהותית בין גרסאות ויש אפילו ירידה. אחד המגיבים באתר ניסח זאת כצמיחה אפסית מלווה בהכרה תודעתית. וורדפרס אומנם לא צומחת כבעבר, אבל נתח השוק שלה ממשיך לטפס, כנראה על חשבון מערכות אחרות. מבחינת כמות ההורדות ליום, אלה הנתונים אחריהם אני עוקב:

סטטיסטיקות וורדפרס 3.0-3.3

סטטיסטיקות וורדפרס 3.0-3.3

כמות ההורדות של וורדפרס ליום בגרסאות 3.0-3.3

כמות ההורדות של וורדפרס ליום בגרסאות 3.0-3.3

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>